Tur Otobüsü Devrildi: 54 Yaralı - Son Dakika

Tur Otobüsü Devrildi: 54 Yaralı

07.08.2010 19:14

1
Bartın'ın Amasra ilçesinde tur otobüsünün şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 46 kişi yaralandı. Yaralılardan 3'ünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

Uğur Gümüşsoy yönetimindeki yerli turistleri taşıyan bir turizm firmasına ait 06 KPT 28 plakalı tur otobüsü, Amasra –Kurucaşile yolu üzerinde Bozköy mevkisinde karşı yönden gelen otobüse yol versiği esnada yolun keskin viraj, meyilli ve dar olması yüzünden şarampole devrildi.

2
Kazada, otobüste bulunan toplam 46 kişi yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Servis ambulansları ve yoldan geçen araçlarla Bartın Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan 3'ünün durumunun ağır olduğu bildirildi. Kazanın iki otobüsün karşılıklı yan yana geçerken meydana geldiğini anlatan görgü tanığı Halil Bozacıoğlu isimli vatandaş kazanın meydana geldiği yerin keskin viraj ve yolun çok dar olduğunu söyledi.
3
Otobüsün devrildiği şarampolün alt tarafındaki fındık tarlasında fındık topladığını anlatan görgü tanığı Halil Bozacıoğlu yaralıları otobüsten çıkarmaya yardım ettiğini söyledi. Şarampole devrilen tur otobüsü daha sonra iki kurtarıcı vinçle güçlükle şarampolden çıkarıldı. Otobüsün şarampolden çıkarılması esnada Amasra-Kurucaşile yolu araç trafiğine geçici olarak kapatıldı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Tur Otobüsü Devrildi: 54 Yaralı - Son Dakika


Advertisement