Türkiye'nin En Şanslı Hayvanları - Son Dakika

Türkiye'nin En Şanslı Hayvanları

18.05.2011 18:17

1
İzmir Hayvanat Bahçesi'nde yıllardır metrekarelerle ölçülen kafesler içinde yaşayan hayvanlar, artık, Avrupa'nın örnek hayvanat bahçelerinden biri olarak görülen Sasalı Beldesi'ndeki Doğal Yaşam Parkı'nda özgürlüğün tadını çıkarıyor.
2
İzmir Doğal Yaşam Parkı'ndaki hayvanlardan, daha önce kendine dolaşacak alan bulamayan Efe adlı zürafa, geniş alanda yürüyüp, koşuyor, yorulunca oturup, dinleniyor.

3
Bugüne kadar yuvalarında kanat çırpıp uçmayı özleyen kuğular, göletlerde diğer hayvanlar gibi daha fazla özgürlüğün tadını çıkarıyor.

4
Sadece hayvanlar değil yaşam parkını gezmeye gelen binlerce İzmirli yemyeşil alanda yürümenin, botanik bahçelerinde gezip, göletlerin kenarlarında dinlenmenin keyfini yaşıyor.

5
Anne ve babalar gördükleri bu güzelliği fotoğraflarken, çocuklar da camların arkasından vahşi hayvanlardan olan timsahlara bu kadar yakın olmanın heyecanını yaşıyor.

6
Sasalı Beldesi'nde 425 bin metrekare alan üzerine kurulu İzmir Doğal Yaşam Parkı'nı, açıldığı geçen 30 Kasım'dan beri gezenlerin sayısının 120 bini geçtiği belirtildi. Ziyaretçiler, parkı çok beğendiklerini belirterek, tam not verdi.

7
Parkta, Asya fillerinden, zürafaya, su aygırlarından, Gine tavuklarına, papağanlardan, kaplan ve aslanlara, develerden sürüngenlere kadar 120 farklı türden 1500 hayvan bulunuyor.

8
Hayvanlar kendileri için oluşturulan doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürüyor. Parkta, 3 bin ağaç ve 250 bitki türü yer alıyor.
9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Türkiye'nin En Şanslı Hayvanları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ülkesinden kaçmak için uçağın iniş takımına gizlenen adamın korkunç sonu! Yetkililer dondu kaldı Kısa şortlu pozunu paylaşan güzel oyuncu bacağına yapılan yorumu görünce çileden çıktı Bu ülkede evli çiftler ayrı yataklarda uyuyor! Bakın sebebi ne Neslihan Atagül'den "Yayılacaksa aşk yayılsın" pozu Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı