TURAN KARADENİZ Resimleri

Turan Karadeniz Resimleri

  • 28 Şubat 2015 11:29 Prof. Dr. Karadeniz: Tünel Tipi Hes Yerine Göletli, Havuzlu Barajlar Yapılmalı Prof. Dr. Karadeniz: Tünel Tipi Hes Yerine Göletli, Havuzlu Barajlar Yapılmalı Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Turan Karadeniz, küresel iklim değişikliğine dikkat çekerek enerji üretmek amacıyla kurulan tünel tipi HES'ler yerine, imkanlar ölçüsünde göletli, havuzlu barajların yapılması ve çok amaçlı olarak bunların değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
  • 24 Aralık 2014 12:20 Kivi C Vitamini Deposu Kivi C Vitamini Deposu Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, kivinin önemli bir C vitamini deposu olduğunu, 60 gramlık küçük bir kivinin yetişkin bir insanın günlük C vitaminini karşıladığını söyledi.
  • 18 Kasım 2014 11:54 Prof.dr. Karadeniz: Muşmula Sinirleri Güçlendirir Prof.dr. Karadeniz: Muşmula Sinirleri Güçlendirir Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, yörede 'beşbıyık' ve 'töngel' olarak da bilinen muşmula meyvesinin bağırsak hastalıklarına iyi geldiğini, kan dolaşımını düzenlediğini ve sinirleri güçlendirdiğini söyledi.
  • 10 Kasım 2014 12:14 Zayıflamak İçin Trabzon Hurması Zayıflamak İçin Trabzon Hurması Prof. Dr. Turan Karadeniz, Trabzon hurmasının birçok hastalığa iyi geldiğini, zayıflamak için iyi bir gıda maddesi olduğunu söyledi.
  • 01 Ekim 2014 11:36 Prof.dr. Karadeniz: Fındık Bahçeleri Dona Karşı Gençleştirilmeli Prof.dr. Karadeniz: Fındık Bahçeleri Dona Karşı Gençleştirilmeli Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Turan Karadeniz; Ordu, Giresun ve Trabzon'da 100-150 yıllık fındık bahçelerinin bulunduğunu belirterek, "Mutlaka fındık bahçelerinin gençleştirilmesi gerekiyor.
  • 13 Mayıs 2014 07:24 Kuru Üzümün Birbirinden Önemli Faydaları Kuru Üzümün Birbirinden Önemli Faydaları
  • 03 Aralık 2013 11:23 Türkiye'de Yılda 30 Bin Ton 'Trabzon Hurması' Üretiliyor Türkiye'de Yılda 30 Bin Ton 'Trabzon Hurması' Üretiliyor Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Turan Karadeniz, Türkiye'de 'Trabzon hurması' üretiminin 30 bin tona ulaştığını, bunun 4 bin tonunun ihraç edildiğini söyledi.
  • 30 Temmuz 2013 15:07 Ordu Fındığı Kurak Tehlikesi ile Karşı Karşıya Ordu Fındığı Kurak Tehlikesi ile Karşı Karşıya Türkiye'de en fazla fındık üretilen Ordu'da havaların sıcak gitmesi fındık üreticilerini gelecek için endişelendirirken, Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Turan Karadeniz, "Küresel iklim değişikliği, artık Karadeniz'i"...