Tüyler ürperten uydu görüntüsü! Katil virüsün sıfır noktası Wuhan'ın üzerine ceset bulutu çöktü - Son Dakika

Tüyler ürperten uydu görüntüsü! Katil virüsün sıfır noktası Wuhan'ın üzerine ceset bulutu çöktü

16.02.2020 11:10

Dünyanın korkuyla takip ettiği Çin'de koronavirüs nedeniyle ölenlerin yakıldığı kremataryumlardan gökyüzüne yükselen kükürt dioksit gazı uydu görüntülerinde ilk kez ortaya çıktı.

1
Çin'de yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 1666'ya, virüsün bulaştığı kişi sayısı 68 bin 500'e çıktı.

2
Çin'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ölenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı 1666'ya, virüsün bulaştığı kişi sayısı 68 bin 500'e çıktı.
3
Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamada, ülke genelinde şüpheli vaka sayısının 8 bin 228, virüslü hastalarla temas ettikleri gerekçesiyle müşahede altına alınan kişi sayısının 158 bin 764 olduğu bildirildi.
4
Katil virüsün sıfır noktası Wuhan'ın üzerindeki gaz birikintisinin ne olduğu uydu görüntülerinde ortaya çıktı.

5
Çin, uydu resimlerindeki dev koronavirüs örtüsünden ötürü suçlandı. İngiliz The Sun gazetesinde yer alan haberde, karantinaya alınan Wuhan ve Chongqing'den yükselen kükürt dioksit seviyelerinin, krematoryumlarda koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden geniş kitlelere işaret ettiği iddia edildi.
6
Uydu görüntüleri, koronavirüs salgınının merkez üssü olan Wuhan çevresindeki kükürt dioksit (SO2) seviyesinin endişe verici seviyelerde olduğu tespit edildi. Karantina altında olan Chongqing kentinin de yüksek kükürt dioksit seviyelerine sahip olduğu aktarıldı.
7
Bilim insanları, bunun yalnızca cesetler ve tıbbi atıklar yakıldığında ortaya çıkacağını iddia etti. Uydu görüntülerini inceleyen bazı sosyal medya kullanıcıları ise bu görüntülerin çok sayıda kişinin cesedinin yakıldığının kesin bir işareti olduğuna inandığını dile getirdi.
8
Çek merkezli hava durumu servisi Windy.com'da yer alan bir harita, hafta sonu boyunca Wuhan'daki kükürt dioksit seviyelerinin metreküp başına 1.350 mikrogram olduğunu gösterdi. Dünya Sağlık Örgütü ise güvenli dozajın metreküp başına 500 mikrogram olduğunu vurguladı.
9
Ancak kükürt dioksit bulutunun koronavirüs kurbanlarına ait olduğu bilgisinin kesin olmadığı bildirildi. Pekin ve Şangay gibi karantina altında olmayan bölgelerde de bugün kükürt dioksitin yüksek seviyelere ulaştığı aktarıldı.
10
11

YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Tüyler ürperten uydu görüntüsü! Katil virüsün sıfır noktası Wuhan'ın üzerine ceset bulutu çöktü - Son Dakika


Advertisement