Unlu Hamur Ürünlerine Dikkat! Böbrek Yetmezliğine Sebep Oluyor - Son Dakika

Unlu Hamur Ürünlerine Dikkat! Böbrek Yetmezliğine Sebep Oluyor

Yapılan araştırmalar sonucunda içerisinde çiğ yumurta bulunan un ve hamurun coli salgınına ve beraberinde böbrek yetmezliğine neden olduğu anlaşıldı. Raporda un içerisinde yer alan çeşitli mikroorganizmaların bulunduğunu belirterek tüketicilere uyarılarda bulundu.

1
Aralık 2015'ten Eylül 2016'ya kadar, 56 adet E. coli ile ilişkili hastalık vakası bildirildi. Kimse ölmedi, fakat bir hasta E. Coli enfeksiyonu yüzünden şiddetli bir böbrek yetmezliği hastalığına yakalandı.

2
ABD Hastalık Kontrolü Merkezleri uzmanları, bu gizemli hastalığın O121 sero grubuna ait olduğunu tespit ettiler ve hastalığın sebebini çiğ un tüketimi ile alakalı olduğunu tespit ettiler.

3
Yapılan araştırmalar sonucunda hasta olan insanlara bir takım sorular soruldu. Hastalar ishal kusma ve bunlara benzer birçok şikâyet yaşadıklarını belirterek, kimisi 1 gün önce çiğ hamur yediğini kimisi de az pişmiş hamurlu yiyecekler tükettiğini belirtti.

4
ABD Gıda ve İlaç İdaresinin, insanları uyarmak için yayınladığı bildiride yer alan maddeler ise şu şekilde;

5
Unlu mamulleri az pişmiş olarak tüketmeyin.

6
Un ve ham hamur ürünleriyle temas ettikten sonra ellerinizi, tezgahı ve kapları iyice yıkayın.

7
Çiğ yiyecekleri, hastalık bulaşmasını önlemek için unlu gıdalardan ayrı tutun. Tozlu yapısı nedeniyle unun kolaylıkla yayıldığını unutmayın.

8
Un içeren ürünleri pişirmek için ambalaj talimatlarını izleyin.

Haber Yayın Tarihi: 28.11.2017 13:35

Son Dakika Unlu Hamur Ürünlerine Dikkat! Böbrek Yetmezliğine Sebep Oluyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Fazla parmakları olduğu için sokağa atılan kedi internette fenomen oldu +18 uygulamaya üye olan rugby oyuncusunun katılma sebebi oldukça ilginç: Her şey spor yapmak için Kızının fotoğrafını çeken anne, iki saniye sonra çığlıklarına hakim olamadı Suya girdikleri an insanların cinsel organına saldırıyor! İlginç yaratığı görenlerin kanı çekiliyor Yıldız şarkıcı Mariah Carey ablasının iğrenç planını yıllar sonra itiraf etti: 12 yaşımda parayla cinsel ilişkiye zorladı