Ünlü Hollywood Yıldızı Angelina Jolie İkinci Oscar'ını Aldı - Son Dakika

Ünlü Hollywood Yıldızı Angelina Jolie İkinci Oscar'ını Aldı

7 yıl önce

ABD'de Oscar ödüllerini veren Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, ünlü oyuncuya ''Jean Hersholt Onur Ödülü''nü takdim etti.

1
ABD'de Oscar ödüllerini veren Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, ünlü oyuncu Angelina Jolie'ye ‘Jean Hersholt Onur Ödülü'nü takdim etti.
2
Jolie, bu özel geceye eşi Brad Pitt ve oğlu Maddox ile birlikte katıldı.
3
Sahnede ödülünü George Lucas'tan alan Jolie, gözyaşlarına zor hakim oldu.
4
İnsani yardım faaliyetlerine gönüllü katkılarından dolayı ödüle layık görülen Jolie, sahneden oğluna seslenerek "Ağlamayacağım söz veriyorum. Seni utandırmayacağım. Sen ve kardeşlerin benim mutluluğumsunuz ve sizin anneniz olmaktan daha büyük bir onur yok" dedi.
5
Angelina Jolie, ‘Girl Interrupted' adlı filmdeki performansıyla 2000 yılında en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar aldı.
6
Governors Ödülleri olarak adlandırılan törende ayrıca komedyen Steve Martin, efsanevi aktris Angela Lansbury ve sinema kostüm tasarımcısı Piero Tosi onursal ödül aldı.
7
2001 yılından bu yana BM İyi Niyet Elçiliği görevini yürüten Jolie, insani yardım görevleri kapsamında Kenya, Tayland, Ekvator, Sudan, Kosova, Angola, Sri Lanka ve Ürdün gibi pek çok ülkeyi ziyaret etti. Sanatçı, 2005 yılında BM İnsan Hakları Ödülü'ne layık görüldü.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Güzel sporcu işi abarttı! Eşiyle birlikte karantinada çıplak antrenman yaptı Avustralya'da Müslüman hayır dernekleri, kimsesiz yaşlılara yardımda bulunuyor Victoria's Secret'ın kızıl saçlı meleği koronavirüse yakalandı Süper Lig kulüplerinden, Milli Dayanışma Kampanyası'na büyük destek Star Wars'un yıldızı Andrew Jack koronavirüsten hayatını kaybetti