Merak Edenler İçin İşte Türkiye'nin Çıplaklar Plajı - Son Dakika

Merak Edenler İçin İşte Türkiye'nin Çıplaklar Plajı

15.10.2018 11:38

Pek çok insan için bir tabu olan çıplaklık dünyanın bazı plajlarında serbest. İsteyenin çıplak bir şekilde güneşlenip denize girebildiği bu plajlara rağbet büyük... Üstelik çıplaklar plajlarının için de Türkiye'den bir yer de var. Merak edenlere duyurulur.

1
Yazın bittiği soğukların yüzünü göstermeye başladığı bugünlerde, sıcak havaları tekrar hatırlatmak adına plajları listeledik. Ancak bu plajlar bildiğiniz plajlardan değil... Dileyen herkes çıplak denize girip güneşlenebiliyor.
2
Grand Saline, St.Barts
Grand Saline, St.Barts

Fransa'nın denizaşırı toprağı olan St. Barts adasındaki Grand Saline plajı, nüdistlerin de rağbet ettiği bir yer. Dünyanın en zengin isimlerinin tatilini geçirmek için tercih ettiği bölgede çok sayıda ünlü isime rastlamak mümkün.

3
Kızıl Plaj, Girit-Yunanistan
Kızıl Plaj, Girit-Yunanistan
Yunanistan'ın Girit adasında bulunan Kızıl plaj, çıplakların rağbet gösterdiği bir yer. Matala'ya 20 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan plaj, 300 metre uzunluğa sahip. Özellikle hippi gençlerin 60'lı yıllarda gittiği plaj, günümüzde de çıplakları ağırlıyor.

4
Montalivet, Fransa
Montalivet, Fransa
Fransa'daki bir diğer ünlü çıplaklar plajı da Montalivet'deki Le Centre Helio Marin. Naturistler Federasyonu'nun 1953'te kurulduğu yer olan plaj, her yaz binlerce turisti ağırlıyor.

5
Riviera Maya, Meksika
Riviera Maya, Meksika
Meksika'nın gizli cennet olarak anılan bu plajına girmek için tek bir şart var, o da yetişkin olmak. Bir otelin işlettiği bölgede dileyen herkes çıplak dolaşabiliyor.

6
Plakias Plajı, Girit-Yunanistan
Plakias Plajı, Girit-Yunanistan

Girit'in en uzun plajlarından biri olan Plakias da herhangi bir giysi olmadan güneşlenip denize girilebilecek yerler arasında bulunuyor. Tüplü dalış gibi faaliyetler için de uygun bir yer olan Plakias'ın toplam uzunluğu 1.3 kilometre.

7
Bellevue, Danimarka
Bellevue, Danimarka
Soğuk bir iklime sahip olsa da Danimarka aslında muhteşem plajların bulunduğu bir ülke. İklim nedeniyle yılın çok küçük bir bölümünde kullanılabilen bu plajlardan en ünlüsü Bellevue. Nudistlerin de sıklıkla tercih ettiği plaj, 700 metre uzunluğunda ve başkent Kopenhag'a sadece 10 kilometre uzaklıkta.

8
Haulover, Florida-A.B.D
Haulover, Florida-A.B.D
Amerika'nın güneydoğusunda bulunan Florida eyaletindeki bu plaj, isteyenlerin giysisiz de güneşlenebilip denize girebileceği bir yer. Yılda yaklaşık bir miyon insanın geldiği plaj, bu yönüyle de dikkat çekiyor.

9
Cap d'Agde, Fransa
Cap dAgde, Fransa
Dünyanın en ünlü çıplaklar plajı olan Cap d'Agde plajına her yaz onbinlerce turist akın ediyor. Kasabada da çıplak gezilebilmesine izin verildiği için bölge nüdistler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yer.

10
Patara Beach – Türkiye
Patara Beach – Türkiye
Dünyanın en güzel kumsallarından biri olan, Likya'nın başkenti Patara. Patara, kurulu olduğu doğal limanın bin yıllar boyunca kum fırtınaları ve denizin taşıdıklarıyla dolması sonucu oluşmuş. Kentin üstü yavaş yavaş kapanmış ve tam 12 km. uzunluğunda eşsiz bir kumsal oluşmuş. Burası Carettaların da yumurtlama alanları arasındaki en önemli bölgelerden. Ayrıca sadece Carettalar değil diğer deniz kaplumbağaları da bu kumsallara çıkıyor Patara da yine çıplak denize girmek isteyenlerin tercih ettiği plajlar arasında yer alıyor.

Son Dakika Merak Edenler İçin İşte Türkiye'nin Çıplaklar Plajı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement