Türk Hacılarına Özel Menü - Son Dakika

Türk Hacılarına Özel Menü

07.10.2013 11:00

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac organizasyonuyla kutsal topraklara gelen hacı adaylarına 11 mutfakta Türk damak tadına uygun yemek hazırlıyor.

1
Diyanet İşleri Başkanlığı, hac organizasyonuyla kutsal topraklara gelen hacı adaylarına 11 mutfakta Türk damak tadına uygun yemek hazırlıyor. Bakanlık, 1979'da kısıtlı imkanlarla başladığı hac organizasyonunu, bütün hacı adaylarına günlük üç öğün yemek hizmeti verecek düzeye getirdi.
2
Diyanet'in hac organizasyonu çerçevesinde kutsal topraklara gelen hacı adayları için sunulan yemek hizmetleri hakkında bilgi veren Mekke Ayniyat Ekip Başkanı Fatih Kurt, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hacı adaylarını birer emanet olarak gördüklerini, bu yüzden konaklama ve sağlık hizmetlerinde olduğu gibi ayniyat-yemek hizmetlerine de büyük önem verdiklerini söyledi.
3
Mekke'de kurulan 11 mutfakta hacılara kendi damak tadlarına uygun yemek sunduklarını ifade eden Kurt, Türkiye'den getirdikler gıda mühendislerinin kontrolünden geçen ve ağırlıklı olarak Türk ürünlerinin yer aldığı, diyetisyenler tarafından yapılan menüyü uyguladıklarını belirtti.
4
Diyabet hastası hacı adayları için de özel menü çıkardıklarını ifade eden Kurt, hastane doktorları tarafından bu hastaların sürekli takip edildiğini sözlerine ekledi.
5
6
7

YORUMLAR
500

Son Dakika Türk Hacılarına Özel Menü - Son Dakika


Advertisement