Türk Öğrenciden Tarihe Geçecek Buluş - Son Dakika

Türk Öğrenciden Tarihe Geçecek Buluş

18.05.2012 17:53

1
Üniversite öğrencisi Mustafa Uysal, çığ felaketine karşı tarihe geçecek bir elbise icat etti.
2
Çığdan koruyan bu elbisenin temel mantığının darbe anında hava yastığı gibi bölge bölge şişerek kazazedenin hayati fonksiyonlarını sürdürmesini ve artan hacimle yüzeyde kalmasını sağlamak olduğunu dile getiren Uysal:
3
"Çığ sonrasında kar altında kalan kişilerin yaşam standartlarını yükseltmek için ağız bölgesine yakın bir hava kaynağı yerleştirdim.
4
Çığ altında kalan ve kurtarılmayı bekleyen kazazedenin kısa sürede bulanması için de GPS vericisi ekledim. Bu elbise dağ ortamında çalışanlar ya da turizm amaçlı dağ aktivitelerine katılanlar için hayati bir önem taşıyacak" dedi.

Son Dakika Türk Öğrenciden Tarihe Geçecek Buluş - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi Sony 2021 Dünya Fotoğraf Ödülleri'ni kazananlar belli oldu! Birinciliği "Afrikalı Viktoryen" portresi aldı