Son Dakika Haberleri: Ukraynalı Vekiller Birbirine Girdi

Ukraynalı Vekiller Birbirine Girdi

7 yıl önce

1
Yaşanan kavgalarla sık sık dünya gündemine gelen Ukrayna Parlamentosu'nda yine yumruklar konuştu.
2
Ülkede resmi dilin yalnızca Ukraynaca mı, yoksa Rusça'yla birlikte 2 dil mi olması ile ilgili tartışmalı kanun tasarısı, parlamentoda gergin anların yaşanmasına sebep oldu.
3
Eski Başbakan Yulya Timoşenko'nun tutukluluğu sebebiyle gerginliğin yükseldiği mecliste iki dil tartışmaları da yapılınca vekiller birbirlerine girdi.

4
Parlamento kubbesi altındaki kavgalarda, kanun tasarısı sahibi iktidardaki Bölgeler Partisi milletvekili ve “Rusça da resmi dil olmalı mı?” polemiğinin ünlü simalarından Vadim Kolisniçenko hedefteydi.
5
Ukrayna Parlamento Başkanı Litvin'in, “Siyasi histeri” olarak nitelediği resmi dil tartışmaları, her seçim döneminde puan toplama aracına dönmüştü.
6
Siyasi uzmanlar, Bölgeler Partisi milletvekillerinin yine bir seçim öncesinde bu kanun tasarısını sunmasına şaşırmadıklarını ifade etti.Haber Yayın Tarihi: 21.03.2013 12:45 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!