Ünlü Çift Bugün Resmen Evleniyor - Son Dakika

Ünlü Çift Bugün Resmen Evleniyor

29.09.2014 11:07

1
Sadece ‘şov devam etsin' diye önceki gün Venedik'te 200 davetli önünde ‘çakma nikâh kıyan' Clooney-Alamuddin çifti, bugün resmen evleniyor.

2
İtalya'nın Venedik kentini ve dünya basınını günlerdir ‘meşgul' eden George Clooney-Amal Alamuddin çiftinin önceki gün 200 davetli önünde kıyılan nikâhı, ‘çakma' ve ‘Vogue' dergisi için düzenlenen özel bir şov olarak kabul edilirken, resmi nikâh bugün Türkiye saati ile 14.00'te Belediye Sarayı'nda gerçekleşecek.

3

Muhteşem resepsiyonda Clooney, Lübnan asıllı İngiliz Alamuddin'e 570 bin Euro (1.6 milyon TL) değerinde bir tek taş elmas yüzük takarken; davetlilerin yaka veya tuvaletlerine kontrol çipi takılması da gecenin konusu oldu.

4
Cep telefonları, tabletler ve fotoğraf makinelerine de otel girişinde el kondu. Clooney'nin, en sevdiği şarkı olan, Nat King Cole'un "When I Fall in Love" resepsiyon boyunca üç kez orkestraya çaldırılırken, Aman Oteli'ndeki resepsiyonu ‘Vogue' dergisi Genel Yayın Müdürü Anna Wintour'un yönettiği de gözden kaçmadı.

5
Bu arada çok gizli tutulan Clooney'nin nikâh şahitliği için yapılan bahislerde Brad Pitt, Matt Damon ve Angelina Jolie'ye oranla bir adım önde.

6
Şov' için önceki gün 200 davetli önünde ‘evlenen' George Clooney-Amal Alamuddin çifti, dün Venedik kanalında tekne taksilere doluşan onlarca paparazzinin takibindeydi.

7
Clooney-Alamuddin çiftinin çakma nikah davetinin mönüsü şöyleydi: Başlangıç olarak havyarın ardından, ABD'nin Maine eyaletinden özel olarak getirtilen ıstakoz, parmisan peynirli kabak çiçeği kızartması, porcini mantarlı arosto, tiramisu tatlısı vardı.

8
Yemeğe, ‘Sassicaia' marka 2010 rekoltesi kırmızı şarap eşlik etti.

9
3 gün 3 gece süren bir merasimle Lübnan asıllı İngiliz avukat Amal Alamuddin'le evlenen Clooney, bir yandan bu kadar gösterişli bir düğün yaparken bir yandan da büyük bir gizlilik kalkanı oluşturduğu için tepki çekti.

10
Clooney-Alamuddin çifti ve yakınları geçen Cuma günü Venedik'e gittiğinden beri, hem konukları hem de onların peşindeki gazetecileri taşıyan tekneler kentin ünlü kanallarını bloke etti.

11

Düğün resepsiyonu sırasında 400 kadar güvenlik görevlisi çalışırken, otel çalışanları ve konukların cep telefonu kullanması yasaklandı. Düğüne katılanlara bir sözleşme imzalatılarak, fotoğraf sızdırmaları halinde 5 milyon dolar tazminat ödeyecekleri uyarısında bulunulduğu öne sürüldü.

12

Kimi Venedikliler ve turistler Hollywood yıldızlarını yakından görme ihtimalinden memnun olsa da kimileri ise düğün için uygulanan kısıtlamalardan şikayetçiydi.

13
Venedik yakınlarındaki Padova kentinden sırf düğüne tanık olmak için geldiğini söyleyen Nanni Tamborino "Tüm yolu bunun için geldim ama her yeri kapatmışlar. Clooney madem bu güzel şehirde böyle gösterişli bir düğün yapmak istiyor, o zaman bizim de görmemize izin vermeli" diyerek tepki gösterdi.

14
İtalyan medyası da, "yılın düğünü" olarak lanse edilen törenin ilk heyecanını atlattıktan sonra olağanüstü gizlilik tedbirlerini eleştirmeye başladı.

La Stampa gazetesi "Eğer evlilik yemininin kısıtlı bir grup tarafından görülmesini istiyor idiyseler Venedik'i seçmek çok da iyi bir fikir olmayabilir" diye yazdı.

15
RaiNews24 televizyonu da düğünün görüntülerinin Vogue dergisine satıldığını hatırlatarak tüm bu gösteriş içindeki gizliliğin aslında bir pazarlama taktiği olup olmadığını sorguladı.

16

Bazı yorumlarda ise Clooney'nin politikaya atılmayı planladığı öne sürüldü.

17
Il Foglio gazetesinden Fabiana Giacomotti, Amal Alamuddin'in ilk başlarda "fazla göz önünde olmamak için" Clooney ile ilişki yaşamak istemediğini söyledi ve "Peki şimdi ne oldu da böylesine gösterişli bir törenle evlenmeyi kabul etti? Bu bir pazarlama operasyonu mu? Esas amaç ne? Yoksa Clooney politikaya mı atılmak istiyor? Eğer öyleyse Amal Alamuddin harika bir eş seçimi" dedi.

La Stampa gazetesi de Oxford mezunu insan hakları avukatı Amal Alamuddin'in "harika bir first-lady" olacağını yazdı.

18
Clooney-Alamuddin çiftinin Venedik'te evleneceği açıklandığında nikahın Pazartesi günü yapılacağı belirtilmişti. Ancak Cumartesi gecesi yapılan resepsiyon sırasında Clooney'nin sözcüsü bir resmi açıklamayla çiftin evlendiğini duyurdu.

19
Düğünün detayları sır gibi saklansa da Venedik'e akın eden İtalyan basını çöpleri karıştırmak ve "otele yakın kaynakları sıkıştırmak" gibi taktiklerle bilgi edinmeyi başardı.

20
Çeşitli kaynaklarda yayınlanan bu bilgilere göre Cumartesi gecesi saat 20.18'de çift evlilik yeminini etti. Töreni, eski Roma Belediye Başkanı ve Clooney'nin yakın arkadaşı Walter Veltroni yönetti.

21
Ancak İtalyan yasalarına göre çiftin nikahı ancak Pazartesi günü resmi olarak imzaların atılmasıyla geçerli olacak.

22
George Clooney'nin yemin töreni sırasında çok heyecanlandığı ve elleri titrediği için düğün pastasını kesmekte zorlandığı da öne sürüldü. Clooney törende Armani smokin, Alamuddin ise İngiltere Prensi William'ın karısı Kate Middleton'ın da gelinliğini yapan Sarah Burton tasarımı bir gelinlik giydi.

23
Düğüne, Bill Murray, Ellen Barkin, Cindy Crawford, Emily Blunt, Matt Damon, Bono gibi ünlülerin de aralarında bulunduğu 200'e yakın konuk katıldı.

24
Cindy Crawford'un kocası Rande Gerber'in, Clooney'nin nikah şahidi olduğu tahmin ediliyor. Düğünün masraflarını da gelinin babası Ramzi Alamuddin'in karşıladığı söyleniyor.

25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80

Son Dakika Ünlü Çift Bugün Resmen Evleniyor - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement