Son Dakika Haberleri: Türk Edebiyatının Ölümsüz İsmi Yaşar Kemal'in Filmleri

Türk Edebiyatının Ölümsüz İsmi Yaşar Kemal'in Filmleri

4 yıl önce

1
Ömrünü Kürt sorununun çözümüne adayan Yaşar Kemal silah bırakma çağrısının yapıldığı tarihi günde hayata gözlerini yumdu.Türk edebiyatının ölümsüz ismi Yaşar Kemal'i yazmış olduğu eserleri ile hatırlayacağız. Kemal'in o çok değerli romanlerı filme de çevrildi. İşte o filmler...
2
Beyaz Mendil, 1955, Lütfü Akad
3
Düşman ailelerin birbirlerini delice seven çocuklarının ilişkisinin anlatıldığı Beyaz Mendil'de, iki köy ve iki ailenin arasındaki düşmanlığın sebepleri net bir şekilde açıklığa kavuşamasa da birbirini seven çiftin ölümü, hikayenin en net yeridir.
4
Namus Düşmanı, 1957, Ziya Metin
5
Alageyik, 1959, Atıf Yılmaz
6
Oyuncular;, , , ,
7
Karacaoğlan'ın Sevdası, 1959, Atıf Yılmaz
8
Ölüm Tarlası, 1966, Atıf Yılmaz
9
Ağrı Dağı Efsanesi, 1974, Memduh Ün
10
Yılanı Öldürseler, 1981, Türkân Şoray
11
Sinemamızın sultanı Türkan Şoray'ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu dördüncü ve şu ana kadar ki son filmi olan Yılanı Öldürseler Yaşar Kemal'in ayni adlı eserinden sinemaya uyarlanmıştır.
12
Yer Demir Gök Bakır, 1987, Zülfü Livaneli
13
İnce Memed, 1984, Peter Ustinov
14
Bu Vatanın Çocukları, 1959,,,

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Haftanın 5 Günü Kendi İdrarını İçen Fitness Eğitmeni, Zaman Zaman Kendi İdrarıyla da Yıkanıyor! Yaş Farkına Takılmayan Ünlü Çiftler, Görenlere ''Aşk Engel Tanımaz'' Dedirtiyor! Şişmanlığı Öven Genç Kadını, Tecavüz Etmekle Tehdit Ediyorlar! Büyükada'da Bulunan Eski Rum Yetimhanesine Bekçi Dayanmıyor! Geceleri Çocuk Çığlığı Duyuyorlar Hosteslerin, Yolcular İndikten Sonraki Halleri Sosyal Medyayı Salladı!