Son Dakika Haberleri: Twitter'da Takipçi Artırmanın Bilimsel Taktikleri

Twitter'da Takipçi Artırmanın Bilimsel Taktikleri

4 yıl önce

1
Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da takipçi sayısını arttırmak isteyenler için bilimsel bir araştırma yayımlandı.
2
ABD'de bilişim alanındaki araştırmalarıyla tanınan Georgia Teknoloji Enstitüsü, 500'den fazla Twitter kullanıcısının 15 ay boyunca yayımladığı 500 bin mesajı inceledi.
3
Bilişim uzmanı Eric Gilbert ve ekibinin hazırladığı rapora göre, Twitter'da daha çok takipçiye sahip olmak için öncelikle kullanıcıların kendilerinden çok bahsetmemeleri gerekiyor.
4
Twitter'da kullanıcılar, mesajlarının yüzde 41'inde kendilerinden bahsediyor.
5
Herhangi bir konuda bilgi vermeyi amaçlayan mesajlar ise diğer mesajlara göre 30 kat fazla ilgi görüyor.
6
"Science Daily" adlı internet sitesinde yayımlanan makalede, takipçi artırmak için verilen diğer taktiklerden bazılarıysa şöyle:
7
Mutlu olun: Rapora göre mutluluk içeren mesajlar daha etkili.
8
Twitter'da genelde takipçiler arasında zayıf toplumsal bağ kurulması nedeniyle ölüm, işsizlik ve sağlık sorunlarına fazla yer verilmemesi gerekiyor.
9
# işareti az kullanın: Tweetleri etiketlemek için kullanılan "Hashtag" (#) denilen işaret ne kadar fazlaysa, takipçileri çekme ihtimali o kadar az.
10


Haber Yayın Tarihi: 08.12.2015 03:50 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Erkekleri domuza çevirip koleksiyon yapan büyücünün adası bulundu Aşk Adası'yla fenomen olmuştu, sokak ortasında uygunsuz görüntülendi Kim inanır 50 yaşında olduğuna! Kusursuz vücuduyla genç kızlara taş çıkarttı Balığın yanında sakın roka yemeyin! İşte asla birlikte tüketmemeniz gereken besinler Doğumdan sonra aldığı kilolarla olay olan Evcen'den, eleştirilere yanıt gibi paylaşım!