Türk Moda Dünyasında Kardeşlik Zamanı - Son Dakika

Türk Moda Dünyasında Kardeşlik Zamanı

15.08.2011 10:09

1
Yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de moda tasarımcılığı alanında başarıyı yakalamış pek çok kardeş var.

2
İkiz kardeşler Ayça ve Zeynep Sadıkoğlu, 2006'da kurdukları 'Oye' adlı mayo-bikini markasıyla, isimlerini dünya çapında duyurdu.
3
Amerika'nın en ünlü dergilerinden Shape'in kapağında mayokinilerinden biri sergilendi. Aynı zamanda Vogue, Allure, UsWeekly, InTouch gibi dergilerde de tasarımlarıyla yer aldılar.
4
Jennifer Lopez ve Eva Longoria gibi dünyaca ünlü starlar onların tasarımlarını giyiyor. Markanın Türkiye'de de müdavimleri var.

5
İlk koleksiyonlarını 1992'de hazırlayan Ayşe ve Ece Ege, 1994'te Paris'te kurdukları tasarım şirketiyle 'Dice Kayek' markasını dünya moda literatürüne soktular.
6
Dice Kayek kısa sürede, hem Avrupa'da hem de ABD' de birçok ünlünün tercih ettiği bir marka oldu. Ece- Ege 2003 yılında Fransa'da moda alanında 'Femme en Or' (Altın Kadın) ödülüne layık görüldü.
7
Ege kardeşler, Türkiye'de Ayaydın Grubu ile Machka markasını da yarattı.

8
Hande-Duygu Gülşen moda dünyasının başarılı ikiz tasarımcılarından. Sekiz sene turizm alanında eğitim aldıktan sonra, bir yıl tekstil-tasarım eğitimi aldılar.
9
Çok geçmeden de kendi markaları '2wins'i hayata geçirdiler. Giyim markalarının yanında ayakkabının eksikliğini hissettikleri için de, küçük sandalet koleksiyonları hazırladılar.
10
Sempatik olan her şeyden ilham aldıklarını her fırsatta dile getiren ikiz kardeşlerin Nişantaşı'nda bir butikleri var.

11
Cemiyet hayatının en sevilen simalarından olan Nil Uyguner ile kardeşi Begüm Bentürk, çanta tasarımı alanında kendilerini kabul ettirdiler.
12
Tasarımını yaptıkları çantalar, cemiyet hayatının tanınmış isimleri tarafından da büyük ilgi gören kardeşler, bir dönem 'Yomnia' adı altında da deri ve kürk haute couture tasarımlar da yapmışlardı.

13
'Yazbukey' markasının yaratıcıları Emel ve Yaz Kurhan kardeşler, ilk koleksiyonlarının hepsini ünlü şarkıcı Björk satın alınca, isimlerini duyurdular
14
Koleksiyonları her seferinde farklı bir hikayeyi anlatan bir dizi aksesuvardan oluşuyor.
15
Isabelle Huppert, Gwen Stefani, Selma Blair, Courtney Love, Mick Jagger, Kylie ve Danii Minogue gibi dünyaca ünlü isimler onların aksesuvarlarını tercih ediyor.

Son Dakika Türk Moda Dünyasında Kardeşlik Zamanı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement