Son Dakika Haberleri: Ülkemizden Nba'e Teknoloji Transferi

Ülkemizden Nba'e Teknoloji Transferi

6 yıl önce

Hacettepe Üniversitesi Teknokent'te yerleşik bir firma, performans ölçümü yapabilen cihazla Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin.

1
Hacettepe Üniversitesi Teknokent'te yerleşik bir firma, performans ölçümü yapabilen cihazla Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) kapılarını araladı. Sporcunun sürat, dayanıklılık, patlayıcı kuvvet, reaksiyon zamanı, denge ve kuvvet ölçümleri, sıçrama yüksekliği, kuvvette devamlılık gibi özelliklerinin ölçümünü yapabilen cihaz, küçük yaşta sporcuların performanslarını belirlemede de kullanılıyor.


Kaynak :

2
Cihaz aynı zamanda özel tim elamını seçimi gibi güvenlik alanlarında da kullanılabiliyor. Özel tim elemanı seçimlerinde büyük ilgi gören cihaz, özel time girecek adayların el kuvvetlerini, denge ve sıçrama yüksekliği verilerini de ölçüyor. Cihaz, farklı testleri yapabilme açısından bir ilk olma özelliği taşıyor.
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15Haber Yayın Tarihi: 12.03.2014 08:20 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!