Son Dakika Haberleri: Tüyler Ürperten 5 Gerçek Olay

Tüyler Ürperten 5 Gerçek Olay

3 yıl önce

1
Yerin 150 Metre Altında 6 Milyon İskeletle Sörf
Yerin 150 Metre Altında 6 Milyon İskeletle Sörf
Adrenalin bağımlısı 30 yaşındaki Alison Teal, Paris'te bulunan dünyanın en büyük yeraltı mezarlığı olan Catacombs'un yasaklı bölgelerinde sörf yaptı.

2
Dünyanın en büyük yeraltı mezarlığındaki görüntüler merak uyandırdı.

Amerikalı sörfçü, pembe sörf tahtasını kaptığı gibi yerin 150 metre altındaki 6 milyon iskeletle birlikte sörf yaptı.

3

Babasının Cadılar Bayramı'nda anlattığı yeraltı mezarlıkları hikayeleriyle büyüyen Alison, bu deneyiminde mağaraların dar, oksijeninse kısıtlı olmasından dolayı zorlandığını dile getirdi.

4
Üniversitedeki Mumya
Üniversitedeki Mumya

University of College London'da yaklaşık 200 yıldır ilginç bir gelenek devam ettiriliyor.


Faydacılık (Utilitarianism) akımının 1832'de ölen kurucusu İngiliz filozof Jeremy Bentham'ın mumyalanmış cesedi kurucularından olduğu üniversitede sergileniyor.

5

Bentham'ın mumyası üniversitenin kuruluş yıl dönümleri ve önemli kararların alınacağı yönetim kurulu toplantılarına da getirilerek "present but not voting" (burada ama oy kullanmıyor) diye sunuluyor.

6

Bentham, Kapitalizm'in felsefi saç ayaklarından biri olan Faydacılık felsefesinin kurucusu olan Bentham, hayvan haklarının ilk savunucularınından biri olarak da kabul ediliyor. Liberalizm gelişiminde de önemli katkıları olan Bentham, Anglo-Amerikan hukuk felsefesinin de önemli teorisyenlerinden biri. Ölümünden sonra mumyalanmayı ve kuruluşunda etkin olduğu üniversitenin bir salonunda cam bir kutuda sergilenmesini vasiyet etti.

7

Bentham'ın bu vasiyeti üniversite yönetimi tarafından hayata geçirildi ve Bentham'ın mumyalanmış cesedi 182 yıldır sergileniyor.

8
Geçmiş Yaşamını Hatırlıyor
Geçmiş Yaşamını Hatırlıyor

1930 yılında Hindistan'ın Delphi şehrinde yaşayan 4 yaşındaki Shanti Deva, anne ve babasına daha önce Hindistan'ın Mathura şehrinde yaşadığını söyledi. Daha önceki yaşamında 3 çocuk annesi olduğunu ve adının da Ludgi olduğunu söyleyip durunca küçük Shanti'nin ailesi bu olayı araştırmaya karar verdi.

9

Kızın ailesi Muttra diye bir köye gitti ve orada daha önce Ludgi adında bir kadının yaşadığını öğrendi. Bunun üzerine ailesi küçük Shantiyi bu köye götürmeye karar verdi. 4 yaşındaki küçük kız köye gidince bir anda o köyün lehçesinde konuşmaya başladı ve çocuklarını ve kocasını hatırladığını söyledi. Eski yaşamı ile ilgili tam 24 kanıt sunarak eski yaşamını hatırladığını da bu şekilde ailesine kanıtlamış oldu.

10
Gizemli Cüce
Gizemli Cüce

2008 yılında yönetmen Jose Alvarez Arjantin'de bir film çekerken bu tüyler ürpertici cüceyi şanseseri görüntülemeyi başarır. Bu kouyla ilgili El Tribuno gazetesine şunu söyler: “Tam arkadaşlarla balık tutmaya gittiğimiz günden bahsederken biranda bir ses duyduk.

11

Sanki biri taş atıyordu.Tam o anda çimlerin oynadığını gördük, önce onu köpek sandık. Sonradan bu tüyler ürpertici cüceyi görünce gerçekten de hepimiz çok korktuk”Bu cücenin nerden geldiği anlaşılamamış ama daha sonra orada yaşayan yerliler bu cüceden korkmayı bırakıp onunla şakalaşmaya bile başlamışlar.

12
Freddy Jackson'ın Hayaleti
Freddy Jacksonın Hayaleti

Yanda gördüğünüz fotoğraf 1919 yılında çekilmiş ve Victor Goddard tarafından 1975 yılında bir gazetede yayınlanmış. Bu fotoğraftaki kişiler 1. Dünya savaşı sırasında görevli olan hava takımı. Buraya kadar garip birşey yok.

13

Ancak fotoğraftaki 1 kişinin bu fotoğraf çekildiği zaman orada bulunmasının imkanı yok. Nedeni ise bu kişinin fotoğraf çekilmeden 2 gün önce uçağın pervanesine takılıp ölmüş olması. Evet arka tarafta soldan 4. kişi Freddy Jacskson'dan başkası değil. Bu fotoğraftaki diğer kişiler bu resmi görünce Freddy'i kolaylıkla tanımışlar ve gözlerine inanamamışlar. Anlaşılan Freddy bu grup fotoğrafında bulunmak istemişti. Ölmüş bile olsa!Haber Yayın Tarihi: 25.04.2017 08:31 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu Karadeniz halkının kabusu oldu! Gören derhal ihbar etsin