Ünlü Demediler Dolandırdılar! İşte İyi Niyetine Kurban Gitmiş 12 Ünlü İsim - Son Dakika

Ünlü Demediler Dolandırdılar! İşte İyi Niyetine Kurban Gitmiş 12 Ünlü İsim

04.10.2018 14:56

Ekranlarda gördüğümüz ünlü isimler de dolandırıcıların hedefi oldu. İşte, dolandırılan ünlüler..

1
Çağla Şıkel
Çağla Şıkel
Ünlü model Çağla Şıkel hakkında açılan soruşturmada, sahte fatura kullanıp vergide usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle 5 yıla kadar hapsi istenmişti. Şıkel ise yaptığı açıklamada muhasebecisini suçlayıp, dolandırıldığını iddia etmişti.

2
3
Beren Saat
Beren Saat
Beren Saat de dolandırıcıların hedefi olmuş isimlerden biri. Pek çok ünlü ismin muhasebeciliğini yapan Muharrem A. ile çalışan Beren Saat, muhasebecisinin kendisini dolandırdığı gerekçesiyle savcılığa başvurmuştu. Savcılık, Saat’İ haklı bulmuş, Muharrem A. hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatmıştı.
4
Gözde Kansu
Gözde Kansu
Oyuncu Gözde Kansu ile dolandırıcı bir taksici mağduru. Bindiği taksi şoförünün anlattığı acıklı hikayeye inanarak en yakın ATM’den para çekip şoföre yardım eden Gözde Kansu, çevresinden de aynı yöntemi duyduğunda dolandırıldığını anladı.
5
Yiğit Özşener
Yiğit Özşener
Kaybedenler Kulübü filminin yıldız ismi oyuncu Yiğit Özşener'in kredi kartını kopyalayan dolandırıcılar, Amerika'dan 9 bin liralık harcama yaptı.
6
7
Kıvanç Tatlıtuğ da eski rol arkadaşı Beren Saat gibi muhasebeci kurbanı oldu. Tatlıtuğ, kendisinden tahsil ettiği vergi borçlarını yatırmayarak 3, 5 milyon TL zarara uğrattığını iddia ettiği eski muhasebecisi Erdal D. tarafından dolandırıldı.
8
Canan Karatay
Canan Karatay
Canan Karatay'ı arayarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan şüpheliler Karatay'a bankadan çektirdikleri 50 bin dolar ve 10 bin lirayı iki ayrı parkta bıraktırdı. Devletle gizli bir operasyonda olduğuna inandırılan Karatay "Nasıl dolandırıldım anlayamadım. İnsanı telefonda adeta hipnotize ediyorlar. Ne derlerse yapıyorsunuz. Devletle birlikte gizli bir operasyonun içinde olmakta beni heyecanlandırdı" dedi.
9
Burak Yılmaz
Burak Yılmaz
Burak Yılmaz'ı arayan telefondaki dolandırıcı, kendisini Trabzon Valisi olarak tanıttı ve bir okula yardım edileceğini söyledi. Trabzon Valisi'ni tanıdığını belirten futbolcu Burak Yılmaz, dolandırıcıların çok inandırıcı olduğunu belirtti. Burak Yılmaz konuyla ilgili bir açıklamasında "Paranın gittiğini anlayınca bana verdikleri numarayı aradım. Sahte valiye küfür ettim. Ancak pişkinler 'O kadar paran var 10 bin TL'nin mi lafını ediyorsun?' diyerek işi pişkinliğe vurdular'' dedi.
10
Oya Başar
Oya Başar
Oya Başar, 2012 yılında Sarıyer’de iki villa yaptırmak için bir firmayla anlaştı. Ancak firma tarafından dolandırılan Başar, 1 milyon 680 bin dolar değerindeki villalar karşılığında vekaletle Bebek'teki 2.2 milyon dolarlık evini satan firmadan ne parasını, ne de villaların tapusunu alabildi.
11
Bülent Serttaş
Bülent Serttaş
Bülent Serttaş da kendini vali olarak arayan kişiler tarafından dolandırıldı. Telefondaki kişi kendini Erzincan Valisi olarak tanıttı ve Serttaş'tan tekerlekli sandalye kampanyasına destek vermesini istedi. Vali sandığı dolandırıcının ricasını kırmayan Bülent Serttaş, verilen hesap numarasına 15 bin lira para yatırdı.
12
Ece Erken dolandırdığını şu sözlerle anlattı: “Size benden bir tavsiye... Üst komşunuz da olsa, tanıdık da olsa eğer bir mimara evinizi emanet ediyorsanız, bütçeniz belli bile olsa ortada mailleşmeniz bile olsa mimarın yanındaki çalışanlar bile şahit olsa, evi teslim ettikten sonra hele ki ünlüyseniz sizden 2, pardon 3 katı isteyebilirler. 'Gazetelere demeç vereceğim' diye tehdit edebilir ve mahkemeye verip bu parayı isteyebilir! Aman ha dikkat edin! Mahkeme yanlış karar verebilir ama çok şükür temyize gidebilirsiniz!” Ece Erken Instagram’dan paylaştığı olay sonrası takipçilerini de uyarmayı ihmal etmedi.
13
Asuman Dabak
Asuman Dabak
Oyuncu Asuman Dabak, beraber tavuk restoranı açmak istediği İ.D. isimli bir erkek tarafından dolandırıldı. Asuman Dabak, tavuk yemekleri yapan bir restoran zinciri açmak için ortak olduğu İ.D.'ye sürekli çek yazdı. 2.5 milyon TL'lik çek kesen Asuman Dabak, restoranla ilgili hiçbir şey yapılmadığını fark edince soluğu savcılıkta aldı. İ.D. ise bir ay sonra yakalandı..

YORUMLAR (2)
500

Son Dakika Ünlü Demediler Dolandırdılar! İşte İyi Niyetine Kurban Gitmiş 12 Ünlü İsim - Son Dakika


Advertisement