Umreye ve Hacca Gitmiş 16 Ünlü ve Fotoğrafları - Son Dakika

Umreye ve Hacca Gitmiş 16 Ünlü ve Fotoğrafları

08.11.2016 13:59

1
Nüfusun büyük bir çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz; doğal olarak ünlülerimizin büyük bir çoğunluğu da İslam dinine mensup. İslam'ın şartlarından biri Hac ziyareti olunca, onlara da hacca gitmek düşüyor tabi...

Bizim zamanımızda dedelerimiz ve ninelerimiz hacca gidecek birikimi sağlayana kadar oldukça yaşlanıyorlardı. Dolayısıyla da kafamızdaki "hacı" profili biraz farklı kalmış olabiliyor; hacıları genç yaşta, pahalı güneş gözlükleri, şık kıyafetler ile görünce garipsiyoruz. Lakin dini vazifeler ekonomik durum ve yaş grubuyla sınırlanmıyor. Karşımıza da bu görüntüler çıkıyor.

2
MUSTAFA CECELİ
MUSTAFA CECELİ
Hacı lakaplı sanatçımız Mustafa Ceceli, bu lakabı öylesine değil, bizzat hac vazifesini, bir kere değil iki kere yerine getirerek aldı.

Eşiyle beraber gittiği Hac yolcuğunun kendisini çok değiştirdiğini ve maneviyatına katkı yaptığını söylüyor.

İlk seferde tek başına, ikinci seferde de eşiyle gitti.

3
NİHAT Doğan
NİHAT Doğan
Nihat Doğan da hacı olmuş ünlülerden. Hac ziyaretinden döndükten sonra da Flash TV'de yayınlanmaya başlayacak "Ramazan Geceleri" programını sunacağı söylendi. Sanatçı daha dindar bir yaşam tarzına kaymayı planlıyordu fakat sonradan daha politik konulara ağırlık vermeyi tercih etti.

4
Tolgahan Sayışman
Tolgahan Sayışman
Tolga Sayışman daha önce umreye gitmişti, geçtiğimiz sene ise hacı oldu. Üstelik hac ziyareti sırasında ölüm tehlikesi atlattı. Mina'da yaşayan izdiham faciasından adeta beş dakika fark ile kurtulması üzerine, Hac ziyaretine dair bir fotoğraf paylaşarak, "gideceğimiz yer, doğduğumuz andan itibaren zaten belli değil mi? Ne güzel söylemiş Hz. Mevlana; ey İnsan Kaf Dağı kadar yüksekte olsan da, kefene sığacak kadar küçüksün." notunu yazmıştı.

5
Murat Yıldırım
Murat Yıldırım
Murat Yıldırım, Tolga Sayışman'a umre ziyareti sırasında eşlik ettiğinde yıl 2012'ydi. Kendisi henüz hacı olmadı fakat niyeti o yönde...

6
Necati Şaşmaz
Necati Şaşmaz
Necati Şaşmaz iki kere umreye gitti, umre ziyareti sırasında çekindiği fotoğrafları sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Kuran okudu, namaz kıldı. Kutsal topraklardaki ibadetlerini işte böyle belgeledi.

7
İntizar
İntizar
Fantezi müziğin unutulmaz sesi İntizar da "hacı" sıfatını alan ünlülerden...Zaten mütevazı hayat tarzıyla biliyordu. Daha çok maneviyatına odaklı bir hayat yaşamaya devam ediyor.

8
Gülben Ergen - Erhan Çelik
Gülben Ergen - Erhan Çelik
Gülben Ergen de eşiyle balayına gitmek yerine, umreye gitmeyi tercih edenlerden oldu. Fakat kutsal topraklarda çekindiği bu romantik poz sosyal medyada tepki çekti. Gülben Ergen'i en son elinde zikirmatikle gördüğümüzü de belirtelim. Tahmin ettiğimizden daha dindar birisi demek ki!

9
Burcu Güneş
Burcu Güneş
Burcu Güneş de umreye gitti. Giderken ve dönerken tüm hislerini ve deneyimlerini gazetecilerle paylaştı. "Oraya boş bir kafayla gittim. Hiçbir şey bilmiyordum. Kurallar nasılsa öyle davrandım. O topraklara ayak bastığımda ise tarif edilemez bir duygu yaşadım. Ağlamaktan kendimi alamadım." açıklamasında bulundu ve hala eskisi gibi yaşadığını, namazını da aksatmadığını belirtti.

10
Emel Sayın
Emel Sayın
Emel Sayın, "hayatım boyunca yaptığım en güzel şeyi yaptım. Çok huzurluyum" dedi. "Her şey bana olağanüstü geldi. Her şeyden koptum, uzaklaştım. Orada ne gerekiyorsa onu yapmaya çalıştım. Tüm güzellikleri yaşadım. İmkânı olan herkesin bir kez mutlaka gitmesi gerekiyor."

11
Atilla Taş
Atilla Taş
Atilla Taş, "Bütün sevenlerim haklarını helal etsinler, dinimi yaşamak istiyorum" diyerek umreye gittiğinde yıl 2009'du.

Daha sonra da hac vazifesini yerine getirmek istediğini söyledi fakat henüz getirmedi.

“Maneviyatımız yavaş yavaş ölüyor. Kapitalizm ruhlarımıza kadar bizleri esir almış durumda. Paraya ve maddeye kul olmuşuz. Ama, hiçbir şeyin sonu yok. Şükretmeyi de, nimetin sahibini unuttuk. O toprakları gördükten ve şoku yedikten sonra şimdi sıkıntı bile yaşasam, dünya hayatının boş olduğunu biliyorum” diyen sanatçı şimdilerde daha politik bir ruh halinde davranıyor diyebiliriz.

12
Ayşe Arman
Ayşe Arman
Ayşe Arman da umreye gitti, fakat sa nki daha çok araştırma yapıyor gibiydi. Günahını almayalım yine de! Döndüğü gibi de elbette bir köşe yazısı kaleme aldı. "Hayatımın en “eşsiz” deneyimlerinden biriydi" dedi.

13
İpek Tanrıyar
İpek Tanrıyar
Eh tabi çocukluğumuzdan beri hacıları "yaşlı" ve "mütevazı" giyimli görmeye alışık olduğumuzdan şaşırıyoruz: İpek Tanrıyar, tüm güzelliğiyle umrede!

14
Ceren Hindistan
Ceren Hindistan
Ceren Hindistan imam nikahlı eşi ile sevgililer gününde umreye gitti ve "sevgililer gününde bana aşkların en büyüğünü hediye etti" dedi. Sonuç: Ayrıldılar ve Ceren Hindistan eskisi gibi dindar bir çizgide yaşamıyor.

15
Petek Dinçöz
Petek Dinçöz
Petek Dinçöz de yaşadığı onca acıyı, kişisel problemlerini ve yorulan ruhunu umre ziyaretinde şifalandırmaya çalışanlardan oldu. Beyazlar içinde çok şıktı. "Böyle hacı mı olur?!" diyesi geliyor insanın ama neden olmasın?

16
Ceylan
Ceylan
Küçük Ceylan umre ziyareti öncesinde öyle duygulandı ki, gözyaşlarına hakim olamadı. Ceylan da çok sıkıntılı zamanlar geçirmişti. Mafyatik erkeklere gönlünü kaptırmıştı, neler neler atlattı. Sonuç olarak "gerçek aşkı" seçti. Umuyoruz ki huzur bulmuştur.

17
Derya Tuna
Derya Tuna
Bir dev güneş gözlüklü umre fotoğrafı da Derya Tuna'dan. İbo ile yollarını ayırdıktan ve yaşanan malum vukuatlardan sonra tek başına umreye gitti.

Son Dakika Umreye ve Hacca Gitmiş 16 Ünlü ve Fotoğrafları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

En acı ihmal! Sigara, odada oyun oynayan dört çocuğu hayattan kopardı Aliş'in uğruna başlık parası biriktirdiği Ayşe büyüdü! Güzelliğine diyecek kelime yok TIME dergisi 'Yılın Kişisi' anketini başlattı! Listede Türkiye'den de bir isim var Zorlu yolculuk başladı! Kurt sürüsü saldırıları, göçerlerin korkulu rüyası Yakışıklılığı tescillenen futbolcu Rurik Gislason'ın itirafı şaşırttı! Bir maçla spermlerine talep yağdı