Türk Filmlerinden Güldüren Hatalar - Son Dakika

Türk Filmlerinden Güldüren Hatalar

30.12.2017 16:23

Yeşilçam filmlerinde, sinemaya gönül vermiş olan sinema emekçilerimiz oldukça zor şartlar altında, düşük bütçeler, kısıtlı imkanlarla ellerinden geleni yapmış ve bize çok naif bir sinema mirası armağan etmişlerdir. Özellikle bu filmlerin bir başından bir sonundan çekildiğini düşünürsek ufak tefek tutarsızlıkların olması hoş görülebilir...

1
HABABAM SINIFI GÜLE GÜLE
HABABAM SINIFI GÜLE GÜLE
1981 yapımı Hababam Sınıfı Güle Güle filminde Badi Ekrem'in fotoğrafının olduğu çerçevenin fotoğrafı kırılmışken, sonraki sahnedekırılmamış olarak duruyor.

2
YÜZ NUMARALI ADAM
YÜZ NUMARALI ADAM
Senaryo yazarlığı ve yönetmenliğini Osman F. Seden'in üstlendiği, 1978 yapımı 'Yüz Numaralı Adam' filmindeki hata fark edildi.

3
Reklam sözleşmesi imzalanıp basın duyurusu yapılması sahnesinde eve gazeteci ve televizyoncular gelmiştir.

4
5
6
Usta oyuncu Kemal Sunal, Şaban rolünde babasıyla konuşurken arkada fotoğraf çeken bıyıklı gazeteci fotoğraf makinesinin lens koruma kapağını çıkarmadan fotoğraf çekmektedir.

7
Ayrıca Kemal Sunal'ın berber dükkanında çalıştığı sahnede film çekimini izleyen insanlar kamera açısına girerler.

8
9
NEŞELİ GÜNLER
NEŞELİ GÜNLER
"Neşeli Günler" filminde turşu dükkanında geçen sahnede turşu kavanozlarının arasında bir set çalışanının eli görünüyor.

10
11
KATMA DEĞER ŞABAN
KATMA DEĞER ŞABAN
Başrolünü Kemal Sunal'ın oynadığı 1985 yapımı 'Katma Değer Şaban' isimli filmde peşi sıra olan sahneler arasında Şaban'ın saçlarındaki boya yok oluyor.

12
13
14
Şaban ile karşılaşma sahnesi ve sokağa gelme sahnesinde boyalı olan saçlar eve girince boyasız (siyah renkli) oluyor.

15
16
MALKOÇOĞLU ÖLÜM FEDAİLERİ
MALKOÇOĞLU ÖLÜM FEDAİLERİ
Cüneyt Arkın'ın başrolünü oynadığı 1971 yapımı 'Malkoçoğlu Ölüm Fedaileri' filminin bir sahnesinde arka planda bir araç kadraja giriyor.

17
Otomobillerin icat olmadığı 'Sırp krallığı ve Türkler arasındaki savaş' yıllarındaki hikayeyi anlatan filmde bir aracın görünmesi dikkat çekiyor.

18
19
20
21
22
23
ATEŞ BÖCEĞİ
ATEŞ BÖCEĞİ
1975 yapımı 'Ateş Böceği' filminde sahneler arasında Necla Nazır'ın gömleğinin değiştiği görülüyor.

24
25
26
27
28
29
ÇÖPÇÜLER KRALI
ÇÖPÇÜLER KRALI
Unutulmazlar arasında yer alan 'Çöpçüler Kralı' filminde Ayşen Gruda, terliğini cama atmadan önce camın çatlak olduğu görülüyor.

30
31
32
SAVULUN BATTAL GAZİ GELİYOR
SAVULUN BATTAL GAZİ GELİYOR
Cüneyt Arkın'ın başrolünü oynadığı 1973 yapımı 'Savulun Battal Gazi Geliyor' filminde yapılan hata yıllar sonra fark edildi. Filmin bir sahnesinde Cüneyt Arkın'ın elindeki kılıçtan kameraman ve yardımcısının görüntüsü yansıyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Türk Filmlerinden Güldüren Hatalar - Son Dakika


Advertisement