'Unabomber'ın eşyaları açık arttımada satıldı - Son Dakika

'Unabomber'ın eşyaları açık arttımada satıldı

04.06.2011 13:16

"Unabomber" takma adını kullanarak 18 yıl boyunca bombalı saldırılar düzenleyen Ted Kaczynski'nin şahsi eşyaları, açık artırmada toplam 190 bin dolara satıldı

1
"Unabomber" takma adını kullanarak 18 yıl boyunca bombalı saldırılar düzenleyen Ted Kaczynski'nin şahsi eşyaları, açık artırmada toplam 190 bin dolara satıldı
2
Theodore John Kaczynsk Harvard Üniversitesinden mezun olduktan sonra Michigan Üniversitesinde matematik alanında doktora yapmış, Berkeley Üniversitesinin o döneme değin en genç öğretim üyesi olarak görev almıştır.ABD'de, 1996'da yakalanana kadar "Unabomber" takma adını kullanarak 18 yıl boyunca bombalı saldırılar düzenleyen Ted Kaczynski'nin şahsi eşyaları, açık artırmada toplam 190 bin dolara satıldı.

3
Kaczynski'nin saldırılarını düzenlemek için yaptığı seyahatlerde gizlenmek amacıyla giydiği “Unabomber”' kimliğiyle özdeşleşmiş, polisiye çizgi roman karakterini taklit eden, gri renkli kapüşonlu geniş tişörtü ve güneş gözlükleri 20 bin 25 dolara alıcı buldu.

4
Elde edilen gelirin “Unabomber”ın saldırılarından zarar görenlerin ailelerine verileceği açık artırmanın en gözde ikinci parçası, 22 bin 3 dolara satılan, Kaczynski'nin gazetelere gönderdiği bildirileri yazdığı Smith Corona marka daktilosu oldu.

5
Kaczynski'nin, kendi kendine yeterli olma becerilerini kazanmak için inzivaya çekildiği elektrik ve kullanım suyu bulunmayan Montana eyaletine bağlı Lincoln'deki kulübesinde bulunan gözlükleri.
6
Bu yazıda başkalarını öldürmenin onun mutsuzluğuna geçici çözüm olduğunu fark ettiği ortamı anlatıyor.
7
Ayakkabıları
8
Kaczynski'nin bombalarını yaparken kullandığı gereçler, bombaları hep elle yaptı. Tahta ve metal parçalarını gerektiğinde çöplerden buldu.
9
Dağlık alanda hayvan avlamak için kullandığı av malzemeleri.
10
El yapımı gereçleri.
11
Have ölçümü için kullanılan bir araç. Muhtemelen bir uçaktan düşmüş ve Kaczynski dağda yürüyüş yaparken bulmuş.
12
13

Son Dakika 'Unabomber'ın eşyaları açık arttımada satıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeşilçam'ın ok kirpikli güzeli, süper minili pozuyla mest etti 3 çocuğunun annesini önce takip edip vurdu, sonra üzerine benzin dökerek yaktı Banyoya telefonla giren genç kızın bir anlık hatası sonunu getirdi Bir an durdu ve dönüp baktı! 'Ormanın hayaleti' fotoğrafçıya böyle poz verdi Bu görüntü yalnızca bir ülkede olur! Yağmur yağsın diye 2 kurbağayı törenle evlendirdiler
Advertisement