Son Dakika Haberleri: Ünlü Fotoğrafçı Çin'deki Dev Mağaraları Görüntüledi

Ünlü Fotoğrafçı Çin'deki Dev Mağaraları Görüntüledi

7 yıl önce

İngiliz fotoğrafçı Robbie Shone, mağaralara dair bilinmeyenleri gün yüzüne çıkarmakla tanınıyor.

1
İngiliz fotoğrafçı Robbie Shone mağaralara dair bilinmeyenleri gün yüzüne çıkarmakla tanınıyor.
2
Robbie Shone, hayatını mağaraları araştırmaya adamış bir insan.
3

Bu tutkusu nedeniyle Endonezya, Fransa ve Portekiz gibi birçok ülkenin yolunu tutan 33 yaşındaki Shone, yeri geldiğinde kapkaranlık mağaralarda gezindi, yeri geldiğinde ise dondurucu soğuklara rağmen başını taşlara koyarak uyudu.

4
Yaşadığı hiçbir zorluk onu bu işe gönül vermekten alıkoymadı.
5

Maceracı son olarak Hong Meigui Mağara Keşif Derneği'nden bir ekiple Çin'deki dev mağaraları görüntüledi.

6

İp yardımıyla mağaranın en uç köşelerine bile tırmanan fotoğrafçının amacı, mağaralara dair bilinmeyenleri gün yüzüne çıkarmak. Shonne tutkusun şu sözlerle ifade ediyor: “Hiç kimsenin daha önce ayak basmadığı yerleri keşfetmek, benim için çok özel bir duygu.”

7
İnce bir ipe asılı olan minik bir figür, Cloud Ladder Hall'un devasa ebadı karşısında küçücük kalıyor.
8

San Wang Dong'da başka bir mağara sistemine çıkan devasa bir yokuşun dibindeki büyük dikitler, mağaranın Gevrek Yorganlar denen bir kesiminde muazzam bir manzara oluşturuyor.

9

Hong Meigui'nin kurucularından Erin Lynch, altındaki siyah uçuruma inmeye hazırlanıyor. Arkasında kulakları sağır eden bir şelale var.

10
Sang Wang Dong'daki yeraltı kampı.
11

Duncan Collis, ince bir iple, Er Wang Dong mağara sistemindeki geniş Niubizi Tian Keng zemin yüzeyine bakan küçük bir çıkıntıya tırmanıyor.

12
Bu, San Wang Dong'daki birçok devasa yer oluşumundan yalnızca biri.
13


Hong Meigui ekip üyeleri Duncan Collis ve Matt Ryan, San Wang Dong'un derinliklerinde “Rüzgârın Estiği Yer” olarak bilinen tuhaf bir geçit alanından yollarına devam ediyorlar.

14

Geçide verilen isim gayet uygun, zira esen sert rüzgârlar bu küçük tünelden adeta ıslık çalarak yerden toz ve kum kaldırıyor.

15


San Wang Dong'da başka bir mağara sistemine çıkan devasa bir yokuşun dibindeki büyük dikitler, mağaranın Gevrek Yorganlar denen bir kesiminde muazzam bir manzara oluşturuyor.

16
İngiliz fotoğrafçı Robbie Shone gibi, Amerikalı araştırmacı fotoğrafçı Stephen Alvarez, hastalık yüzünden yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan yarasaları görüntülemek için Hubbard Mağarası'na girdi.
17
Yaklaşık 1 buçuk milyon yarasanın olduğu mağarada oldukça dikkatli hareket eden Stephen Alvarez çarpıcı fotoğraflara imza attı.
18
Beyaz burun' isimli hastalık, 2006'dan bu yana ABD ve Kanada'da 5.5 milyondan fazla yarasayı öldürdü.
19
Hastalığın kaynağının Avrupa kökenli, ‘geomyces destructans' türü mantar olduğunu belirtiliyor. Mantarın Avrupalı yarasalar üzerinde ölümcül etkisi yok.
20
Ancak Amerikalı yarasalar mantar yüzünden zayıflıyor, gündüzleri uçmak gibi garip davranışlar sergiliyor ve sonunda ölüyor.
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44Haber Yayın Tarihi: 03.10.2013 03:24 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu