Türkiye'nin Gözü Bu Karelerdeydi - Son Dakika

Türkiye'nin Gözü Bu Karelerdeydi

25.09.2008 16:48

1
Uğur Dündar'ın yönettiği büyük düello Meclis'te 14.30'da başladı. 1 saat 35 dakika süren düelloda AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, 50 televizyon kamerasının önünde canlı yayında birbirilerine yönelttikleri suçlamaları ispatlamaya çalıştı.

2
Açıklamanın ardından Kılıçdaroğlu, Dündar'ın yanında yerini aldı. Bu sırada AKP'li bir milletvekili bazı arkadaşlarının salonda yer kalmadığı için içeri giremediğini söyledi. Dündar ise bu konuda yetkili olmadığını ve kendisinin elinden bir şey gelmediğini söyledi.

3
Kılıçdaroğlu: 'Sokaktaki vatandaşın sorularını rahat sorduğu bir toplantı olacak. Bu toplantıda siyasette yalanın uzun ömürlü olmayacağını göreceğiz.

Tüyü bitmemiş yetimin hakkının nasıl arandığını göreceğiz.'

4
Fırat: ' Halkımız bu tartışmaya kilitlenmiş vaziyette. Birileri şunu bekleyebilir çok sert bir tartışma olacak. Biz düello yapmıyoruz. Biz siyasetçiyiz. Belli bir adap içerisinde konuşuruz. O bakımdan birileri belki hayal kırıklığına uğrarsa özür dilerim.'

5
Düello beklenenden daha sakin bir havada geçti.
6
Tartışmada önce Kılıçdaroğlu suçlamalarını belgeleriyle ortaya koydu.
7
Kılıçdaroğlu, 50 televizyon kamerasının önünde canlı yayında birbirilerine yönelttikleri suçlamaları ispatlamaya çalıştı.

8
Vatandaşların çoğu tarihi tartışmayı izlemek için kahvelere akın etti. Hemen hemen her kıraathaneden izlenen tartışmaya ilişkin vatandaşların da görüşleri vardı.
9
Tartışmanın en renkli anı Fırat'ın anlattığı fıkra ile yaşandı. Fırat Kılıçdaroğlu'nun iddialarına karşılık bir fıkra anlattı. Fırat 'bir kadın hamur yaparken gaz kaçırmış, kocası da karısına tepki göstermiş ve 'hiç hoş olmadı' demiş. Kadın da geçen sene sen baltanın sapını kırmıştın, sen önce onun hesabını ver bakalım' demiş. İşte bu iş de o işe benziyor. Geçmişin hesabı' dedi.

10
Tarihi düello sona erdi. İki milletvekili kontrollü

bir üslupla birbirini suçladı ve sonuçta

tokalaşarak ayrıldı. Ancak her ikisi de birbirini

suçlamaya devam etti.

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

YORUMLAR
500

Son Dakika Türkiye'nin Gözü Bu Karelerdeydi - Son Dakika


Advertisement