Türk Halkı Suriye'ye Askeri Müdahaleyi Destekliyor - Son Dakika

Türk Halkı Suriye'ye Askeri Müdahaleyi Destekliyor

05.09.2013 10:59

ORC'nin dış politika anketinde, Türk halkının Suriye'ye yönelik olası bir askeri müdahaleyi desteklediği sonucu ortaya çıktı.

1
ORC Araştırma Şirketi'nin 28 Ağustos- 1 Eylül 2013 tarihleri arasında, 32 ilde 3100 denek ile yüzyüze görüşülerek gerçekleştirdiği dış politika anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı.
2
Suriye'ye olası askeri müdahalenin ilk sırada olduğu ankette, takındığı tavırdan ötürü AK Parti hükümetini destekleyen kadar eleştiren de var.

3
Arştırmada "Esad'ın uyguladığı katliamı sona erdirmek için Suriye'ye operasyon yapılmasını desteklliyor musunuz?" sorusuna yanıt verenlerin yüzde 71.8'i askeri operasyondan yana görüş bildirirken, desteklemeyenlerin oranı yüzde 21'de kaldı.

4
Suriye'ye yönelik operasyon tartışmaları ile birlikte bir kez daha dünyanın gündemine oturan Otadoğu ile "Ortadoğudaki tüm gelişmelerin,Türkiye'yi yakından ilgilendirdiğini düşünüyor musunuz?" sorusuna yüzde 92.3'lük gibi büyük bir çoğunluk 'evet' yönünde görüş belirtti.
5
ORC anketinde dikkat çeken bir diğer bölüm ise seçim anketi oldu. Bugün seçim olsa hangi partisine oy verirsiniz sorusuna yanıt veren vatandaşların yüzde 49'u AK Parti'yi işaret etti. Buna göre CHP yüzde 26.5 MHP 14.9 BDP ise 6.4 oranında oy alıyor.
6
7
8
9
10
11

Son Dakika Türk Halkı Suriye'ye Askeri Müdahaleyi Destekliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı Dünyada eşi benzeri yok! 99 kubbeli camii görenleri mest ediyor Ardında öksüz bir çocuk bırakıp intihar etti! Trajik ölümün altından toplu tecavüz çıktı Evli öğretmen, öğrencisiyle ilişkiye girdikten sonra polise teslim oldu Bu halini unutun! MasterChef'in sempatik kızı değişimiyle dudak uçuklattı