Tuvaletten Daha Fazla Bakteri İçeren Araç Gereçler - Son Dakika

Tuvaletten Daha Fazla Bakteri İçeren Araç Gereçler

15.04.2014 11:03

1
Tuvaletlerin hep ne kadar bakteri içerdiğini ve ne kadar pis olduklarını düşünürüz. Ancak günlük hayatımızdaki eşyalar da pek masum değiller. İşte bakteri yuvası eşyalar...

2
Oyun kumandası: Oyun kumandanızı en son ne zaman temizlediniz? Oyun oynarken kullandığınız oyun kumandaları tuvalette bulunan bakterilerin 5 katı kadar fazla bakteri içeriyor.

3
Cep telefonu: Elimizden ve yanımızdan ayırmadığımız cep telefonlarımız tuvaletler ile kıyaslandığında 10 kat daha fazla bakteri içeriyor.

4
Klavye: Evde ve işte sürekli kullandığımız klavyeler 400 kat daha fazla bakteri içeriyorlar.

5
Oyuncaklar: Oyuncaklar da tuvaletlerden daha fazla bakteri içeriyor. Peluş oyuncaklarımız tam 2 kat daha fazla bakteri taşıyorlar.

6
Ofis masası: Saatlerimizi harcadığımız ofis masaları 400 kat daha fazla bakteri içeriyorlar. Okul sıraları ise 400 kattan da fazla.

7
Diş fırçası: Tuvalate girip çıktıktan sonra sifonu çektiğiniz anda, tuvaletteki tüm bakteriler belirli bir yükseliğe erişip etrafa dağılıyor. Bundan en fazla zarar gören şey ise her gün kullandığımız diş fırçalarımız. Kesinlikle açıkta bırakılmaması lazım.

8
Mutfak süngeri: Mutfağımızı ve bulaşıklarımızı temizlemek için kullandığımız bu süngerler 14 kat daha fazla bakteri içeriyorlar. Sıklıkla değiştirmekte fayda var.

9
Buzdolabı kapısı: Her gün ve sıklıkla açtığımız buzdolabı kapı kolları, 5 kat daha fazla bakteri içeriyor.

10
Menü:Restoranlarda, herkesin alıp baktığı menüler ,100 kat daha fazla bakteri içeriyorlar.

11
Para: Elden ele dolaşan paraların yüzeyinde ortalama 200.000 bakteri bulunuyor.

12
Koltuk kolu: Akşamları eve gelip rahatlamak için oturduğumuz koltukların kollarında, 14 kat daha fazla bakteri bulunuyor.

13
Yastık: Günün sonunda yatağa yatmış ve rahat bir uyku çekmek isterken, 100.000 toz böçekçikleri de sizinle beraber uyuyorlar.

14
Halı: Halılar en fazla bakteriye sahip olanların başında geliyor. Halıların içerisinde 4.000 kat daha fazla bakteri bulunuyor.

15
Lamba anahtarı: Işıkları açıp kaparken dokunduğumuz lamba anahtarları da sandığınızın aksine tuvaletlerden daha fazla bakteri içeriyorlar.

16
Bilgisayar faresi: Klavye gibi fare de, tuvaletten daha fazla bakteri içeriyor.

17
Otobüs tutacağı: Her gün binlerce insansın tuttuğu tutacaklar da tam bir bakteri yuvası.

YORUMLAR
500

Son Dakika Tuvaletten Daha Fazla Bakteri İçeren Araç Gereçler - Son Dakika


Advertisement