Son Dakika Haberleri: Türkiye'nin İlk Aslan Parkı Açıldı!

Türkiye'nin İlk Aslan Parkı Açıldı!

2 gün önce

İstanbul, Tuzla'da 8 dönüm arazi üzerine Türkiye'nin ilk Aslan Parkı kuruldu. Kedigillerden; aslan, kaplan ve leoparlar ziyaretçilerini bekliyor.

1
Türkiye'nin İlki Dünya'nın Üçüncü Aslan Parkı
Türkiyenin İlki Dünyanın Üçüncü Aslan Parkı
Dünyanın üçüncü, Türkiye'nin ise ilk Aslan Parkı özelliği taşıyan Parkta kedigil ailesinden aslan, kaplan, puma ve leoparlar gibi 17 canlı bulunuyor.
2
29 Ekim'de Açıldı
29 Ekimde Açıldı
Aslan Parkı, Tarım ve Orman Bakanlığının izni ve onayıyla Tuzla Viaport Marina'da 29 Ekim'de ziyaretçilere açıldı.
3
European Association Of Zoos (EAZA) standartlarında dizayn edilen Aslan Park'taki kedi türleri, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Polonya, Malta gibi ülkelerden, İsviçre merkezli CITIES belgeleri alınarak getirildi.
4
Günde 135 Kg Et Tüketiyorlar
Günde 135 Kg Et Tüketiyorlar
Aslan Park'ra, her bir canlı günde ortalama 8 kilogram, toplamda ise 135 kilogram et tüketiyor.
5
Aslan Park'ta şu anda 3 aslan, 2 Sibirya kaplanı, 2 Bengal kaplanı, 2 karakulak, 2 vaşak, 2 puma, 2 yavru aslan, 2 leopar bulunuyor. Kısa bir süre içinde 2 siyah leopar, 4 beyaz aslan, 2 serval, 2 yavru kaplan da Aslan Park ailesine katılacak. Dişi leoparın yakın bir zamanda doğum yapmasıyla Aslan Park ailesine iki yavru leopar dahil olacak.
6
Aslan Park'ta en çok ilgiyi iki aylık bebek aslanlar görüyor. Ziyaretçiler Aslan Park'ta, bebek aslanları biberonla besleme imkanını da buluyor. Aslan Park'ta, hayvanlarla ziyaretçiler arasında sadece 2 santimetrelik cam bulunuyor.
7
Avrupa'da 4 nesildir yaşamlarını sürdürdükleri başka hayvanat bahçelerinden ve yetiştirme merkezlerinden getirilen canlılara Aslan Park'ta, uzman veterinerlerin dışında tecrübeli bakıcı kadrosu hizmet veriyor.
8
İlk Kayıtlı Leopar Doğumu
İlk Kayıtlı Leopar Doğumu
Aslan Park'ta kısa bir süre içinde Türkiye'de kayıtlı olarak ilk defa leopar doğumu gerçekleşecek.
9
Yoğun İlgi Var
Yoğun İlgi Var
Aslan Park'ın Yaşam Destek Ekibi'nde görev alan Kürşat Bilgi , Aslan Park açılalı kısa bir süre olmasına rağmen ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiğini belirterek, "Bu güzel ortamda bu güzel canlılarla iç içe olmak ziyaretçiler için de harika bir duygu olsa gerek" dedi.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Milyoner'e Damga Vuran Matematik Sorusu! Sosyal Medyada Olay Oldu Kızını 9 Yaşına Kadar Emziren Anne: “Emzirmeyi Özleyeceğim” Aşiret Reisinden 24. Çocuğuna Dillere Destan Düğün: 250 Hindi, 1 Ton Pirinç Pişirildi! Arjantinli Ünlü Modelden Olay Yaratacak Messi İtirafı: Yatakta Ölü Gibiydi Dünyanın Ulaşılması En Zor Yeri! Sadece 300 Kişi Yaşıyor ve İlk Yerleşen 2 Yıl Dayanabildi