Son Dakika Haberleri: Türkiye'nin İlk Yedi Minareli Camii

Türkiye'nin İlk Yedi Minareli Camii

8 yıl önce

1
İstanbul Çamlıca Tepesi'ne yapılacak caminin projesi açıklandı. Yapılan açıklamaya göre 'Bahar Mızrak ve Hayriye Gül Totu'nun hazırladığı proje hayata geçirilecek.
2
Çamlıca Tepesi'ne yapılması planlanan caminin 6 değil, 7 minaresi olacak. Dış avlunun ortasına yapılacak sekizgen şeklindeki 'zaman minaresi'nde bir saat yer alacak.
3
Türkiye'de Sultanahmet Camisi'nin yanı sıra Mersin'deki Muğdat Camisi ve Adana'daki Sabancı Merkez Camisi'nde 6 minare bulunduğunu hatırlatan Mimar Bahar Mızrak, ''Bizim camimiz 6 değil, 7 minareli" açıklamasında bulundu.


4
'Çamlıca yeni silüetinin mimarını arıyor' adıyla düzenlenen yarışmada 62 proje arasında birinci çıkmadı, 2 proje ise ikinciliği paylaştı.
5
6
7
Yarışmaya katılan diğer projeler.
8
9
10Haber Yayın Tarihi: 16.11.2012 03:36 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rusya'da bir benzin istasyonu, bikinili müşterilerine ücretsiz yakıt vereceğini duyurunca ortalık karıştı! Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular