Türk Sinemasının En'leri Belli Oldu - Son Dakika

Türk Sinemasının En'leri Belli Oldu

25.03.2015 19:16

Türk sinemasının 100'üncü yıl kutlamaları çerçevesinde, Yeşilçam'ın değişik kategorilerde en iyi ilk 10 ismi ve filmi belirlendi.

1
Türk sinemasının 100'üncü yıl kutlamaları çerçevesinde, Yeşilçam'ın değişik kategorilerde en iyi ilk 10 ismi ve filmi belirlendi. 200 kişilik jüri tarafından belirlenen "En İyi On'lar" gecesi, Beyoğlu Belediye Başkanlığı ve TÜRSAK Vakfı işbirliğiyle önceki akşam İstanbul'daki CVK Park Bosphorus Otel'de gerçekleşti. İş, sanat ve sinema dünyasından ünlü isimlerin katıldığı gecenin sunuculuğunu Yekta Kopan ile Ceyda Düvenci yaptı.

Kaynak :
2
Halk oylaması sonuçlarından birinci olan Selvi Boylum Alyazmalım filminin ödülünü Bergüzar Korel ve Selçuk Yöntem ile birlikte vermek üzere Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Türsak Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil de sahneye çıktı. Gecenin sürprizlerinden biri de Bergüzar Korel, Serenay Sarıkaya ve Zafer Algöz'ün sahne performansı oldu. Enbe Orkestrası eşliğinde Korel, "Fırat" türküsünü; Sarıkaya, "Firuze" şarkısını; Algöz ise Barış Manço'nun şarkısı olan "Dağlar Dağlar"ı seslendirdi. Müzikle coşan konuklar, masalarında oynamakla yetinmeyerek sahneye de çıktı.
3

ÖNE ÇIKAN ÖDÜLLER

En İyi On Drama: Susuz Yaz, Eşkıya, Selvi Boylum Al Yazmalım, Yol, Sürü, Umut, Masumiyet, Muhsin Bey, Gelin, Bir Zamanlar Anadolu'da.
En İyi On Yönetmen: Atıf Yılmaz, Halit Refiğ, Metin Erksan, Nuri Bilge Ceylan, Ömer Lütfi Akad, Şerif Gören, Yavuz Turgul, Yılmaz Güney, Zeki Demirkubuz, Zeki Ökten.
En İyi On Senaryo: Masumiyet, Babam ve Oğlum, Susuz Yaz, Eşkıya, Kış Uykusu, Muhsin Bey, Selvi Boylum Al Yazmalım, Sürü, Yol, Züğürt Ağa.
En İyi On Drama Kadın: Fatma Girik, Filiz Akın, Hülya Avşar, Hülya Koçyiğit, Meltem Cumbul, Müjde Ar, Nebahat Çehre, Zuhal Olcay, Türkan Şoray, Selda Alkor.

4

En İyi On Drama Erkek: Ayhan Işık, Çetin Tekindor, Fikret Hakan, Fikret Kuşkan, Haluk Bilginer, Kadir İnanır, Tarık Akan, Tuncel Kurtiz, Şener Şen, Yılmaz Güney.
En İyi On Komedi: Hababam Sınıfı, Züğürt Ağa, Vizontele, Eyvah Eyvah, Her Şey Çok Güzel Olacak, Hokkabaz, Kapıcılar Kralı, Arabesk, Turist Ömer, Çiçek Abbas.
En İyi On Komedi Kadın: Adile Naşit, Ayşen Gruda, Binnur Kaya, Demet Akbağ, Demet Evgar, Mürüvvet Sim, Nevra Serezli, Perran Kutman, Suna Pekuysal, Yasemin Yalçın.
En İyi On Komedi Erkek: Ata Demirer, Cem Yılmaz, Engin Günaydın, İlyas Salman, Kemal Sunal, Metin Akpınar, Sadri Alışık, Şener Şen, Halit Akçatepe, Zeki Alasya.

5
Gecede Cem Yılmaz ve Hülya Avşar'ın dans şovu alkış topladı.
6
Serenay Sarıkaya, Hülya Avşar ve Ceyda Düvenci, "Happy" şarkısında sahnede dans etti.
7
Gecede Cem Yılmaz ve Ata Demirer de ödül aldı.
8
Hülya Avşar, Maticevski imzalı bir elbise giydi.
9
Gecede kırmızılara bürünen Nebahat Çehre, hasta olmasına rağmen törene katıldığını söyledi
10
Sinem Kobal, gecede modacı ikizler Raisa ve Vanessa'nın tasarımını tercih etti.
11
Perran Kutman, ''Bu zamana kadar hayatta yer aldığım dizilerin ikisi yayından kaldırılarak onurum kırılmıştı. Fakat ilkinde de ve son aile dizimin akabinde de bu ödülü alarak onurum geri verildi" şeklinde konuştu.
12
Bergüzar Korel, " Fırat" türküsünü söyledi.
13
Adı Burçin Terzioğlu ile anılan İlker Kaleli ve oyuncunun eski eşi Murat yıldırım da gecedeydi. Kaleli ödül vermek için sahneye çıkarken Yıldırım cep telefonuyla ilgilendi
14
Perran Kutman, Ayşen Gruda ve Binnur Kaya'nın sahnede şakalaşması, salondaki konuklara keyifli anlar yaşattı.
15
Ceyda Düvenci ile Yekta Kopan'ın sunduğu tören, ENBE Orkestrası'nın konseriyle renklendi. Orkestraya oyuncular da eşlik etti. Bergüzar Korel "Fırat" türküsünü, Serenay Sarıkaya da "Firuze" şarkısını seslendirdi
16
Yasemin Yalçın, geceye kızı Eylül'le katıldı.
17
Ceyda Düvenci ve Bergüzar Korel arasında kısa kaldığını söyleyen Yekta Kopan, konukları güldürdü.
18
Ara Güler, Meltem Cumbul ve Cem Yılmaz sohbet ederken objektife yansıdı.
19
Zafer Algöz, Barış Manço şarkısı "Dağlar Dağlar"ı yorumladı.
20
Törene yeni imajıyla katılan Cem Yılmaz, "Mayıs ayında yeni filme başlayacağız inşallah. Yeni tarzım da filmle alakalı" dedi. Oğlu Kemal'in kendisine benzeyen fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan ünlü komedyen, o karelerle ilgili sorulara esprili bir yanıt verdi: "Evet, bana çok benziyor. Ben de zamanla görünce şaşırıyorum. O fotoğrafları bana kuzenim gönderdi. Bende olmayan fotoğraflar. Onun için heyecanlandım, paylaştım. Birazcık da takipçi sayımı artırmak istedim."
21

Son Dakika Türk Sinemasının En'leri Belli Oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

En acı ihmal! Sigara, odada oyun oynayan dört çocuğu hayattan kopardı Aliş'in uğruna başlık parası biriktirdiği Ayşe büyüdü! Güzelliğine diyecek kelime yok TIME dergisi 'Yılın Kişisi' anketini başlattı! Listede Türkiye'den de bir isim var Zorlu yolculuk başladı! Kurt sürüsü saldırıları, göçerlerin korkulu rüyası Yakışıklılığı tescillenen futbolcu Rurik Gislason'ın itirafı şaşırttı! Bir maçla spermlerine talep yağdı