Türk Mucitlerden Şaşkınlık Yaratan 7 Çılgın İcat - Son Dakika

Türk Mucitlerden Şaşkınlık Yaratan 7 Çılgın İcat

19.11.2016 08:59

1
Türk insanı zekasını kullandığında inanılmaz icatlar ve sorunlar karşısında dahiyane fikirler üretebilme yeteneğine sahip. İşte akıllara zarar 7 çılgın icat...

2
1. Güneş Enerjisiyle Çalışan Bisiklet
1. Güneş Enerjisiyle Çalışan Bisiklet
Bir üniversite öğrencisi olan türk mucit Yiğit Kaan Er, güneş enerjisiyle çalışan bir bisiklet icat etti. Güneş enerjisini kullanan bu bisiklet tam dolumda 40 kilometre yol alabilme yeteneğine sahip.

3
2. Suyla Çalışan Kombi
2. Suyla Çalışan Kombi
Türk mucit Bülent Çakı, su ile çalışan bir kombi icat etti. Bu kombinin özelliği günlük 1.5 ila 2 liralık elektirik tüketimiyle 3+1 olan bir evin ısınma ihtiyacını kolaylıkla karşılayabiliyor olması ve bunu yaparken doğalgaz kullanmıyor. Kombi, elektirği ısıtmada değil çalışma sistemini başlatmada kullanıyor ve saniyede 2 derece ısınabilme özelliğine sahip.

4
3. Ayı Savar Robot
3. Ayı Savar Robot
Bir çiftçi olan türk mucit Mustafa Karasungur, çiftçilerin yetiştirdiği ürünleri ayı, domuz gibi yaban hayvanlarından korumayı sağlayacak nitelikte bir robot geliştirdi. İlginç bir görünüme sahip olan robot, güneş ve rüzgar enerjisini kullanarak bataryasını sarj ediyor ve bu sarjı 10 gün boyunca kullanılabiliyor. Geceleri canlıları algılayan robot, elinde bulunan zincire 25 bin voltluk elektirik akımı verip canlıyı şokluyor fakat öldürmüyor.

5
4. Fındık Toplama Makinesi
4. Fındık Toplama Makinesi
Türk mucit Hasan Kum, tarafından icat edilen fındık toplama makinesi, 30 işçinin topladığı fındığı, büyük bir kolaylıkla toplayabilme özelliğine sahip.

6
5. USB ile Çalışan Akülü Araba
5. USB ile Çalışan Akülü Araba
Bir imam hatip öğrencisi olan Muhammet Ubeyd Aytekin, USB ile çalışan bir akülü araba icat etti. Akülü ve USB girişine takılan flaş bellekteki program aracılığı ile çalışan araba saatte 70 kilometre hıza ulaşabiliyor.

7
6. Profesyonel Kat Kaloriferi
6. Profesyonel Kat Kaloriferi
Türk mucit. Yusuf Zafer, geliştirmiş olduğu ve profesyonel kat kaloriferi olarak adlandırdığı bu icadı sayesinde, sadece yıllık 110 lira ödeme yaparak evinin, sıcak su ve elektrik ihtiyacını karşılayabiliyor.

8
7. Güneş Enerjisi ile Çalışan Tam Bağımsız Robot Silah
7. Güneş Enerjisi ile Çalışan Tam Bağımsız Robot Silah
Türk mucit, Mustafa Yiğit'in icadı olan robot silah, güneşten faydalanarak bataryasını dolduruyor ve uzun süre yetecek enerjiye sahip olarak çalışıyor. Bu muhteşem robotun bir diğer özelliği de farkettiği hedefi önce ikaz ediyor olması. Tespit ettiği ve sonra da uyardığı hedef ikaza aldırmadığı taktirde vurarak etkisiz hale getiriyor.

Son Dakika Türk Mucitlerden Şaşkınlık Yaratan 7 Çılgın İcat - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor