Ünlü İsimlerin Meşhur Olmadan Önceki Meslekleri - Son Dakika

Ünlü İsimlerin Meşhur Olmadan Önceki Meslekleri

26.02.2015 16:20

1
Gösteri dünyasının özellikle de yeni nesil ünlüleri, eğer bugünlere gelmeselerdi belki de bambaşka yerlerde olacaklardı. Ünlülerin bu şöhreti nasıl kazandığı, nerelerden nerelere geldiğini biliyor musunuz? İşte ünlüler ve nereden nereye dedirten meslek hayatları...

2
'Cahit' karakterini oynayan Cahit Kayaoğlu'yu Necati Şaşmaz havaalanında keşfetmiş!

3
Uzun yıllar Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde görev yapan Kayaoğlu, Necati Şaşmaz'ın dikkatini çekince hayatı değişti.

4
Cahit Kayaoğlu'nun aslında bir polis memuru olduğu ortaya çıktı.

5
Dört yıldır dizide rol alan Kayaoğlu, hayalindeki oyunculuk mesleğine Şaşmaz sayesinde kavuştuğunu söyledi.

6
Meryem Uzerli'nin 1990'lı yılların sonunda Türkiye'de bir cast ajansına kaydolduğu ve o dönemde çok ses getiren, “Ağzı olan konuşuyor” sloganlı motor yağı reklamında oynadığı ortaya çıktı.

7
Reklamda bir otostopçuyu canlandıran Uzerli, kamyon şoförünün yanında 2 saniye görünüyor.

8
Yapımcıların projelerinde oynatmak için önüne milyonlar döktüğü güzel oyuncu reklamdan bugünün parasıyla sadece 250 lira almış.

9
Ünlü şarkıcı Sibel Can aile dostlarının fabrikasını ziyaret etti. Overlok makinesinin başına geçen Sibel Can eski günlerini andı.

10
Instagram hesabından yayınladığı bir videoda overlok makinesinin başına geçen Can, ‘ Bugün çok sevdiğim aile dostlarımın tekstil fabrikasını ziyaret ettim. Eski ve zaman zaman özlediğim günlerime gittim.

11
"Okul bitince yaz tatilinde 1 ay küçük bir atölyede overlok deneyimim olmuştu. Çalışmak güzeldir gururdur onurdur." notunu yazdı.

12
"Yalan Dünya"nın Vasfiye Teyze'si Gonca Vuslateri'nin geçmişte Samanyolu TV'nin filminde rol aldığı ortaya çıktı.

13
Güneş'in haberine göre "İftirayla Gelen Kurtuluş" isimli TV filminde oynayan ve o dönem yüzünde ve dişlerinde hiç estetik bulunmayan Vuslateri, hikayede başta çevresine büyük kötülük yapıyor.

14
Ardından başına büyük badireler gelen Vuslateri, namaza başlıyor ve daha iyi bir insan olmak için çalışıyor.

15
Yıllar önce Samanyolu TV yapımı “İftirayla Gelen Kuruluş” adlı dizide canlandırdığı rolle oldukça konuşulan Gonca Vuslateri, yapılan yorumlara yanıt verdi.

16
Yalan Dünya dizisinin başarılı oyuncusu Twitter hesabına: “Geçmişimden bir anı sunulması bana üç şeyi hatırlatıyor: Eğitim, gelişim, dönüşüm… Teşekkür ederim bu ansız gelen yıkanış için evrenden!” yazdı.

17
Ünlüler bugünkü bulundukları yere gelmeden önce çok farklı işler yapıyorlardı. 'Seksenler', 'Doksanlar' ve 'Çocuklar Duymasın'ın yapımcısı Birol Güven, '2. Sayfa'da Şahan Gökbakar ile ilgili bir itirafta bulundu.

18
"Şahan 'Çocuklar Duymasın'da oynamak için yıllar önce bize başvurmuş. Oynatmamışız."

19
" Daha kötüsü rolü ulaştırmada görevli arkadaşa vermişiz. Rolü ise pizza satan çocuktu."

20
Yıllar sonra "Fakir ama gururlu bir genç vardı" esprisiyle karşıma çıkıp bunu hatırlattı.

"Hatırlamadım! Bizim evde abartılı bir Şahan hayranlığı var."

21
"Çocuklar sürekli filmlerini izliyor. Repliklerinin hepsini ezbere biliyorum. Filmlerinde kareoke bile yapabilirim"

22
Şİmdilerde gösterişli yaşam tarzlarıyla dikkat çeken ünlüler, bu günlere gelmeden önce bakın hangi işlerde çalışmışlar...

23
Türk tv tarihinin efsane dizisi Kurtlar Vadisi'nin 11 yıldır senaristliğini yapan aynı zamanda pana filmin ortaklarından olan Bahadır Özdener TV8 kanalında Oylum Talu'nun sunuculuğunu yaptığı Anlatacaklarım Var programında vadiden neden ayrıldığını anlattı.

24
Usta senarist ve yapımcı aynı zamanda ilk kez öğretmenlik yaptığını da söyledi.

25
"Kurtlar Vadisi dizisinin senaristliğinden ve Pana filmden, kendi tabiriyle ‘aile içi geçimsizlik' nedeniyle Ekim ayı itibariyle ayrıldığını anlatan Bahadır Özdener, Raci Şaşmaz'la 20 yıl ağabey-kardeşliği yürütebildiklerini ama ortaklığı yürütemediklerini söyledi.

26
Senaryo yazmayı kesinlikle bırakmayacağını anlatan ünlü senarist, bir kolejde yakın bir arkadaşının ısrarı üzerine öğretmenlik yaptığını açıkladı.

27
Özdener duygularını; “38 yaşındayım. Öğretmenlik yapmaya başlamak bana bugüne kadar verilen en güzel hediye oldu. Okulun binasına titreyerek girdim ama 38 yıllık profesyonel öğrencilik hayatıma geri döndüm..."

28
"Toplumla ilgili ne kadar olumsuz şeyler söylenirse söylensin lütfen kimse inanmasın. Muhteşem zeki, merhametli ve iyi kalpli bir yeni nesil geliyor. Ben bunu öğrencilerimde gördüm.” sözleriyle ifade etti

29
HALİT ERGENÇ - Haldun Dormen sayesinde tiyatroya adım attığını belirten Halit Ergenç'in de gençlik döneminde yapmadığı iş yok gibi...

30
"Hayatımın her dönemi başka birinin hayatı gibi" diyen Ergenç o günleri anlatırken "Paspas da sattım, karaborsa bilet de.

31
Bir dönem güvenlik işinde bile çalıştım...

32
Bir ara İstanbul Film Festivali'nde yer göstericiliği yaptım...

33
Tekstil fuarında robot kılığında dans ettim" diye konuştu...

34
SEDA SAYAN - Çok fakir bir çocukluk geçirdiğini söyleyen Seda Sayan o günleri...

35
"Gecekonduda yaşarken Türkiye'ye kaçak yollarla giren bazı malları satardım...

36
Bir tezgahım vardı, ütüden kreme pek çok şey satıyordum" sözleriyle anlattı...

37
TOLGAHAN SAYIŞMAN/ 2005 yılında katıldığı 'Best Model of the World' yarışmasında birinci seçilerek adını duyuran Tolgahan Sayışman, son dönemin en çok dikkat çeken oyuncusu...

38
Dizilerin ve sinema filmlerinin aranan jönlerinden biri olmayı başaran Sayışman, çocukluğuyla ilgili samimi açıklamalar yaptı...

39
Şimdi en çok kazanan oyuncular arasında yer alan Sayışman, geçmişte yaşadığı zorlukları şöyle anlattı:

40
"Çok küçük yaşta çalışmaya başladım. Camcılık, berberlik gibi birçok iş yaptım. İlkokuldayken pazarda su bile sattım...

41
Bunları hep kendi isteğimle yaptım. Çalışmayı seviyordum...

42
Maddi durumumuzdan dolayı konservatuar okuyamadım ama çalışkanlığım sayesinde bulunduğum yere geldim...

43
Oyunculuğa kliplerde figüran olarak başladım...

44
O dönemde bugünlere geleceğimi hayal bile edemezdim.Benim için çok uzaktı."

45
FİKRET KUŞKAN/ Sinema oyuncusu Fikret Kuşkan, oyunculuktan önce pazarcılık yaptığını söyledi...

46
Semt pazarlarında iççamaşırı sattığını anlattı...

47
TEOMAN/ Rock müziğin 'asi çocuğu' Teoman, çocukken babasını kaybedince hayatın zorluklarıyla karşı karşıya kalmış...

48
Dershaneye gitmeden Boğaziçi Üniversitesi'ni kazanan şarkıcı...

49
"Harçlığımı çıkarmak için okuldaki sosyete kantininden cam şişeleri toplar satardım" dedi.

50
Görkemli yaşamları ve servetleri ile gündemden düşmeyen ünlülerin, iş yaşamına birbirinden ilginç şeyler yaparak atıldıkları ortaya çıktı.

51
Kurtlar vadisi Pusu'da Nafiz karakterini canlandıran Ergun Kuyucu oyunculuğa başlamadan önce İsrail'den Amerika'ya doğal taş ihraç ettiğini söyledi.

52
ATV ekranlarında yayınlanan Kurtlar Vadisi dizisinde Nafiz karakteri ile izleyici karşısına çıkan Ergun Kuyucu oyunculuk için İsrail'den Amerika'ya doğal taş ihracatı yapan bir şirketin ortağı olduğunu söyledi.

53
Küçük yaşlardan beri oyunculuk yapmak istediğini belirten Kuyucu, “Dünyanın hemen hemen tüm ülkelerini gezdim. Herkes oyunculuk yapıyormuşum gibi tepkiler gösteriyordu. Bunun üzerine yaptığı işleri bırakıp Türkiye'ye yerleştim. Birkaç dizi görüşmesinde olumlu sonuç alınca oyunculuğa başladım” dedi.

Kuyucu, İngilizce bildiği için Türkiye'de çekilen Taken 2 adlı sinema filminde Mirko karakterini oynadı.

54
Pavyonda şarkı söyledi

‘Asmalı Konak' dizisinde canlandırdığı Seymen Ağa tiplemesiyle şöhretin doruğuna çıkan Özcan Deniz, 13 yaşında yeni yetmeyken İzmir pavyonlarında şarkı söylemeye başladı.

55
16 yaşına geldiğinde sesiyle tüm ailesini geçindiriyordu. Bir süre Almanya serüveni de yaşayan Deniz, bugün hem ünlü bir şarkıcı hem de ünlü bir oyuncu.

56
Son yılların en çok konuşulan popçularından olan Murat Boz seneler önce oynadığı bir kliple gündemde. Murat Boz'un bundan birkaç yıl önce Nil Karaibrahimgil'in Bronzlaşmak klibinde oynadığı ortaya çıktı. Yıllar önce Murat Boz'un ilk sıngle'ı Aşkı Bulamam Ben'in bestecisi olan Karaibrahimgil'in klibinde oynayan genç popçu, güzel şarkıcının ayaklarına oje sürerken ve gitar çalarken görülüyor.

57
Sinema ve müzik dünyasının ünlü isimleri arasında, iş yaşamına bulaşık yıkayarak, yer paspaslayarak hatta uyuşturucu satarak başlamış olanlar bile var. Şimdi artık banka hesaplarında milyonlar olan, muhteşem evlerde yaşayan, son model otomobillere binen, aralarında özel yat ve uçak sahibi bile bulunan ünlülerin, şöhret sahibi olmadan yaptıkları işleri merak ediyor musunuz? İşte onlar…

58
Şöhretli bir yorumcu ve besteci olmadan önce pazarlamacılık, tezgahtarlık, dikiş atölyelerinde iplik temizlikçiliği, çocuk bakıcılığı gibi çeşitli işler yaptı.

59
1990 yılında bir pavyonda eline mikrofonu aldı. Sonra da Tanrı ona “yürü ya kulum” dedi. Şimdi Türkiye'nin albümü en çok satan sanatçılarından biri. Yazdığı şarkı sözleri ise milyonların dilinde…

60
Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi jönlerinden, aynı zamanda iyi bir karakter oyuncusu olan Tarık Akan da, hayata ilginç bir şekilde atılanlardan.

61
Akan, gençlik yıllarında uzun boyunun verdiği avantajıda kullanarak cankurtaranlık yaptı.

62
Hayatını kazanmak için yaptığı ilk iş tezgahtarlıktı. Daha sonra Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne devam etti. Müzik sevgisi ağır basınca müziğe ağırlık verdi ve düğünlerde şarkı söylemeye başladı.

63
Sonrasını biliyorsunuz zaten… 90 yılların başında çıkardığı albümle yıldızı parladı. Bugün ise Tarkan, Türkiye'nin mega starı. Lüks otomobillere binip pahalı evlerde yaşıyor. Hayran kitlesi ise sadece Türkiye ile sınırlı değil.

64
Şu aralar kızlarının bakıcısı ile evleneceği yönünde haberlere konu olan ünlü şarkıcı Rafet El Roman, değişik ses rengi ile milyonların hayranlığını kazandı.

65
Rafet El Roman, ünlü olmadan önce inanması zor olsa da müezzinlik yapıyordu.

66
'İkinci Bahar' adlı televizyon dizisinin parlayan yıldızlarından Ozan Güven de hayata tezgahtarlık yaparak başlayan ünlülerden. Kayıtlı olduğu ajanstan rol beklerken bir yandan da annesine ait iç çamaşırı dükkanında tezgahtarlık yapan Güven, bu işte o kadar başarılı olmuşki bir ayakkabı mağazası bile açmış.

67
Bugün ünlü bir yıldız olan Güven'in halen Beşiktaş'ta ayakkabı mağazası var.

68
Tezgahta kitap satardı/ O da televizyon dizisi ile ünlü olanlardan. Gülbeyaz adlı dizide canlandırdığı Kadir tiplemesiyle ünlenen Nejat İşler, bir zamanlar Hadi Çaman Tiyatrosu'nun önüne açtığı tezgahlarında kitap satıyordu.

69
İşler'in şu anda Galatasaray'da iki arkadaşı ile birlikte açtığı ‘Tezgah' ismini verdikleri bir kitap kafesi var.

70
MUSTAFA ALTIOKLAR/ Asıl mesleği fizik tedavi uzmanlığı.

71
Evet, Mustafa Altıoklar ünlü bir yönetmen olmadan önce bu işi yapıyordu.

72
Muazzez Ersoy söylediği nostaljik şarkılar ve çıkardığı albümler nedeniyle 'Nostalji Kraliçesi' olarak anılıyor.

73
Muazzez Ersoy, ünlü olmadan önce uzun süre tezgahtarlık yaptı.

74
Kim bilir kaç inşaat işçisi bir yandan çalışıp bir yandan türkü söylerken günün birinde İbrahim Tatlıses gibi meşhur olmayı hayal ediyor hala...

75
Evet, Tatlıses bir zamanlar inşaat işçisiydi. Günümüzde ise şarkıcılığının yanı sıra turizm sektöründen, restoran işletmeciliğine kadar birçok işin patronu.

76
Son yıllarda poptan elektronik müziğe geçiş yaparak dikkatleri üzerine çeken Hande Yener, hayat tarzıyla da binlerce kişinin ilgisini çekiyor.

77
Yener de sanat dünyasına adım atmadan önce birçok ünlü gibi hayata tezgahtarlık yaparak başlamıştı. Hayatı Hülya Avşar'ın onu keşfetmesiyle tamamen değişti.

78
Onlarca sinema filmi performansıyla milyonların hayranlığını kazanan Türk sinemasının usta aktörü aslında bir tıp doktoru.

79
Ama beyaz önlüğü yıllardır sadece filmlerinde giydi.

80
Şüphesiz Türkiye'nin en komik adamı olan Cem Yılmaz, Leman Kültür'de başladığı stand-up serüveninde yıldızı parlayarak günümüzün starları arasında adını altın harflerle yazdıran ender ünlülerden.

81
Yılmaz hayata atıldığı dönemlerde de insanları güldürüyordu. Ama konuşarak değil, Leman dergisinde karikatür çizerek.

82
'Demir attım yalnızlığa' diyerek şöhreti yakalamadan önce konfeksiyon işçisi olarak hayatını kazanıyordu.

83
Günümüzde milyonların sevgilisi olan Ebru Gündeş, lüks hayatın tadını sürüyor.

84
Konservatuarın seramik bölümünden mezun. Üniversite öğrenimini sürdürürken bir yandan da radyo spikerliği yaptı.

85
Number 1 FM'deki programı ile üne kavuştu. Şimdi Türkiye'nin en büyük şovmenlerinden biri.

86
Ünlü şarkıcı Deniz Seki geçmişte bir tezgahtardı.

87

Son Dakika Ünlü İsimlerin Meşhur Olmadan Önceki Meslekleri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı