Türkler Emmy Ödüllerine Çıkarma Yaptı! - Son Dakika

Türkler Emmy Ödüllerine Çıkarma Yaptı!

20.11.2018 08:46

Bu yıl 46'ncısı düzenlenen en prestijli ödüllerden Uluslararası Emmy Ödüllerine, ödül alamamış olsalar da Türk yapımları ve oyuncuları damga vurdu. New York'taki Midtown Hilton Otel'de düzenlenen törenle Emmy Ödülleri sahiplerini buldu.

1
46'ncı kez gerçekleştirilen Emmy Ödül gecesinde, Türk yapımları ve oyuncuları her ne kadar ödül alamasa da yabancı basın ile katılımcılar tarafından büyük ilgi gördüler.
2
"Söz" dizisinde can verdiği karakterle "En İyi Erkek Oyuncu" kategorisinde aday gösterilen Tolga Sarıtaş, "Emmy International çok prestijli bir ödül. Burada özellikle Türkiye'yi temsil etmek, burada olmak çok güzel bir duygu." sözlerine yer verdi.
3
Sarıtaş, Emmy gecesinde birçok kişiyle tanışma şansı yakaladığını ve farklı bir deneyim elde ettiğini belirtti.
4
Yakışıklı oyuncu sözlerinin devamında, "Özellikle buraya gelince anladım ki Türk dizilerine çok büyük bir ilgi var. Bu beni çok sevindirdi. Ortada büyük bir başarı var Türk dizi sektörü olarak ve bu başarının bir parçası olmak çok güzel bir duygu. Ben de bunu temsil etmek üzere buradayım." dedi.
5
"Cesur ve Güzel" dizisiyle "En İyi Dizi" kategorisinde finalde olan Tuba Büyüküstün ise, daha önce de Emmy Ödüllerine "En İyi Kadın Oyuncu" dalında aday gösterildiğini, bunun ikinci deneyimi olduğunu belirtti.
6
Güzel oyuncu Büyüküstün, "Burada olmak her zaman çok keyifli. Emmy International ailesi diyorum ben artık. Gerçekten çok sıcaklar, çok misafirperverler. Sadece burada olmak yeterli. Biraz önce 'Ödülü alacak mısınız, ne hissediyorsunuz?' diye bir soru geldi. Burada olunca şuna inanıyorsun ki önemli olan burada olmak." şeklinde konuştu.
7
Büyük bir kalabalığın kendisini beklediğini belirten oyuncu, "Bu muhteşem. Ne diyebilirim ki?" ifadelerini kullandı.
8
Başarılı oyuncuların yanı sıra gecede, "En İyi Dizi" kategorisinde yarışan "İstanbullu Gelin" dizisini ise yapımcı Onur Güvenatam ve Global Agency CEO'su İzzet Pinto temsil etti.
9
10
11
12
13
14
Gecede Emmy Ödülüne layık görülenler arasında ise; ''En İyi Kadın Oyuncu'' kategorisinde Alman Aktris Anna Schudt kazandı.
15
''En İyi Erkek Oyuncu'' ödülünün sahibi Danimarkalı oyuncu Lars Mikkelsen oldu.
16
''En İyi Drama Dizisi'' ödülünü İspanyol yapımı La Casa De Papel aldı.
17
''En İyi Dizi'' kategorisinde Portekiz yapımı Ouro Verde ödülü alan yapımlar arasında girdi.
18
''En İyi Komedi Dizisi'' kategorisinde İsrail yapımı Nevsu Emmy ödülünü kazandı.

YORUMLAR (3)
500

Son Dakika Türkler Emmy Ödüllerine Çıkarma Yaptı! - Son Dakika


Advertisement