Türk Elçiliği'nde Rehin Alma Girişimi - Son Dakika

Türk Elçiliği'nde Rehin Alma Girişimi

10 yıl önce

1
Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliği'nde silah sesleri duyulduğu bildirildi. En az bir kişinin öldüğü ya da yaralı olduğu tahmin ediliyor.İsrail'in Haaretz gazetesinin görgü tanıklarına dayanarak bildirdiğine göre,Türkiye'nin Tel Aviv büyükelçiliğinde silah sesleri duyuldu.Reuters ise İsrail'in Kanal 2 televizyonuna dayandırdığı haberinde söz konusu kişinin hafif yaralı olduğunu ve henüz büyükelçilik binasında olduğunu bildirdi.
2
Reuters söz konusu kişiye ateş edenin Türk güvenlik görevlileri olduğunu ifade etti.


Haaretz'e konuşan görgü tanıklarının ifadelerine ve yerel basın organlarının bildirdiğine göre ise Batı Şeria'nın Ramallah şehrinden bir Filistinli büyükelçilik içinde bir ofisi ele geçirip iki kişiyi rehin aldı. Kimliği belirsiz şahıs içeri herhangi bir Yahudi girmesi durumunda öldürme tehdidinde bulundu.

Polis ve sağlık görevlileri de olay yerine ulaştı

3
Büyükelçiliğin üzerinde bulunduğu Yarkon Caddesi'nin kapatıldığı ancak büyükelçilik çalışanlarının polisin ve tıbbi personelin binaya girişine engel olduğu belirtildi.

AFP'ye konuşan polis sözcüsü ise Alex Keglesky söz konusu kişinin öldürüldüğünü belirtti. Sözcü büyükelçilik binasının herhangi bir saldırının hedefi olmadığına inandıklarını ifade etti.

4
5
6
7
8

Haber Yayın Tarihi: 17.08.2010 09:04 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Güzel oyuncu Bella Thorne, sokak ortasında bikiniyle gezip yerleri süpürdü! Kurşun dizisinin Tomris'i derin göğüs dekoltesiyle takipçilerini şaşı etti! Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları Noel kutlamaları sokaklara taştı! Alkolün etkisiyle kendinden geçen İngilizlerden ilginç kareler Yılbaşı kapı süsünün içinden çıkan şey şoke etti! Görenin midesi kalkıyor