Son Dakika Haberleri: Tunceli'de Hain Saldırı

Tunceli'de Hain Saldırı

10 yıl önce

1
Tunceli'nin Nazimiye İlçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda 4 asker şehit oldu, biri ağır 7 asker de yaralandı.
2
PKK'lı teröristler gece saat 01.00 civarında Tunceli'nin Nazimiye İlçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu'na saldırı düzenledi. Teröristlerin uzun namlulu silahlarla yaptığı saldırıda 4 asker şehit oldu. Şehit olan 4 asker arasında karakol komutanının bulunduğu da bildirildi.
3
Yaralı askerler, Tunceli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Durumu ağır olan bir askerin helikopterle Elazığ Askeri Hastanesine sevk edildiği bildirildi.
4
Bu arada, bölgeye çok sayıda helikopter sevkedildi. Güvenlik güçlerinin bölgede büyük çaplı bir operasyon başlattı.
5
Nazimiye İlçesi'nin Bingöl'ün Yayladere sınırı yakınlarında bulunan Sarıyayla Jandarma Karakolu'na dün akşam saat 23.00 sıralarında kalabalık bir PKK'lı terörist grup tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin de PKK'lı gruba anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışma sabah saatlerine kadar sürdü.


Hain saldırıda şehit olan askerlerin baba ocaklarına ateş düştü.

6
PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda aralarında karakol komutanının da bulunduğu 4 asker şehit oldu. Şehit askerlerden biri de Jandarma Uzman Çavuş Kemal Koçyiğit'ti (28). Şehidin Kayseri'deki baba evine ateş düştü.


Şehit askerin annesi Nazmiye Koçyiğit, acı haberi alıdğında 'Kemalim' diye feryat etti.

7
Kemal Koçyiğit'le bir yıl önce evlenen Lale Koçyiğit de acı haberi alır almaz askerler eşliğinde babasının kolunda kayınpederinin evine geldi. Ayakta durmakta güçlük çektiği görülen acılı eş, ''Kemalim, aslanım'' diye ağladı.


Şehit Koçyiğit'in bir yakını da ''Yalan diyin, Kayseri'yi başınıza yıkarım. Yiğidim ölmedi'' diye ağlayarak fenalaştı. Sağlık ekipleri hemen kadına müdahale etti.

8
Acılı baba Mustafa Koçyiğit, oğlunun şehit haberini sabah aldığını belirtti. Oğlunun haziran ayında mecburi hizmetini tamamlayarak tayin olacağını ifade eden Koçyiğit, “Haberi sabah aldık. Vatan sağolsun. En son Kurban Bayramı'nda görüşmüş, geçen haftalarda da konuşmuştuk. Az bir süresi kalmıştı, tayini çıkacaktı. Yattığı yer cennet olsun” diye konuştu.
9
Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Karakol Komutanı Jandarma Başçavuş Hasan Özüberk'in (40) Kilis'teki baba evinde büyük üzüntü yaşanıyor.


Kilis Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Kadan, şehit jandarma başçavuş Hasan Özüberk'in Nedim Ökmen Mahallesi Çiçekli Sokak'ta bulunan baba evine gelerek psikolog ve sağlık ekipleri nezaretinde aileye oğullarının şehit olduğu bilgisini verdi.

10
Haberi aldıktan sonra fenalaşan anne Sultan ve baba İsmail Özüberk'e sağlık ekipleri müdahale etti. Ailenin ve yakınlarının ağıtlarının yükseldiği şehit evine Türk bayrağı asıldı.

11
Üzüntüden konuşamayan baba İsmail Özüberk gazetecilere, “Başımız sağolsun” diyebildi.

Şehit jandarma başçavuş Hasan Özüberk'in 18 yıllık asker olduğu, eşi Çiçek, oğlu Metehan (16) ve kızı Nehir'in (6) İzmit'te yaşadıkları belirtilirken, İzmit'te görevliyken 1 yıllık görev için Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu'na atandığı bildirildi.

12
Şehit Adem Şimşek'in (21) Muğla'nın Fethiye İlçesi Eşen beldesine bağlı Alaçat köyünde yaşayan ailesine acı haberi, Fethiye Jandarma Komutanı Binbaşı Halil Özçelik verdi. Sağlık ekipleriyle köye gelen Özçelik'ten oğullarının şehit olduğu haberini alan baba Ramazan, 12 yaşındaki kız kardeşi Havva ve anne Müzeyyen Şimşek, gözyaşlarına hakim olamadı. Haberi aldıktan sonra fenalaşan anne Müzeyyen Şimşek'e sağlık ekipleri müdahale etti.
13
Şehidin annesi Müzeyyen Şimşek, evin tek erkek çocuğunun şehit olduğunu belirterek, “Türkiye'yi vatan evlatlarını şehit ederek bölemezler. O benim bir tek Ademimdi. Kuzumu vatana şehit verdim. En son Kurban Bayramı'nda izne geldiğinde bol bol sarılıp öptüm. Tek oğlumu vatana şehit verdim, bir oğlum daha olsa onu da vatan için feda ederdim.
14
Ben oğlumun yemin törenine gitmiştim, orada çok duygulanıp gurur duymuştum. Allahım bana bir oğlan daha verseydin onu da asker etseydim demiştim. Bir tek kızım var, çok ihtiyaç olursa bu vatan hainlerinin üzerine kızımda gitsin” dedi.
15
Jandarma komando er Ahmet Eyce'nin (21) şehit düştüğü haberi, Sivas'taki ailesini ve yakınlarını yasa boğdu.


3 çocuklu Eyce ailesine, acı haberi sabah Sivas 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Personel Şube Müdürü Albay Levent Öcal, sağlık ekipleri gözetiminde verdi. Şehidin babası Bekir ve annesi Nebahat Eyce, çocuklarının şehit olduğunu öğrenince gözyaşlarını tutamadı.

16
Baygınlık geçiren anne Nebahat Eyce'ye sağlık ekiplerince müdahale edildiği bildirildi. Sivas Devlet Hastanesinde ambulans şoförü olarak görev yapan baba Bekir Eyce'nin, bugün izinli olduğundan sabah evde bulunduğu, oğlunun şehit haberiyle büyük üzüntü yaşadığı öğrenildi.
17
Şehidin kardeşleri Onur (11) ve Orhan Eyce (16) de olayın üzüntüsünü yaşadı.Eyce ailesinin 3 erkek çocuğundan en büyüğü olan 21 yaşındaki Ahmet Eyce'nin lise mezunu olduğu, askere gitmeden önce kentteki bir çiçekçide çalıştığı öğrenildi.
18Haber Yayın Tarihi: 01.05.2010 10:33 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yasak Elma'nın yıldızı Tuvana Türkay'ın annesine bakın! O da estetik güzeli çıktı 124 yıl önce çekilen ilk röntgendeki ilginç detay ortaya çıktı! Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'sini hiç böyle görmediniz! Cesur pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Ayasofya'da çırılçıplak poz vermişti! Tepki çeken model hakkında flaş gelişme Yıldız futbolcu, İspanyol güzelin peşine düştü! Her şeyi Instagram ele verdi