Türk Sinemasının Şirketleri, RTÜK'ü Göreve Çağırıyor - Son Dakika

Türk Sinemasının Şirketleri, RTÜK'ü Göreve Çağırıyor

29.03.2014 11:48

1
Türk sinemasının köklü şirketlerinden Arzu Film, Mine Film ve İrfan Film'in portföyünde toplam 200 film bulunuyor. Bu üç şirket, filmlerinin seks hapı reklamı yapan televizyon kanallarında kendilerinden izinsiz olarak gösterilmesinden oldukça şikâyetçi.

2
Hababam Sınıfı, Züğürt Ağa, Süt Kardeşler, Çiçek Abbas, Şabanoğlu Şaban, Bizim Aile, Neşeli Hayat gibi filmlerini hiçbir ücret ödemeden yayınlayan kanallar hakkında yasal işlem başlatılacak.

3
34 TV, Altı TV, Filmtürk ve Yaren TV hakkında mahkemeye başvuracaklaını dile getiren bu üç şirket RTÜK'e korsan yayınların sona erdirilmesi için çağrıda bulundu.

4
Üç film şirketi, adı geçen televizyon kanallarının sürekli olarak yayınladıkları filmlerinin arasına bir markanın seks haplarının reklamını aldıklarını belirtiler.

5
Tepkilerini "Hababam Sınıfı, Züğürt Ağa, Çiçek Abbas'ı seks haplarına meze yaptırmayız." şeklinde dile getiren şirketler, filmlerin manevi değerinin zarar gördüğü ve bu efsane yapımlar üzerinden maddi kazanç sağlandığını vurguluyorlar.

6
"Televizyon kanalları aynı zamanda bize ücret ödemeyerek ülkemizi vergiden de ediyorlar." diyerek dile getiren film şirketleri, yasal sürecin derhal başlatılacağını da aktardı.

7
8
9
10
11
12

Son Dakika Türk Sinemasının Şirketleri, RTÜK'ü Göreve Çağırıyor - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement