Ünlü İsimler Bu Evlerde Yaşıyor - Son Dakika

Ünlü İsimler Bu Evlerde Yaşıyor

25.02.2015 11:48

1
Ağaoğlu Holding'in patronu Ali Ağaoğlu sahibi olduğu Ataşehir, Andromeda Gold'un 51. katındaki dairesinin kapılarını açtı.

2
‘Lüks ve yüksek residence' kategorisinde dünyanın en iyilerinden biri seçilen evi, iç mimar Sezen Ulubay dekore etti.

3
Ağaoğlu, Avrupa saraylarından esinlenilerek tasarlanan dairesine “Yeni sarayım” diyor.

4
5
6
MCD'nin kurucusu ve Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya evinin kapılarını Instyle Home'a açtı.

7
Esra Oflaz, ailesiyle birlikte şehir merkezinde konumlanan modern bir rezidansın 580 m2'lik apartman dairesinde yaşıyor

8
360 derece İstanbul ve Boğaziçi manzarasına hakim olan dairenin dış cephesi yekpare cam olarak tasarlanmış.

9
Aile, evin tüm dekorasyonu ve yaşama uyarlanmasıyla ilgili olarak mimar Eren Yorulmazer ile işbirliği yapmış. Altı oda ve bir salon olarak hazırlanmış yaşam alanlarına kitaplık ve çalışma alanı için bir galeri katı eklenmiş.

10
Evin tamamında metal renkler tercih edilmiş. Zeminlerde ise mermer kullanılmış.

11
NTV'nin ekran yüzlerinden Gülay Afşar ile İtaldeko'nun ortaklarından Murat Afşar, oğulları Alihan ve Burak'la yaşadıkları Tarabya sırtlarındaki renkli bahçe katında InStyle Home dergisini ağırladı. İtalyan estetiğinin öne çıktığı, modern tarzda dekore edilmiş ev, neşeli ve sıcak detaylarıyla dikkat çekiyor.

12
Gülay ve Murat Afşar, Tarabya'da yeşillikler içinde konumlanan bu sakin siteye 18 yıl önce taşınmış. Burası, evlendikten sonra yaşadıkları ikinci ev. Sitenin Boğaz'a yakınlığı, sunduğu sosyal imkanlar ve ilk oğulları Alihan'ı burada büyütme istekleri kararlarında etkili olmuş.

“Tarabya'yı zaten seviyorduk. Daha önce yaşadığımız ev, yine bu semtteydi. Murat'la bu siteyi görür görmez hemen taşınmak istedik” diye söze başlıyor Gülay Afşar evinin salonunda kapak çekimi için makyajı yapılırken. Cildi oldukça bakımlı gözüküyor. Devamlı ekran önünde olduğu için cildine iyi bakmak zorunda olduğunu söylüyor. İki yıla yakın bir süredir NTV'de hafta içi her gün yayınlanan kültür sanat programı “Gece Gündüz”ü başarılı bir çizgide sunmaya devam ediyor.

13
18 yıldır içinde olduğu televizyon sektörünün mutfağından kamera önüne varana kadar her basamakta ve birçok önemli işte onun imzası var. “Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi mezunuyum aslında. Televizyon, hiç aklımda yokken tesadüfen hayatıma girdi.

Ama ekonomi alanında ihtisas sahibi olmam, bunun yolunu açmada önemli rol oynadı tabii. Başlangıcım, ekonomi kanalıyla oldu. ‘Sahip olduğun bilgiyi ekranda da konuş' dediler. Doğaçlama başladım anlayacağınız” diye anlatmayı sürdürüyor keyifle Afşar.

14
Televizyonun onun, dekorasyonun ise eşinin işi olduğunu belirtiyor. Evin dekorasyonunda söz sahibinin eşi Murat Afşar olduğunu belirtiyor bu yüzden. Evin yenilenme sürecinde İtaldeko'nun ortaklarından mimar Esra Günal da onlara destek vermiş. “Bu evi 40 günlük çalışma ile yaşanır hale getirmişlerdi” diye belirtiyor keyifle.

Çekim günü evde olan Murat Afşar da, 2007'de kurulan dekorasyon mağazası İtaldeko'da mutfak ve banyonun yanı sıra İtalya'nın Poliform, Erba, Ulivi ve Saba gibi önde gelen mobilya markalarını satışa sunulduğunu anlatıyor. Ardından daire içinde yaptıkları değişikliklerden bahsediyor.

15
Dairenin planı baştan sona değişmiş gözüküyor. Evde ağırlıklı olarak Türkiye distribütörü oldukları Poliform'un mobilyaları yer alıyor. 140 m2'lik bahçe katının üç oda ve üç banyosuna, salona ve antreye açılan geniş bir mutfak eşlik etmiş. “Evin modern çizgisinden ayrılan tek mekanı mutfak oldu. Burayı özellikle country tarzda tercih ettik” diye belirtiyor Murat Afşar.

Beyaz ve siyahın güzel dengelendiği mutfak zeminine, çini taşları ile nostaljik bir görüntü katmak istemişler. Tezgahın yanında kendi tasarımı siyah bir tel dolap yer almış. İçi spotlarla aydınlatılan dolap, mutfağa şık bir görsellik katmış. “Mutfak çok önemliydi. Ailece en çok vakit geçirdiğimiz yer burası çünkü” diye belirtiyor Murat Afşar. O da eşi gibi yemek yapmaya ve evde misafir ağırlamaya meraklı biri anlaşılan.

16
Gri-mavi ile renklendirilmiş salon duvarlarında çiftin ortak tutkusu olan renkli tablolar yer almış. Neş'e Erdok, Komet, Sabri Berkel ve Necdet Kalay gibi çağdaş Türk ressamlarına Contemporary Art Fuarı'ndan aldıkları Dominique Barreau tabloları eşlik etmiş. “Ben evi tamamen beyaz hayal ederken, Murat duvarlara renk vermek konusunda beni ikna etmeyi başardı. Beyazın küçük mekanları büyük göstereceğini düşünürdüm hep. Ama bu tabu kafamda çıkan sonuçla tamamen yıkıldı” diye belirtiyor Gülay Afşar. Evde malzeme olarak carrara mermer, gri parlak lake ahşap ve meşe tercih edilmiş. Bunlara ham gri keten kumaşlı kanepeler ve çizgili perdeler eşlik etmiş. “Renkli mobilya ve aksesuvarları öne çıkarmanın en iyi yolu duvarda mat renk kullanmaktır” diye tüyo vermeyi de ihmal etmiyor Murat Afşar. Gerçekten de bu duvar rengi; mor, turuncu ve narçiçeği obje ve aksesuvarlara güzel fon oluşturmuş.

17
Peki bir ev günleri nasıl geçiyor diye merak ediyoruz...

Gülay Afşar, oğullarını okula uğurlamak için erken kalktığını söylüyor. Kahvaltı sırasında televizyon daima açık oluyormuş. “Ağırlıklı olarak haber kanallarını izlerim. Tabii sabah gazeteler yanımda olmak kaydıyla” diye belirtiyor. O gün programında ağırlayacağı konuğuyla ilgili bilgileri ders çalışır gibi üzerinden geçerek kanalın yolunu tuttuğunu söylüyor.

İşini keyifle ve tutkuyla yapan biri olduğu her halinden o kadar belli ki. Ekran önünde olduğu için devamlı formunu korumak zorunda. “Kahvaltımı çok sıkı ve iyi yaparım. Meyve ve peynirsiz tek günüm geçmez” diyor. Haftada iki gün pilates yapmaya gayret ediyor. Yoğun iş tempoları olduğu için evlerinde huzurlu ve rahat bir atmosfer yaratmaya önem vermiş bir çift onlar. İyi müzik ve şık hazırlanmış samimi bir sofra evde olmazsa olmazı ikisinin de...

18
Galatasaraylı basketbolcu Kerem Gönlüm ile eşi Elif Gönlüm, İstinye sırtlarındaki 4 katlı, 600 metrekarelik villanın kapısını Instyle Home Dergisi'ne açtı.

19
Elif Gönlüm ‘Çocuklardan sonra Ulus'taki evimize sığamadık. Buraya taşındık. Aslında şu an ara yerdeyiz.

20
Çünkü Kemerburgaz'da yapımı devam eden evimiz henüz bitmedi 'diyor.

21
Elif Gönlüm çatı katını çalışma ofisi haline getirmiş. Burada şiirler yazıyor, nefes terapisi üzerine çalışmalar yapıyor.

22
23
Şarkıcı-oyuncu YEŞİM SALKIM ve oyuncu HAKAN ERATİK çifti, kızları GİZEM ve ADA ile Sarıyer Maden'de yeşillikler içinde bir bahçe dubleksi seçmişler yaşamak için. Çok hızlı karar verip taşındıkları evin tüm dekorasyon işlerini kendi yaptığını anlatan Salkım, burayı görür görmez içinin ısındığını ve aile hayatları için ideal bulduğunu söylüyor.

24
Yeşim Salkım ve Hakan Eratik çifti bir yıl önce taşınmışlar Sarıyer Maden'deki bu eve. “Daha önce Demirciköy'deydik. İşlerimizin yoğunluğundan dolayı şehre daha yakın olalım dedik. Emlakçı aracılığı ile 3 günde evi bulduk ve hemen taşındık. Zaten içi tertemizdi,” diye söze başlıyor o gün dizi setinden eve gelen Salkım. Şu sıralar reytingleri çok iyi giden, Fox TV'nin Kocamın Ailesi adlı dizisinde Şeniz adlı bir karaktere hayat veriyor. Bir apartman ve birbirine zıt iki ailenin kendi halindeki eğlenceli halleri anlatılıyor bu dizide. Yakında sözlerini Barlas Erinç ve Bora Duran'ın yazdığı iki single da yoldaymış.

25
Yazı şehirdışı konserlerinden dolayı oldukça tempolu geçirdiğini söylüyor. Bir de Geleceğimizin Çocukları Vakfı'nın üyelerinden o. “Konu çocuklar olunca akan sular durur,” diyor ve toplumu bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyor. “Başta korunmaya muhtaç çocukların eğitimleri olmak üzere, her yaştan insanımızı yeniden topluma kazandırmak yönünde gereken her türlü yatırımı yapmayı ve tüm gerekli olanakları sağlamayı amaçlıyoruz vakıf olarak,” diye belirtiyor. Böylesine sakin bir siteden ev seçmesi de belki biraz bu yoğun temposundan. “Şehir dışında konsere gittiğimde hemen buraya dönmek isterim,” diyor.

26
180 m2'lik bahçe dubleksi evin alt katında salon, mutfak, misafir tuvaleti ve yardımcı odası yer alıyor. Üst katta ise, içinde banyosu bulunan 4 yatak odasına, 1 giyinme odası ve ortak kullanımlı 1 banyo eşlik ediyor. Evin dekorasyonu ile kendi ilgilenmiş. Salonun geneline hakim beyaz duvarlara, gri, bej ve çiçek desenli keten kumaşlı oturma grupları eşlik etmiş. Kırık beyaz seramik taşla kaplı salonun serinlik hissi verdiğini belirtiyor.

27
“Alerjim olduğundan halı meraklısı da olamadım pek öyle. Evde az ve öz eşya, açık renk görmeyi tercih ederim. Biraz titiz olduğumu söylemeliyim. Buranın belli bir tarzı yok. Evi içimden geldiği gibi döşedim. İçinde klasik de var modern de… Kısacası sevdiğim her şey,” diyor tüm samimiyeti ile Salkım. Çiftin eve taşınır taşınmaz yaptıkları ilk iş, salona boydan boya cam kapaklı bir kitaplık tasarlatmak olmuş. “Hakan'ın da benim de kitaplarla arası iyidir. Ama dağınık görüntüde olmamalı,” diyor gülerek. Evdeki özel yapım ahşap mobilyalara ağırlıklı Mudo Concept, Pabetland ve IKEA'dan alınanlar eşlik etmiş. Tabloların ve heykellerin eve anlam ve hikaye kattığını söylüyor.

28
Salonda asılı ressam Ziani'nin Bedevi bir çöl düğününü resmettiği ihtişamlı tablosuna bakarken nasıl hayaller kurduğunu da öğreniyoruz. “Anlatımı ve dans eden kadınlar çok etkimişti beni ilk gördüğümde,” diyor bu Dubai'den gelen tablo için. Yurtdışı seyahatlerinden aldığı hayvan figürlü bibloları, bronz heykelleri ve Fabergé kristal paskalya yumurtaları, gözde aksesuarlarından. Evde en önem verdiği kurallardan biri, ailecek yenilen yemekler. Bu konuda asla taviz veremeyeceğini söylüyor. Arnavut göçmeni bir aileden geliyormuş. Tüm dünya mutfaklarından yemekler yaptığını, herkesin aşçılığını beğendiğini söylüyor.

29
İlk evliliğinden olan kızı Gizem de (24) aşçılık eğitimi almaya karar vermiş Amerika'daki aldığı tiyatro ve psikoloji eğitiminden sonra. “Mutfak alışverişini kimseye bırakmam öyle kolay kolay,” diyor neşeyle. Sonrasında eşiyle beraber film izleme seansı geliyormuş. Dalgaları Aşmak en beğendikleri filmlerdenmiş. O filmin geçtiği İskoçya'yı da belki bu yüzden çok seviyorlar. “Bir de San Francisco var,” diyor gözleri parlayarak. Yoğun iş temposu arasına sığdırdığı kısa seyahatleri, ev işleri, çocukları ve eşine ayırdığı özel saatleri ile hayattan keyif almasını bilen ve her yere yetişen enerjik bir kadın portresi çiziyor Salkım karşımızda.

30
Eski Türkiye güzeli Özlem Kaymaz'ın çocukları Tara(16), Daniel(12) ve DANTE(5) ile yaşadığı Beykoz Acarkent'teki müstakil villadayız. Kraliçe, geçen yıl taşındığı ve tamamen kendi dekore ettiği bu evi sanat zevki, pozitif hayat felsefesi ve üç meleği ile öyle ışıltılı bir diyar yapmış ki etkilenmemek mümkün değil.

31
15 yıl yaşadığı Hollanda'dan üç çocuğu ile geçtiğimiz yıllarda Türkiye'ye dönme kararı alan Kaymaz, Acarkent'te huzurlu bir hayat kurmuş kendine. Burayı seçmesinde okul çağındaki çocuklarına, orada alışık oldukları pratik ve konforlu yaşamı aratmamak öncelikli olmuş. “İstanbul'a döndüğümde, farklı bir kültürde doğup büyümüş çocuklarımın zorluk yaşamasını istemedim. Hollanda'nın ütopik ama bir kadar da turistik güzel bir köyünde yaşıyorduk. Okullarının yakında olması çok önemliydi bu yüzden. Şimdi hepsi burada olmaktan mutlu,” diye anlatmaya başlıyor mutfağında kendi yaptığı meşhur çikolatalı cheesecake'ini dilimlerken. Bu arada yeni açılan İtalyan Koleji'nin fahri elçiliğini üstlenmiş olduğunu söylüyor eski bir İtalyan Kolejli olarak. “Eğitimin çok üzerinde duran biriyim. Benim de vizyonumu şekillendiren bu kültürü Türk çocuklarının tanıması ve lisana daha hakim olmaları için bir boşluğu
32
Tara evde, oğulları okulda o gün. Oğlu Daniel'in Nager Sendromu adı verilen rahatsızlığının ailecek hayatlarında yaptığı değişiklikleri anlatırken, yüzünde sadece tevekkül sahibi özel insanlara bahşedilmiş farklı bir ışık beliriyor. Çok sık ameliyat olmak zorunda kalan Daniel›in tedavisi için uzun bir süre New York'ta yaşamışlar. “Hastane ve ameliyat günlerini çıkarırsak güzel anılar kaldı geride sadece. Oğlum hayata zeka geriliği olmadan %10 yaşam kalitesi ve engelli olarak başlamıştı. Ama şimdi bu oran yüzde 85,” diye anlatıyor mutlulukla. Kabullenişin ve hayattaki her şeyin bir nedeni olduğuna derinden inanışın, karşılaştığı zorlukları aşmasında ona çok yardımı olmuş. “Fiziksel güzellikle kendine isim yapmış biriyim. Ama esas güzelliği Daniel ile keşfedecekmişim meğer,” diyor sımsıcak ses tonuyla.

33
Çocukları kadar sanatın da hayatına zenginlik kattığı belli. Evin her bir köşesinde yıllardır topladığı, aralarında Salvador Dali, Eva Van Dam, Josepha, Franck Tordjmann, Patrick Cassar ve Arman gibi sanatçıların yapıtları göze çarpıyor. “Heykel çok seviyorum. İleride bir sanat galerisi açmayı çok isterim. Hollandalı sanatçıların burada tanınmadığını düşünüyorum. İlk gittiğim yerde önce galeri, müze, sonra süpermarket gezerim,” diyor. Evinde Dali'nin heykelleri bulunuyor. “Onun sürreal eserleri hayatta hiç bir şeyin imkansız olmadığını hatırlatır bana,” diyor ve yaşam felsefesini özetliyor aslında Kaymaz. Sanatçının sadece Gala'ya olan tutkulu aşkını ise eşsiz buluyor.

34
450 m2'lik villanın klasik stilde dekore edilmiş üst salonunda İtalyan ve Fransız antika mobilyalar ağırlıkta gözüküyor. İçinde altın ışıltısı olan gösterişli kadife ve ipek kumaşlar tercih etmiş. “Zamansız, klasik dekore edilmiş tarihi atmosfere sahip mekanlar bana kendimi daha iyi hissettirir. Paris Ritz gibi mesela,” diyor. Havuzlu bahçeye açılan alt salonu ise çocukları için daha rahat ve teferruattan uzak bir yaşam alanı olarak tasarlamak istemiş Kaymaz. Bahçe dışındaki tüm mobilya ve aksesuarlar Hollanda'daki evinden tırla gelmiş ve 3,5 ayda yerlerini yavaş yavaş bulmuş.

35
Evde davet vermek tam ona göre. Arkadaşları yemeklerine bayılıyormuş. Haksız da sayılmazlar cheseecake'in tarifini ekipteki herkes merak ediyor çünkü. “Yarın liseden sınıf arkadaşlarım bende yemekte,” diyor heyecanla. Alt kattaki ‘Delft Blue' koleksiyonlarını sergilediği köşede Johnson Bros ve Wedgwood porselenleri ile hazırlanmış şık yemek masasını görünce her şey hazır gözüküyor şimdiden. Bahçedeki taş fırında pizza yapmayı planlıyor onlara. Hollanda'dayken en çok Boğaz ve arkadaşları burnunda tütmüş. Burada vaktin ona yetmediğini söylüyor ama durumdan hiç şikayetçi değil. Kaymaz'ın güzel ve anlamlı yüzünde gerçekten eve dönmenin ve iç huzuru yakalamanın mutluluğu okunuyor çünkü.

36
Serkan Altunorak, yıllar önce taşındığı Baltalimanı'ndaki apartman dairesini dekoratör annesi Figen Altunorak'ın yardımıyla baştan yaratmış. Oyuncu, gri-beyaz renklerin öne çıktığı modern çizgideki evinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı. En son “Muhteşem Yüzyıl”daki Taşlıcalı Yahya karakterinde izlemiştik Serkan Altunorak'ı. Ayrıca Dot Tiyatrosu'nda “Dövüş Kulübü” adlı oyunda rol alıyor şu sıralar. “2015 sezonunda da devam edecek bir oyun bu” diye anlatmaya başlıyor salonunda otururken. Buraya yedi yıl önce Arnavutköy'den taşınmış. Sahil şeridinden kopmayı pek istememiş. “Bir önceki evim de güzeldi ama çok küçüktü. Bu evin sahip olduğu alan duygusu ise bambaşka. İçinde bir zamanlar bisikletimle turlamışlığım da var” diye keyifle anlatıyor Altunorak.

37
Tek başına yaşadığı 205 m2'lik bu daireyi, onun hayalleri doğrultusunda dekoratör annesi Figen Altunorak iki ayda farklı bir kimliğe kavuşturmuş.

O gün oğlunu ziyarete gelen, geçtiğimiz aylarda Nişantaşı'nda Glam adlı bir dekorasyon mağazası açan Figen Altunorak da evde yaptıkları değişiklikleri sıralıyor: “Odalar birleşti, banyo ve mutfak tamamen yenilendi, evin kabuğu gri ve beyaza büründü.

Sadece 1950'lerde yapılan apartmanın mevcut parkeleri ve Serkan'ın daireyi görür görmez vurulduğu çini taşları aynı kaldı.”

38
Evde ağırlıklı olarak Glam mağazasından aksesuvar ve mobilyalar kullanılmış. “Tabii bazıları da Serkan'ın hayal ettiği ve benim özel yaptırdığım parçalar oldu” diye belirtiyor anne Altunorak. Tıpkı ceviz kitaplık ve ampullü aydınlatmada olduğu gibi.

“Bu kitaplığın benzerini yıllar önce master için gittiğim ve en sevdiğim şehir olan New York'ta görmüş ve fotoğraflamıştım” diyor mutlulukla Serkan Altunorak. Dekorasyona meraklı olduğu, evindeki zevkli seçimlerden hemen belli oluyor zaten.

39
Ünlü oyuncu, moda ve dekorasyon stilinin paralel olduğunu söylüyor. Özellikle konu renkse. “Gördüğünüz üzere gri ve beyaz favorim; giyimde de evimde de” diyor. Ralph Lauren'in çizgisini kendine yakın bulduğunu belirtiyor. Mekânlarda ham beton görüntüsü sevdiğinden Kalekim uygulaması tercih etmiş salon duvarlarında.

Ressam Özge Engizöz'ün ve yine ressam olan kuzeni Onur Gürsoy'un tabloları ile renklendirmiş televizyon ve yemek bölümünü. “İkisi de evin gözbebeğidir” diyor gülerek. Bir de New York'tan aldığı şimdi ahşap sehpa üzerinde duran kurukafa kumbarası var tabii...

40
“Evde rahatlık, konfor ve beni yansıtan bir dekorasyon olması en önemlisiydi. Ayrıca arkadaşlarım da geldiğinde huzurlu bir ortam olmalıydı.

Annem bunu gayet güzel başardı” diyor Serkan Altunorak. Evin dekorasyonu biter bitmez ilk misafirleri oyuncu arkadaşları olmuş. Hep beraber rol aldığı dizideki Şehzade Mustafa'nın son bölümünü izlemişler. Bazen onda toplanıp prova yaptıkları da oluyormuş.

41
İç mimar Alara Koçibey, oğlu Emre Renç ve kızı Jasmin Paris ile yaşadığı Çubuklu Vadi Evleri'ndeki villasını eklektik ve modern bir tarzda dekore etmiş. Mimari ve konum olarak çok beğendiği bu ev, sahip olduğu muhteşem orman manzarası ile onu etkilemiş gözüküyor. Koçibey, evinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı.

Alara Koçibey, iç mimari alanında gerçekleştirdiği başarılı projelerle adından sıkça söz ettiren başarılı bir isim. Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Koçibey son olarak Kırşehir, Trabzon ve İstanbul'da üç ayrı otelin iç mimari projelerini bitirmiş. İç mimari üzerine Türkiye ve yurtdışında altı farklı üniversitede eğitim görmüş.

42
“Kendimi bildim bileli tasarım dünyası içindeyim. Mimar dedem sayesinde çocukluk yıllarımda pazar günleri ailece yapılan gezmenin adı ‘şantiye gezmesi' demekti benim için” diye anlatmaya başlıyor üç katlı villasının geniş terasında otururken. Önünde alabildiğince uzanan harika bir orman manzarası hakim. Zaten bu evi tercih etmesindeki en büyük etkenlerden biri de bu etkili konum.

43
Koçibey, geçtiğimiz aylarda 3 MOMS adında çocuk odaları dekorasyonu yapan bir markanın da ortaklarından olmuştu. “Son dönemde beni en çok heyecanlandıran işlerden. Tuvana Büyükçınar ve Emine Palabıyık'la ortak açtığımız bir mağaza bu. Bebek ve çocuk odaları için mobilya ve aksesuvar satıyoruz. Ben mobilyaları, Tuvana tekstili, Emine de operasyon işini yürütüyor. Çocuk odaları konusunda piyasada büyük eksiklik olduğunu düşündükleri için bu işin içine girmiş üç eski arkadaş.

44
Tarabya'daki evinden buraya iki yıl önce taşınmış Koçibey. “Mimar Emre Arolat'ın tasarladığı ahşap cepheli evleri ve bu siteyi yapım aşamasından beri takip ediyor ve çok beğeniyordum. Bir yıllık beklemeden sonra ancak taşınabildim” diye anlatıyor.

330 m2'den oluşan üç katlı villaya her kattan giriş olma özelliğini de çok beğenmiş. En alt katı kendi yaşam alanı olarak tasarlamış. Burada içinde geniş bir giyinme bölümü ve banyo bulunan bir yatak odası ve yine kendine ait bir çalışma odası ile oturma bölümü yer almış. Orta katta salon, mutfak, misafir tuvaleti var. İçinde banyoları olan çocuklarına ait geniş yatak odaları da en üst katta konumlanmış.

45
Çok yoğun bir iş hayatı olduğunu belirten Alara Koçibey, hızlı temposuna rağmen oğlu Emre Renç ve kızı Jasmin Paris'le kaliteli zaman geçirmeye özen gösterdiğini belirtiyor. Taşındığımdan beri salon üç kere değişti.” Eklektik ve modern bir tarzı olan salonu için onu dinlendiren vizon duvar rengini tercih etmiş. “Farklı stilleri evimde görmeyi seviyorum. Bu kat modern bir çizgiye sahipken alt katı tamamen kolonyel bir tarzda dekore edebilirim” diyor. Yaptığı mekânlarda ya da evinde, kendini tekrarlamayı sevmediğini belirtiyor. “Aldığım tüm projelerde karşımdaki insanı bir psikolog gibi derinlemesine analiz ederim. İnsanların kendilerini içinde mutlu ve huzurlu hissedecekleri ve her noktasını kullanabilecekleri evler tasarlamaya özen gösteriyorum” diyor.

Onun için en büyük ödülün iş bittikten sonra müşteri tarafından ona söylenen “Burası hayatımın evi ve beni çok iyi anlatıyor” sözleri

46
Alara Koçibey, salondaki İtalyan kanepenin ve Ralph Lauren ikili koltukların dışındaki tüm mobilya ve aksesuvarları kendi tasarlamış. Eve ilk giren parçalardan Art Deco yemek masasını Paris'teki Marche aux Puces de St-Ouen'de bir antikacıdan satın almış. “Misafir ağırlamayı severim. Öyle zamanlarda bu masa 12 kişilik olarak açılabiliyor” diyor. Yazın ise şimdi üzerinde büyük bitkiler duran terastaki üzeri kaplumbağa deseni, siyah mermer masasını kullanıyormuş.

47
Geçtiğimiz yıl sürpriz bir kararla 10 yıllık eşi Harun Tan'dan ayrılan Ebru Şallı, çocuklarıyla birlikte yaşadığı evinin kapılarını Instyle Home dergisinin nisan sayısına açtı.

48
Televizyon dünyasında yaptığı uzun soluklu kadın programlarında adından başarıyla söz ettiren eski Türkiye güzellerinden sunucu Ebru Şallı, yeni kurduğu hayatında yaşamak için Ulus'tan bir ev seçmiş kendine.

49
“Yeni yapılan Savoy Sitesi'ni çok duymuştum. Bundan yedi ay önce, taşınma işi gündeme gelince ilk buraya bakmak istedim. Evin bahçe dubleksi olması, ayrıca her iki katının bahçeye açılması tercihimde önemli rol oynadı,” diyor. Zaten taşınır taşınmaz ilk işi hayalini kurduğu pilates odasını hayata geçirmek olmuş. 250 m2'lik bahçe dubleksli evin alt katında içinde banyo ve giyinme odası olan yatak odasına, pilates odası ve banyo eşlik ediyor. Üst katta ise önü yemyeşil bahçeye açılan salon, mutfak, iki misafir odası, banyo ve bir misafir tuvaleti yer alıyor. Şallı, Ulus'u semtin merkezi konumda bulunmasından dolayı tercih etmiş.

50
Evin dekorasyonunu çok kısa sürede kendi yapmış. Genelde hakim beyaz duvarlara Ligne Roset ve Mudo Concept'ten aldığı beyaz parlak lake mobilyalar ve renkli aksesuarlar eşlik etmiş. En sevdiği renk olan moru da oturma bölümü için seçtiği rahat kanepesinde görmek istemiş. “Bu Ligne Roset kanepe rahatlığı ile ödül almış bir tasarımmış. Dört ay kadar beklemem gerekti bunun için. İnsan içine oturunca kalkmak istemiyor,” diye anlatıyor.

51
Temalı masalar hazırlamak tam bana göre. Bunun için evde haddinden fazla masa örtüsü, peçete, çatal-bıçak seti, tabak-çanak bulunur” diye neşeyle anlatıyor. Kadın ve çocuk dergilerine yazdığı yazıları ile hem güzellik sırlarını hem de tecrübelerini paylaşıyor. “Dizi seyreden biri değilim. Film ve belgeseller daha ilgimi çeker. İki oğlum Beren (10) ve Pars (3) ile geçirdiğim vakitler de benim için kıymetlidir. Onlarla sinema veya tatil programı yapmaya bayılıyorum,” diye anlatıyor gözleri parlayarak. Kayak sporunu uzun yıllardır zevk alarak yaptığını ama oğlu Pars'ın doğumundan sonra bu spora karşı bir korku başladığını itiraf ediyor Şallı. Evde ve hayatta insanın sevdikleriyle sağlıklı ve kaliteli vakit geçirmenin ve güzellikleri paylaşmanın ve çoğaltmanın önemine yürekten inanan biri o…

52
Oyuncu Esra Dermancıoğlu, kızı Refia ve boxer cinsi köpeği Şiva ile yüksek tavanlı bir Galata evinde yaşıyor. Ünlü oyuncu, dekorasyonu kendi sıcak ve nostaljik ruhunu yansıtan bu etkileyici dairenin kapılarını InStyle Home'a açtı.

Vizyondaki “Kadın İşi Banka Soygunu” filminin başrolünde... Ayrıca “90'lar” dizisinde Papatya Şükran olarak karşımıza çıkıyor. Ama kitlelerin hafızalarına hiç kuşkusuz “Fatmagül'ün Suçu Ne?” dizisindeki muhteşem (!) yenge karakteri Mukaddes'le kazındı.

53
“İlk rol aldığım film uzun metrajlı absürt bir komedi olan Moral Bozukluğu ve 31” diye hatırlatma yapıyor hemen Esra Dermancıoğlu yatak odasında çekim için makyajı yapılırken.

İkinci Kat Karaköy'de “Şapkalı O***** Çocuğu”nda oynuyor ve D22 Tiyatrosu'nda yakında yeni bir oyuna daha başlayacağının haberini veriyor. Anlayacağınız gündemi oldukça yoğun. “Evde olma fikrine bayılırım, koşarak gelirim evime. İşim gücüm yoksa hiç çıkmayabilirim günlerce” diye anlatmaya başlıyor tüm içtenliğiyle.

54
Galata'da aslına uygun yeniden inşa edilen bu apartman dairesine 3,5 yıl önce taşınmış. Daha önce Gümüşsuyu'nda oturuyormuş: “Kendimi yüksek tavanlı mekanlarda çok iyi hissediyorum. Bundan önceki evim de böyle ferahtı. Burayı dostum Derya Alabora sayesinde buldum. Evi ilk o gördü. ‘Tam sana göre bir yer var' diye bana haber verdi. Dairenin yüksek tavanı, büyük pencereleri etkiledi beni...” Öğrencilik yılları Beyoğlu'nda, Fransız Lisesi Pierre Loti'de geçtiğinden Galata'nın hayatında ayrı bir önemi olduğunu söylüyor.

Sonrasında İngilizce için Boston'un yolunu tutmuş. Onun üzerine İsviçre-Luga-no'da sanat tarihi okumuş. Oyunculuk ise hayatına daha sonra girmiş. “Çiğdem Simavi'nin KÜSAV'ında ve antikacılar arasında rahmetli Monik Benardete ile gezinirken oyunculuk dünyasına adım attım” diye neşeyle anlatıyor. Şahika Tekand'ın Stüdyo Oyuncuları eğitiminin ardından Laçin Ceylan ve Derya A

55
150 m2'lik dairesine ve dekorasyonuna gelince... Üç oda, bir banyo, iki misafir tuvaleti ve salona açılan ferah bir mutfaktan oluşuyor burası. Eskiye olan bağlılığı, sanat birikimi ve renkli kişiliği evinin şekillenmesinde ciddi rol oynamış. Evi tamamen kendi dekore edip tadilatsız girmiş içine: “Çoğu eşyam ya aile evimden benimle buraya gelmiştir ya da alışveriş yapmayı çok sevdiğim arkadaşlarım Emel Güntaş'ın veya Erkal Aksoy'un mağazasındandır.” Tablo ve kitaplar onun için çok değerli. Mutfaktaki Cengiz Özer'in tablosunu büyük bir aşk duyarak satın aldığını söylüyor, “Gördüğümde aşık olmuştum, katalogdaki adının ‘Aşk' olmasına hiç şaşmadım doğrusu” diyor gözleri parlayarak.

56
Fatih Urunç, Sara Baruh ve Joana Kohen diğer göze çarpan ressamlar salon duvarında... İsmet Doğan'ın bronz heykeli de çalışma masasında yerini almış. Anneannesinin evinden getirdiği ahşap eski ecza dolabının içinde sanat tarihi, felsefe, sinema ve antika üzerine kitaplar sıralanmış. Yatak odasına koyduğu eskiden ders çalıştığı ahşap masa, makyaj masası, üzerindeki kitaplık da kıyafet dolabı olarak hizmet veriyor ayrıca. “Geçmişimden güzel hatıraları olan parçalar bunlar” diyor.

57
Evin genelinde kırık beyaz duvar, kumaşlarda pastel ve toprak tonlar hakim. “Araya çarpıcı bir renk katmak hoşuma gider ama” diyerek, salonda serili kırmızı Sivas kilimi işaret ediyor. Cam sehpanın üzerinde yine kitaplar var.

Rahat ve geniş oturma gruplarında keten dokulu kumaşlar tercih etmiş Dermancıoğlu. Yastık mağazasından aldığı ikat desenli yastıklar da salona hareket katmış. Sabah uyanır uyanmaz ilk işi müzik setini açıp geniş kanepesine yayılmak oluyor, kahve eşliğinde beyaz peynirli çavdar ekmekli bir tostla güne başlıyormuş:

“Çok az uyuyup güne çok erken başlarım. Müzik seti sabah hemen açılır, ruh halime göre ya klasik ya caz dinlerim tüm gün.” Misafir ağırlamayı seviyor. “En sevdiğim yemek olan makarna yaparım onlara... Buraya gelen mutlaka makarnamı tadar” diyor, sonra yardımcısına tencereye su koyması için nazikçe sesleniyor.

58
Salonda televizyon gözükmüyor. “O işin yeri yatak odamdır. Orada film üstüne film izlerim. Yerli veya yabancı dizi ise hiç söylemesi ayıptır” diyor gülerek. Kuzey ülkelerinden filmler ona göre. En son seyrettiği Norveçli yönetmen Eva Sorhaug'un “90 Minutter” filminin senaryo, çekim ve dekor olarak onu nasıl çarptığını heyecanla anlatıyor. “Bir de ‘The Hunt' var tabii” diye de ekliyor.

Marlon Brando veya Al Pacino gibi onda yer etmiş oyuncuların biyografilerini okuyor daha çok. Hayatına renk ve zenginlik katan Avrupa ülkelerine seyahat etmeyi seviyor bir de. “Zürih ve Paris, tek geçerim” diyor. Kültüre, sanata ve eskiye bağlılığı olan şehirler onu cezbediyor çünkü. Yaşamak için seçtiği semt, yaşam süzgecinden geçirip buraya titizlikle yerleştirdiği her bir mobilya, aksesuvar da bunun en güzel kanıtı zaten.

59
Gülben Ergen'in oğulları Atlas, Ares ve Güney'le beraber yaşadığı İstinye Park Residence'daki penthouse, konforlu ve renkli detaylara sahip. Ergen, çocuklarının öncelikleri doğrultusunda yarattığı bu sıcak yuvanın kapılarını InStyle Home dergisine açtı.

60
Gülben Ergen, işi ve üç sevimli oğluyla beraber geçirdiği özel zamanlarını dengelemiş başarılı bir sanatçı ve anne. “Ama önce anne kimliğim gelir. Her işimi ilk oğullarımı düşünerek organize ediyorum” diye söze başlıyor evinin renkli mutfağında. Üzerinde evde giymeyi çok sevdiğini söylediği rahat bir eşofman var. Şeyda Coşkun'un diyet programı ile üç ayda vermiş olduğu kilolar ise gözden kaçacak gibi değil.

O gün Atlas evde, ikizler Ares ve Güney okuldalar. “Birazdan gelirler. İşte o zaman görün siz bu evin halini” diyor gözleri parlayarak. Show TV'de gündüz kuşağında her gün yaklaşık iki saat canlı yayında. “Yeni konular, yeni konuklar, içerik hazırlıkları ve editörlerle toplantılar zaten sevdiğim işlerdi, şimdi ciddi vaktimi alan konular oldu bunlar” diye anlatıyor.

61
Okan Bayülgen ve Bülent Özveren ile jürisini oluşturdukları “1 Milyon Kimin?” yarışması da var tabii. Ayrıca kendi kurduğu Çocuklar Gülsün Diye Vakfı'nın toplantıları, yeni açacakları anaokulları, MEB Bakanlığı ile olağan toplantılar, bağış gelirleri, dernek giderleri gibi sosyal sorumluluk işleri de her gününü planlı yaşamasını gerektiriyor.

Peki ya müzik? “O beklemede, yarışmanın final bölümünü çekip hemen stüdyoya gireceğim. Albüm mü olur, single mı bilmiyorum ama şarkılar hazır” diye belirtiyor o bilindik sıcak gülümsemesiyle.

62
İki yıl önce taşındığı evini bulma çabasının onu bir ara emlakçı olabilecek kadar ev bilgisine sahip yaptığını söylüyor. “Çok ev gezdim. Sorumluluğum ağırdı. Yeni bir hayata başlamak içindi bu arayış. Nihayetinde üç oğlumla bir başıma yaşayacağım eve karar verecektim. Onların yatak odaları, oyun odaları, renkleri, huzuru ve yerleşimleri hep önceliğimdi.

Hayatımda ilk kez bir evin en büyük odası benim değil artık” diyor gayet mutlu bir ifadeyle. Evi gezerken kimi hangi odaya yerleştireceğine karar verince, bir günde satın almış burayı. “Sizi daha önce ağırladığım Bahçeköy'deki ev 1100 metrekareydi. Burası ise 450 metrekare. Fazla kilolar gibi metrekareler de azaldı hayatımdan, yükler hafifledi. Hiç şikayetim yok bu durumdan” diyor.

63
İki katlı penthouse'un girişinde salon, mutfak, beş oda, üç banyo, bir misafir tuvaleti yer alıyor. Üst katta ise içinde banyosu ve giyinme odası bulunan Ergen'e ait yatak odası var. Tam karşı kanatta banyolu bir misafir odası bulunuyor. Salona bakan asma katlı bölümü kendine kütüphane olarak tasarlatmış. Burada ağırlıklı olarak kişisel gelişim kitapları, Mevlana felsefesini anlatan kitaplar dikkat çekiyor.

Eve taşındıktan sonra iç mimar Esra Kazmirci'den yardım almış. “Esra, Bahçeköy'den komşumdu. Sohbetini, duruşunu, giyimini beğendiğim çok zevkli bir arkadaşımdı. Bu sebeple hiç zorlanmadık” diye anlatıyor Ergen. Onun referanslarını incelediğinde kendi zevkine ait çok şey bulmuş. “Ne istediğimi o kadar iyi anladı ki, beni hiç yormadan evi tam istediğim gibi dayadı, döşedi” diyor.

64
Eski evinden çalışma masası haricinde tek bir eşya getirmemiş buraya. Her şey yeni alınmış. Mimarından eve girer girmez oğullarının yaşam alanlarını göreceği, düşecek, kırılacak ve riskli hiçbir detaya yer vermemesini özellikle istemiş.

“Bu evin uçakların uçtuğu, çuf çuf trenler sürüldüğü ve scooter ile gezinildiği bir yuva olmasını hayal etmiştim. Mesleğimle ilgili her şeyin de ofisimde kalmasını istedim bu yüzden. Burası sadece çocuklarımla benim dediğim bir ev olmalıydı” diyor Gülben Ergen.

65
Boğaz'daki yalı dairesinden Quality dergisine poz veren Oya Başar, uzak kaldığı ekrana yakında döneceğini söyledi.

66
İşte Oya Başar'ın zevkli evi...

67
68
69
Gösteri dünyasının bazı genç yıldızları daha 30 hatta 25 yaşına bile gelmeden dudak uçuklatan servetlerin sahibi oluyor. Pek çoğu da servetlerini gayrimenkule yatırıyor. İşte gencecik yıldızların kendi kazandıkları paralarla sahip oldukları göz kamaştıran malikaneleri.

