Türk Doktorlar 'Yapılamaz' Denileni Yaptı - Son Dakika

Türk Doktorlar 'Yapılamaz' Denileni Yaptı

04.05.2014 14:00

1
Muhittin Işık'ın, henüz 17 yaşındayken talihsiz bir kaza sonucu yüzü yandı.

2
Ümitlerinin tükendiği anda Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'na başvuran Muhittin Işık, Prof. Dr. Mehmet Mutaf'ın geliştirdiği yöntemle yaklaşık bir yıl süren tedavinin ardından yeni yüzüne kavuştu.

3
Yüzünün yanması ardından toplumdan izole yaşam süren, sadece krem süreceği zamanlarda aynaya bakmak zorunda kaldığını anlatan Muhittin Işık şunları söyledi:

4
"Yüzüm yandığında 17 yaşındaydım. Yüzüm yandıktan sonra yıllarca insan içine çıkamadım. Normal bir hayatım, arkadaşım olmadı. En önemlisi umutlarım yoktu artık. Yurt içi dışındaki merkezlerde 50'nin üstünde ameliyat olmama rağmen sonuç alamadım...

5
Toplum içine çıkamadığım için ve çocuklar beni görünce korkup 'öcü' diye lakap taktıkları için intiharın eşiğine gelmiştim. Hayatla bağlarımı kopardığım süreçte bir doktor bana Prof.Dr. Mehmet Mutaf'ı tavsiye etti.

6
Başlangıçta çok ümitli değildim. Ancak yapılan her ameliyatla yüzüm biraz daha normalleşti. Adım adım, kaybettiğim öz güvenimi ve yüz nakli ile hayatımı geri kazandım. Diğer yüz nakillerinin yan etki ve risklerini öğrendikten sonra şu anki halimin kıymetini çok iyi bilen bir insanım."

Son Dakika Türk Doktorlar 'Yapılamaz' Denileni Yaptı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement