Türk Televizyon Tarihine Damgasını Vuran Canlı Yayın Skandalları - Son Dakika

Türk Televizyon Tarihine Damgasını Vuran Canlı Yayın Skandalları

30.10.2018 08:32

Televizyon dünyasında öyle olaylar yaşanıyor ki, olup biteni tanımlamak için skandal kelimesinden daha uygun bir kelime bulunamıyor. Bu yaşananların bazıları, yıllar sonra bile efsane gibi konuşulurken bazıları da zaman geçtikçe etkisini kaybediyor. İşte Türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en büyük skandalları...

1
Seray Sever - Ali Poyrazoğlu
Seray Sever - Ali Poyrazoğlu
'Seray Sever ve Erkekler' programının o günkü konuğu ünlü tiyatrocu Ali Poyrazoğlu idi. Konu nerden oraya geldi hiçbir fikrimiz yok, ama Sever sohbet esnasında "Beni hiç kimse ellemedi" dedi. Bunun üzerine Poyrazoğlu "İnsan yaşamadığı şeyleri yaşamalı" diyerek Sever'i bile isteye resmen taciz etti.
2
Mehmet Ali Erbil
Mehmet Ali Erbil
Erbil, şaka olsun diye canlı yayın sırasında program maskotlarından birinin pantolonunu indirdi. İç çamaşırı giymeyen adamın cinsel organı, programı izleyen herkes tarafından görüldü. Erbil'in yaptığı bu şaka onu seven sevmeyen herkes tarafından büyük tepki aldı. RTÜK'e gelen şikayetlerin ardı arkası kesilmeyince, RTÜK programın yayından kaldırılması kararını aldı.
3
Uçan adam Sabri
Uçan adam Sabri
Sunucu Esra Ceyhan'ın programı oldukça ilginç anlara ev sahipliği yaptı. Programa katılan ve 6 yaşından bu yana geleceği gördüğünü iddia eden Sabri Yıldız, bir anda bağırarak yerinden fırladı ve stüdyoda yuvarlanmaya başladı. Olayın ardından Esra Ceyhan soğuk kanlılığını korurken, Sabri Yıldız stüdyodan dışarıya çıkartıldı.
4
Tülin & Caner
Tülin & Caner
'Benimle Evlenir misin?' programı ile ünlenen Caner, bir televizyon programına katılmış Tülin'le ilişkilerinden konuşuyordu. Bu sırada Tülin, canlı yayına telefonla bağlandı.Tülin'in söyledikleri Caner'i çileden çıkardı, sinir krizi geçiren Caner masada duran bardağı aldı ve kafasına sertçe vurarak parçaladı. Herkesin yaşadığı şoku tahmin etmek hiç de zor değil. Bu anı o meşhur dil hareketi ile anıyoruz!
5
Hande Ataizi & Sevda Demirel
Hande Ataizi & Sevda Demirel
Cem Davran ile Hande Ataizi'nin sunduğu 'İki Kere Kiki' adlı eğlence programına Arto ile Sevda Demirel konuk oldu. Programda, Arto'nun da kışkırtmasıyla hararetli anlar yaşandı ve Hnde Ataizi ile Sevda Demirel arasında söz düellosu başladı. Hande Ataizi, ''Hiç olmazsa beni senin gibi polis basmadı'' deyince, Sevda Demirel de, ''Sen benim kim olduğumu biliyor musun o...pu, ben senin gibi camlara çıkıp donumu çıkarmadım. Ayrıca beni İstanbul Emniyet Müdürü akladı'' diyerek Ataizi'ye tokat attı.
6
İbrahim Tatlıses & Yıldız Tilbe!
İbrahim Tatlıses & Yıldız Tilbe!
İbo Şov'un konuğu sesiyle bam telimizi titreten Yıldız Tilbe'ydi. Şarkılar söyleniyor, sohbetler ediliyordu. Ama biricik Tilbe'mizin hafif de olsa keyfi kaçık gibiydi. Bunda Tatlıses'in yaptığı yersiz esprilerinin payı şüphesiz ki çok büyüktü. Tilbe, 'Kandıramazsın Beni' şarkısını söylerken Tatlıses anlamsız bir şekilde şarkıyı defalarca kez kesti! Tilbe, Tatlıses'in araya girme çabasına rağmen, zor da olsa şarkısını tamamladı. Araya reklamlar girdi, Tatlıses mikrofon elinde, hafif ağlamaklı bir ses tonuyla konuşmaya başladı. Hararetli tartışmalardan sonra Tilbe programı terketti ve İbo Şov ise ekranlardan kaldırıldı.
7
Güner Ümit
Güner Ümit
Güner Ümit, 1995'te sunuculuğunu yaptığı Turnike programında, 'Mum söndü yapıyorlar' cümlesini kullanınca büyük tepki çekmiş, TV binası taşlanmış, görevi bırakarak uzun süre meslekten uzak kalmıştı. Güner Ümit, Alevi cemaatinden özür dilese de bir daha eski günlerine dönemedi.
8
Erol Büyükburç
Erol Büyükburç
Şarkı Söylemek Lazım isimli yarışma programında jüri üyeliği yapan Erol Büyükburç, program sunucusu Behzat Uygur'un kendisine söz hakkı vermemesi üzerine sinirlendi. Usta sanatçı, "Ben burada saksı değilim, bana da söz hakkı vereceksin, ben Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük sanatçısıyım, en çok bana söz hakkı vereceksin" diyerek tepkisini dile getirdi. Behzat Uygur ise olay karşısında ''Siz benim büyüğümsünüz, susuyorum'' demekle yetindi.
9
Banu Alkan - Murat Taşdemir
Banu Alkan - Murat Taşdemir
Banu Alkan ve o dönemki sevgilisi Murat Taşdemir bir sabah programına birlikte katılmışlardı. İkili arasında aniden bir gerilim patlak verdi ve Alkan sevgilisi Taşdemir'e masada duran bir içeceği fırlattı. Kendine hakim olamayan Taşdemir, Alkan'a tokat attı.

10
Ata Demirer
Ata Demirer
O gece Beyaz Show'a bağlanan genç kız Ata Demirer'e "Kız arkadaşınız var mı?" diye sordu. Ardından cümleye "Eğer yoksa..." diye devam ediyordu ki, Demirel "Verecen mi?" diye lafını kesti. Hem konuklar hem de Beyaz fena şaşırdı. Demirel, hatasını anlasa da artık iş işten geçmişti.

11
OSCAR TÖRENİNDE ÖPÜCÜK ŞOKU
OSCAR TÖRENİNDE ÖPÜCÜK ŞOKU
Angelina Jolie, oyunculuğu ve Birleşmiş Milletler bünyesindeki yararlı çalışmaları bir yana, skandallarıyla da tanınan bir yıldız... "Girl, Interrupted" adlı filmdeki oyunuyla "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" dalında Oscar kazanan yıldız, ödülünü almaya erkek kardeşi James ile birlikte çıktı. Teşekkür konuşmasını yapan Jolie ile kardeşi, milyonların gözü önünde dudak dudağa öpüştü. Jolie, bunların üzerine bir de "Görüyorsunuz kardeşimle aşk yaşıyorum" diyerek tuz biber ekti.
12
VÜCUDUMU BEĞENDİNİZ Mİ?
VÜCUDUMU BEĞENDİNİZ Mİ?
Anna Nicole Smith, Amerikan Müzik Ödülleri Töreni'nde: Şöhret oluşunu bile 89 yaşındaki milyarder eşiyle evliliğine borçlu olan Smith, Kanye West'i takdim etmek amacıyla çıktığı sahnede skandala yol açtı. Aşırı alkollü Smith, kollarını havaya kaldırarak podyuma çıktı.
13
Zayıfladığını göstermek için öne doğru eğilen ve bu sırada göğüsleri görünen Smith, "Vücudumu beğendiniz mi?" diye sorduğu seyircilerden herhangi bir yanıt alamadı, çünkü salondakilerin de ekran başındaki milyonlar gibi şaşkınlıktan dili tutulmuştu.
14
EMINEM'İN BAŞINA MELEK DÜŞTÜ
EMINEMİN BAŞINA MELEK DÜŞTÜ
Görkemli bir törenle dağıtılan MTV Sinema Ödülleri gecesine yarattığı Borat karakteri ile dünya çapında ünlenen Sacha Baron Cohen damgasını vurdu.
15
Medyum Memiş - Keto
Medyum Memiş - Keto
En iyi medyumun kim olduğunun tartışması yapılırken Medyum Memiş "Gazete benim için herkesi şaşırtan medyum diye manşet attı" diyor. Bu cümlenin ardından Keto, Memiş'in hiç hoşuna gitmeyecek bir haberi hatırlatıyor. Sonrası mı? Tokat ve kavga...
16
Rapçi Fuat - Boys Anılar
Rapçi Fuat - Boys Anılar
"Mesut Yar'la Tuhaf Şeyler"in konuğu Rapçi Fuat ve Boys Anılar idi. Fuat şarkısını söylerken, Boys Anılar'ın solisti aniden sahneye atıldı ve Fuat'ı yumrukladı. Canlı yayın hemen kesildi, Boys Anılar stüdyodan çıkarıldı.

Son Dakika Türk Televizyon Tarihine Damgasını Vuran Canlı Yayın Skandalları - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (14)
  • yorgun: haber bulamadınızmı bu nasıl bir saygısızlıktır 3 gündür manşetten kaldırmıyosunuz bu haberi.Maksadınız çoluk çocuk herkes görsün di yemi. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement