Uçak Nehirden Böyle Çıkarıldı - Son Dakika

Uçak Nehirden Böyle Çıkarıldı

18.01.2009 16:20

1
Kalkışından kısa bir süre sonra Hudson Nehri'ne zorunlu iniş yapan uçağın nehirden çıkarılması için yetkililer seferber oldu.
2
Geçtiğimiz perşembe günü nehre indirilerek 155 yolcusu kurtulan US Airways havayollarına ait Airbus 320 dün gece vinçler yardımıyla nehirden çıkarıldı.
3
İki motoru arızalandıktan sonra nehre mucizevi bir iniş yaparak bütün yolcularını burunları bile kanamadan kurtaran pilot, ABD'de kahraman ilan edilmişti.
4
New York La Guardia Havaalanı'ndan Kuzey Carolina eyaletindeki Charlotte kentine gitmekte olan Airbus 320 tipi uçak, kalkıştan birkaç dakika sonra kuş sürüsüyle çarpışmış, motoru bozulan uçak, New Jersey ve Manhattan arasındaki Hudson Nehri'ne düşmüştü.
5
Kahraman pilot Chesley B.Sullunberger George Bush ve Barack Obama tarafından telefonla aranarak, tebrik edilmişti.
6
Kara kutusu bulunarak incelemeye alınan uçak, zarar görmeden nehirden çıkarılması için büyük çaba harcandı. İşte o kareler
7
8
9
10
11
12

Son Dakika Uçak Nehirden Böyle Çıkarıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ne zaman oluştuğu bilinmiyor! Burası Akdeniz'in aşağı dünyaya açılan kapısı Nüfuslar artıyor! İşte büyükşehir olmaya aday 15 ilimiz Tam 30 dakika sürdü! Doğanın en ölümcül kavgasında beklenmedik son Dünya basını bu haberi konuşuyor! Kraliyet'in olaylı gelini Meghan Markle düşük yaptı Van Gölü çekilince 2 bin 750 yıllık liman gün yüzüne çıktı