Uçak kazasından sağ kurtulmanızı sağlayacak 9 bilgi! - Son Dakika

Uçak kazasından sağ kurtulmanızı sağlayacak 9 bilgi!

06.02.2020 12:41

Uçak kazalarından sağ kurtulanlar mucize mi? İşte olası bir uçak kazasında yaşama şansınızı artıracak çok kritik 9 bilgi...

1
İlle de büyük olsun!
İlle de büyük olsun!
Büyük bir uçakta uçtuğunuza emin olun. Çünkü uçak ne kadar büyük olursa gövdesi olası bir çarpmaya karşı o kadar sağlam olur. Bu da sizin herhangi bir kazada uçağın içinde savrulup ölmenize engel olur.

2
Dikkatli giyinin!
Dikkatli giyinin!
Takım elbise ya da topuklu ayakkabılar olası bir kaza sırasından uçaktan çıkmak için engel yaratabilir. Her ne kadar moda dünyası bu fikirden hoşlanmasa da, gündelik kıyafetler uçakta yaşanabilecek bir kriz anında hayatınızı kurtarabilir.

3
Zayıf, genç erkekler daha şanslı!
Zayıf, genç erkekler daha şanslı!
Federal Havacılık Kurulu'nun yaptığı araştırmaya göre genç zayıf erkekler kaza yapan bir uçaktan en kolay çıkan kişiler olarak belirlenmiştir. Yaşlı ve kilolu kadınlar bu konuda en şanssız kişiler olarak belirlenmiştir.

4
3'e 8 kuralına dikkat!
3e 8 kuralına dikkat!
Bu bilgi genellikle pilotlar için olsa da siz de faydalanabilirsiniz. Uçuşlarda en tehlikeli dakikalar kalkıştan sonraki ilk 3 dakika ve inişten önceki son 8 dakikadır. O dakikalar içerinde olası bir kriz durumuna karşı hazırlıklı olmaya özen gösterin. Ve bunları okumanıza rağmen sakın unutmayın. Uçak yolculuğu, karayolunda ölmenizden daha az risk taşır.
5
90 saniyeniz var!
90 saniyeniz var!
Olası bir kaza sonrası uçağın enkazındaki yangından ve dumandan kaçmak için yaklaşık 90 saniyeniz var. Bagajınızı almaya çalışmayı aklınızdan bile geçirmeyin.
6
Oksijen maskesi deyip geçmeyin!
Oksijen maskesi deyip geçmeyin!
Oksijen maskelerinin düşmesi durumunda vakit kaybetmeden maskenizi takın. Oksijen eksikliğinin ölümcül tehlike yaratması 60 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Başkalarına yardım etmeye çalışmadan önce kendi maskenizi takmayı unutmayın.
7
Koltuğunuzu iyi seçin!
Koltuğunuzu iyi seçin!
Uçakta acil çıkış kapısına en yakın koltukta oturmak olası bir kaza sırasında kurtulma şansınızı çok arttıracaktır. Acil çıkış kapılarının yanında oturamasanız bile en fazla 5 sıra gerisinde olmaya dikkat edin.
8
9
Kulağınızı açık tutun!
Kulağınızı açık tutun!
Uçakta yapılan zorunlu uçuş güvenliği bilgilendirmelerine dikkat edin. Belki aynı konuşmayı 100 kez dinlediniz, belki ezberlediğinizi düşünüyorsunuz. Ama uçuş güvenliği bilgilendirmeleri olası bir kaza durumunda acil çıkış kapılarını kolayca bulmanızı ve güvenlik malzemelerine ulaşmanızı sağlayabilir.
10
Kemerlerinizi bağlayın!
Kemerlerinizi bağlayın!
Uçuş sırasında kemerinizin bağlı olmasına özen gösterin. Türbülansın ne zaman yaşanacağı belli olmaz, ve olası bir kriz durumunda en son isteyeceğiniz şey başınızı tavana vurmaktır. Uçuş güvenliği bilgilendirmelerinin en saçma kısmı gibi gözükse de korunma pozisyonuna dikkat edin. Herhangi bir kaza sırasında korunma pozisyonu almak başınızı, kollarınızı ve bacaklarınızı ciddi darbelere karşı korur.

Son Dakika Uçak kazasından sağ kurtulmanızı sağlayacak 9 bilgi! - Son Dakika


YORUMLAR (14)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Evli öğretmen, öğrencisiyle ilişkiye girdikten sonra polise teslim oldu Yıllar sonra ekranlara dönen Memoli yeni imajıyla tam not aldı Bahçıvan evin hanımına göz dikti! Önce tecavüz edip sonra gözünü kırpmadan öldürdü Müstehcen pozlarıyla milyonlarca takipçisini mest eden fenomene Tiktok'tan kötü haber Yıldız futbolcu McKennie, gözlerini Can Yaman'ın sevgilisi Diletta'nın kalçalarından alamadı