Tuz Ambalajlarına Uyarı Yazısı! - Son Dakika

Tuz Ambalajlarına Uyarı Yazısı!

25.06.2013 10:18

Sağlık Bakanlığı'ndan yeni düzenleme

1
Türkiye'de dünya ortalamalarının üzerinde olan tuz kullanımını azaltmak için tuz paketlerine tuzu azaltın, sağlığınızı koruyun uyarısı geliyor.
2
Sağlık Bakanlığı'ndan sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da yeni düzenleme ve uygulamaları hayata geçirmeye hazırlanıyor.
3
MHP Mersin Milletvekili Ali Öz'ün konuyla ilgili verdiği yazılı soru önergesini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker cevaplandırdı.
4
Eker, Tuz Tebliği'nde değişiklik yapılmasına ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirterek tuz ambalajlarında "Tuzu azaltın sağlığınızı koruyun." ifadesinin yazılmasının zorunlu hale getirilmesinin planlandığını açıkladı.

Son Dakika Tuz Ambalajlarına Uyarı Yazısı! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Depremin kucağındaki Yunan Adası Sisam'da da manzara vahim! Sokaklar taş yığınıyla doldu İzmir'de şiddetli deprem sonrası korkutan görüntü! Deniz çekildi, tekneler karaya oturdu Cinsel içerikli film yıldızından maçta testis travması geçiren Rodriguez'e destek mesajı: Umarım iyisindir Nedeni bilinmiyor! Aynı fırından ekmek alan 300 kasabalı aklını yitirdi Bir döneme damga vurdu! Yumruklu saldırıda burnu kırıldı, barajı geçemeyince istifayı bastı