70
18 YAŞINDA İLK LÜKS DAİRESİNİ ALDI/ Gösteri dünyasının "aileden ünlü" kişilerinden Kendall Jenner, 18 yaşında ilk yatırımını yaptı.

71
Kim Kardashian'ın üvey kardeşi olan ve son dönemde moda dünyasında adını duyuran Kendall Jenner, Los Angeles'ın lüks bir bölgesinde gösterişli bir apartman dairesi satın aldı.

72
Kendall Jenner'ın yeni satın aldığı evde 2 yatak odası var ve Los Angeles'ı kuşbakışı görüyor.

73
İnternetteki TMZ.com'un haberine göre Kendall Jenner'ın bu daire için 1 milyon 399 bin dolar ödediğini yazdı.

74
Sitenin iddiasına göre Kendall Jenner, 9 bin dolardan fazla bir kredi aldı.

75
Kendall Jenner'ın yeni dairesinin bulunduğu binada 24 saat otopark, kapıcı hizmetleri, sıcak havuzu, spor salonu ve şarap mahzeni de bulunuyor.

76
İşte Kendall Jenner'ın yeni satın aldığı lüks daireden fotoğraflar.

77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
Gösteri dünyasının bazı ünlülerinin kazançları gerçekten dudak uçuklatıyor.

90
Bunlardan biri de One Direction grubunun henüz 20 yaşındaki üyelerinden Harry Styles.

91
Genç kuşak kızların gözdesi olan şarkıcı altı ay önce Londra'da satın aldığı 5 milyon dolarlık malikanenin ardından şimdi de Beverly Hills'te başka bir malikane aldı.

92

ABD ve İngiliz basınında yer alan ve emlak sitesi The Real Estalker'ın da doğruladığı haberlere göre Styles, Beverly Hills'teki bu malikane için 4 milyon dolar ödedi.

93
Styles'ın yeni satın aldığı malikane, flört ettiği söylenen Kylie Jenner'ın yaşadığı bölgeye de yakın.

94
Styles'ın satın aldığı malikane 1967 yılında inşa edildi.

95
Daha sonra da Kolombiyalı mimar Alejardro Ortiz tarafından restore edildi.

96
İç kısmında renkli ahşap ayrıntıların ağırlıklı olduğu malikanenin birkaç dönüm genişliğinde de bir bahçesi var.

97
Harry Styles'ın ünlü komşuları arasında Demi Moore, Lisa Vanderpump, Jon Voight de bulunuyor.

98
99
100
Harry Styles, altı ay önce de Londra'da bu malikaneyi satın aldı.

101
Genç şarkıcının bu ev için de 3 milyon sterlin civarında bir para ödediği konuşuluyor.

102
103
104
105
106
107
108
Müzik dünyasının 'milyon dolarlarla oynayan' yıldızından dudak uçuklatan yatırım.

109
Rihanna, anavatanı Barbados'un en gözde bölgelerinden One Sandy Lane'de kelimenin tam anlamıyla bir saray yavrusu satın aldı.

110
25 yaşındaki şarkıcı bu ev için tam 22 milyon dolar ödedi.

111
New York Post gazetesinin haberine göre Rihanna, önce kiraladığı ve ailesiyle kaldığı bu evi daha sonra satın aldı.

112
Rihanna, tatillerde ve özel günlerde memleketi olan Barbados'a dönüyor.

113
Ünlü şarkıcı anavatanına gittiğinde annesi Monica Braithwaite, büyükbabası Lionel Braithwaite ve kardeşi Rajad ile birlikte bu evde daha fazla vakit geçirmeyi planlıyor.

114
Rihanna'nın satın aldığı saray yavrusu ev beş yatak odası ve beş banyo bulunuyor.

115
Özel bir kompleks içinde yer alan villanın çok sayıda verandası var.

116
Bu görkemli villanın hemen her yeri okyanus manzaralı.

117
Özel bir spor salonu ve yüzme havuzu da evle ilgili ayrıntılardan bazıları. Villanın yer aldığı kompleksin güvenliği de en son teknolojiyle sağlanıyor.

118
Müzik dünyasının en çok kazanan genç yıldızlarından Rihanna daha önce de kendine yeni bir malikane satın aldı.

119
Los Angeles'taki göz kamaştıran bu mülk için tam 12 Milyon Dolar harcadı.

120
Malikanenin tam 7 yatak odası ve 9 tane de banyosu bulunuyor.

121
Rihanna'nın malikanesi onlarca konuğunu ağırlayıp partiler verebilecek kadar geniş.

122
Lüks mutfak ve büyük oturma odası da yeni mülkün dikkat çeken bölümlerinden.

123
Çok zengin bir ailenin kızı olmayan Rihanna, 16 yaşına kadar ailesiyle birlikte bu küçük evde yaşıyordu.

124
Tek bir diziyle ünlenen genç yıldız şimdi de satın aldığı milyon dolarlık evle gündeme geldi.

125
The Hills adlı diziyle yıldızı parlayan 27 yaşındaki Lauren Conrad, Los Angeles kentinin Brentwood bölgesinde 3. 7 milyon dolarlık bir malikane satın aldı.

126
Genç yaşında ekranda şöhreti yakaladıktan sonra moda tasarımcılığına soyunan Conrad'ın satın aldığı ev, okyanus kıyısına 15 dakika uzaklıkta.

127
Altı yatak odası, 5 tane banyosu bulunan evin kendine ait bir basketbol sahası da var.

128
Conrad'ın yeni evinin iç dekorasyonu ise ünlü tasarımcı Jeff Lewis'in imzasını taşıyor.

Son Dakika Ünlü İsimler Bu Evlerde Yaşıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

18 yaşındaki modele sahte ajans şoku! Kamera karşısında soyunmasını istediler Katıldığı programı terk etmesiyle gündem olan Şevval Şahin'in estetiksiz hali yeniden dillere düştü Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti