Türk Pop Müziği'nin 66'lık güzeli Nükhet Duru, mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı - Son Dakika

Türk Pop Müziği'nin 66'lık güzeli Nükhet Duru, mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

05.07.2020 10:10

Türk Pop Müziği'nin en özel seslerinden Nükhet Duru da tatil sezonunu açtı. Beyaz mayosuyla objektiflere poz veren ünlü şarkıcı "Ne yapalım çocuklar, biz de öğrendik bu sosyal medyanın adabını" notuyla fotoğrafını paylaştı.

1
1970'lerden bugünlere albüm yapımlarına imza atan ve birçok klasikleşmiş şarkı seslendirmiş olan popüler müzik sanatçısı Nükhet Duru sosyal medya paylaşımıyla adından söz ettirdi.
2
Pop müziğinin billur sesli güzeli de pandemi sonrası soluğu denizde alanlardan.

3
Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan ünlü şarkıcı son olarak beyaz mayosuyla çekildiği pozunu hayranlarıyla paylaştı.
4
66 yaşındaki şarkıcı paylaşımının altına "Napalım çocuklar, biz de öğrendik bu sosyal medyanın adabını. En azından burada güzel anıları arşivliyoruz, hoş oluyor." notunu düştü.

5
Usta sanatçının paylaşımına takipçilerinden övgü dolu yorumlar geldi. Çoğu takipçi ilerleyen yaşına rağmen ünlü şarkıcının hala çok zarif ve güzel olduğunu vurguladı.
6
Nükhet Duru kimdir?
Nükhet Duru kimdir?
Nükhet Duru 19 Mayıs 1954'te, Niğde'nin Bor ilçesinde dünyaya geldi. Profesyonel kariyerine 1971'de, Florya Deniz Kulübü'nde dans müziği orkestrasında solistlik yaparak başladı.

7
Gerek cazibeli görünümü, gerekse sesinin rengi ve tonu ile yorumunun dikkat çekiciliği solo çalışmalar yapmasına olanak sağladı. 1974'te, başladığı repertuar çalışmaları sonuçlandığında, ilk 45'lik plağı Aklımda Sen Fikrimde Sen - Karadır Kaşların yayınlandı.

8
Geniş dinleyici kitlesine ise, '75 tarihli Beni Benimle Bırak - Gerisi Vız Gelir adlı 45'liği ulaştı. Bu plak sanatçıya ilk Altın Plağını da kazandırdı. İlk albümü "Bir Nefes Gibi" 1977 yılında çıktı. O yıl en iyi yorumcu ve yılın en başarılı kadın solisti ödüllerini aldı.
9
1978 yılında Güney Kore'nin başkenti Seoul'de düzenlenen şarkı yarışmasına Modern Folk Üçlüsü ile birlikte katıldı. Bu yarışmada birinci oldu. 80'li yıllarda Türk Sanat Müziği eserleri de yorumlamaya başladı. Böylece sahnelerde assolist olarak da kendini gösterdi.
10
Buna karşın her daim pop müziğe daha yakın duran Nükhet Duru, imza atmış olduğu albüm, tv programı, müzikal, sinema filmi ve dizi film haricinde, kariyeri süresince seslendirdiği yüzlerce şarkı, gerçekleştirmiş olduğu binlerce konserle Türkiye'de popüler kültürün en uzun soluklu isimlerinden olmayı başarmıştır.

11
Öyleki dünyaca ünlü şarkıcı The Weeknd, Often şarkısının altyapısında Nükhet Duru'nun sesinden dinlemeye alışık olduğumuz Ben Sana Vurgunum'u kullandı. Nükhet Duru, böylelikle popülerliğini ülke dışına taşıyan isim olarak adından söz ettirdi.

12

Son Dakika Türk Pop Müziği'nin 66'lık güzeli Nükhet Duru, mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden