UEFA Kupasi İstanbulda - Son Dakika

UEFA Kupasi İstanbulda

23.04.2009 17:03

1
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 20 Mayıs'ta oynanacak UEFA Kupası finali öncesi İstanbul'a getirilen UEFA Kupası, şehir turu yaptı.
2
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Rus ekibi Zenit kulübünün yetkilileri tarafından getirilen kupa, devir teslim töreni öncesi özel bir TIR ile şehir turuna çıkartıldı. Dolmabahçe Sarayı önünden başlayan organizasyonda, özel olarak hazırlanan TIR üzerine yerleştirilen kupa, müzik eşliğinde, Zenitli futbolcu Anatoly Timoschuk ve takım menajeri Vladislav Radimov'un da katılımıyla İstanbullular'a sergilendi.
3
Kupa, daha sonra Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen devir-teslim töreniyle el değiştirdi. Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirilen töreni, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile birlikte UEFA Başkanı Michel Platini, UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, İstanbul Valisi Muammer Güler,
4
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, geçtiğimiz yılın UEFA Kupası şampiyonu Rusya'nın Zenit kulübü yetkilileri, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve UEFA yetkililerinin katılımıyla yapıldı.
5
Törenin yapıldığı salona Zenitli futbolcu Anatoliy Tymoschuk ile kupayı futbolcu olarak kaldıran ve şimdi takım menajerliği görevini üstlenen Vladislav Radimov'un ellerinde getirilen UEFA Kupası, UEFA Başkanı Michel Platini'ye teslim edildi.
6
Platini, Zenit takımından teslim aldığı kupayı, geleneklere uygun olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a verdi. Topbaş tarafından teslim alınan kupa, 19 Mayıs'a dek şehrin çeşitli yerlerinde vatandaşların görebilmeleri için sergilenecek.
7
Teslim töreninde konuşan UEFA Başkanı Michel Platini, İstanbul'da büyük bir final maçı olacağını söyledi.
8
Futbol tutkusu olan bir ülkede finalin oynanacağını kaydeden Platini, “Görüyoruz ki ilgi çok fazla. Fantastik bir final olacağına eminim. Büyük bir final maçı olacak. Çok harika geçeceğine ve ses getireceğine eminim” dedi.
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37

Son Dakika UEFA Kupasi İstanbulda - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500
Advertisement