Ülkemizden Nba'e Teknoloji Transferi - Son Dakika

Ülkemizden Nba'e Teknoloji Transferi

12.03.2014 20:20

Hacettepe Üniversitesi Teknokent'te yerleşik bir firma, performans ölçümü yapabilen cihazla Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin.

1
Hacettepe Üniversitesi Teknokent'te yerleşik bir firma, performans ölçümü yapabilen cihazla Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) kapılarını araladı. Sporcunun sürat, dayanıklılık, patlayıcı kuvvet, reaksiyon zamanı, denge ve kuvvet ölçümleri, sıçrama yüksekliği, kuvvette devamlılık gibi özelliklerinin ölçümünü yapabilen cihaz, küçük yaşta sporcuların performanslarını belirlemede de kullanılıyor.

Kaynak :

2
Cihaz aynı zamanda özel tim elamını seçimi gibi güvenlik alanlarında da kullanılabiliyor. Özel tim elemanı seçimlerinde büyük ilgi gören cihaz, özel time girecek adayların el kuvvetlerini, denge ve sıçrama yüksekliği verilerini de ölçüyor. Cihaz, farklı testleri yapabilme açısından bir ilk olma özelliği taşıyor.
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Ülkemizden Nba'e Teknoloji Transferi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement