Ünlü Kadınlar Bu Evlerde Yaşıyor - Son Dakika

Ünlü Kadınlar Bu Evlerde Yaşıyor

05.11.2010 16:02

1
Şu günlerde Acun Ilıcalı'nın ‘Yok Böyle Dans' programında hünerlerini sergileyen Eda Taşpınar, evinin kapılarını InStyle Home'a açtı.
2
Taşpınar, Baltalimanı'ndaki evi “Enerjik, tıpkı benim gibi” diye tanımlıyor.
3
Evinin dekorasyonunda daha çok ahşap eşyaları tercih etmiş Eda Taşpınar.
4
Sabahları soluğu aldığını söylediği köşede en favori parça ise “Stoa'dan alınan Tardu Kuman tasarımı ceviz iskemle.”
5
“Yaprak Dökümü”nün oyuncularından Başak Sayan, aradığı sükuneti ve huzuru yeni evinde buldu; hem de şehirden kopmadan...

Malum; diziye konu olan her evde ızdırap var, ama bu drama inat Sayan'ın evinde hiç tükenmeyecekmiş gibi görünen bir huzur hakim. “Gördüğünüz gibi benim evim huzurlu” diyor gülümseyerek ünlü oyuncu ve salondaki kanepesinde oturarak anlatmaya başlıyor. Öncelikle 18 yaşından beri yalnız yaşadığından ve sayısını hatırlamayacak kadar çok ev değiştirdiğinden bahsediyor.

6
İşte Türkiye'nin en ünlü kadınlarının hiç bir detayın unutulmadığı muhteşem evleri...
7
Evini internet sayesinde bulmuş: Ev gezmeye ne zamanım ne de tahammülüm var. Burası ilk gördüğümde tek kelimeyle korkunç bir haldeydi. Çok merkezi olması, çevrenin sakinliği tam banana göreydi. Sonra bir inşaat firmasına ve arkadaşım mimar Bora Özdemir'e felaket gözüken bir evin ne kadar zamanda halledilebileceğini sordum. Kısa sürede baştan aşağı yenilenebileceği ve istediğim gibi bir eve kavuşabileceğim söylendi. İyi ki almışım. şu an içi tam istediğim gibi sımsıcak ve ferah.
8
“Ben evde vakit geçirmeyi oldu bitti çok seven biriyim. Evimden ayrı kalacağım için öyle seyahat etmekten de çok hoşlanmam zaten. Senede bir kere arkadaşlarımla tekne kiralayıp bir haftalığına mavi yolculuğa çıkmak yetiyor da artıyor bana” diye anlatmaya devam ediyor. Özellikle yağmurlu günlerde battaniye altında kalmayı çok sevdiğini, yanında Fransa'dan özel olarak getirttiği çay da varsa evden asla çıkmayacağını söylüyor sonra... Öyle zamanlarda yazı yazmak da çok hoşuna gidiyormuş.
9
Evin dekorasyonuna gelince... Tüm duvarları beyaza boyatmış, zemini koyu kahve lamine parke ile kaplatmış. “Koyu zemin seviyorum. Çünkü beyaz duvarla güzel kontrast oluşturuyor. Evde daha çok pastel renkler, sütlü kahve ön planda olsun istedim” diyen Başak Sayan, İngiliz tarzı döşenmiş evleri çok beğendiğini ve bu tarzdan ilham aldığını da sözlerine ekliyor.
10
İşte Eski Türkiye güzeli Sinem Güven'in Evi...

450 metrekarelik iki dönüm arazi içinde konumlanan evin giriş katında mutfak, salon, oturma odası, içinde banyosu bulunan bir misafir odası ve ayrı bir tuvalet bulunuyor. Üst kattaysa ebeveyn yatak odası ile beraber toplam üç oda ve iki banyo var.

“Bahçenin ve havuzun durumu gayet iyiydi. Sadece oturma gruplarına ilave yaptık” diyen Güven, kızıyla sık sık havuz keyfi yaptıklarını söylüyor.

11
İki katlı villada Sinem Güven Ersönmez ile Ailesi yaşıyor. “Daha önce Ortaköy'de yine koru içindeki bir apartman dairesinde oturuyorduk. Defne'nin doğumundan sonra orası bize yetmemeye başladı. Daha çok odası olan ve tamamen kendimize ait bir yere taşınmanın daha iyi olacağına karar verdik. Evi yıllar öncesinden biliyordum. Ama dört duvar kalacak şekilde baştan aşağı her şey yenilendi burada” diye başlıyor sözlerine Sinem Güven.
12
Evin iki ay süren tadilatında yakın arkadaşları Kaan Süral ve ekibinden çok yardım almışlar. Sonrasında içini dekore etmek onun için zor olmamış. “Burayı çok ekonomik döşedim. Bununla da gurur duyuyorum. İnsanların genelde ev dekore ederken gözleri korkar. Biraz merak ve araştırmayla bence harikalar yaratılabilir” diyen Güven perde ve döşemelik kumaşlar için İMÇ'de çok hesaplı alternatifler bulduğunu belirtiyor.

“Ben oldu bitti dekorasyon işlerine meraklıydım.

13
Beğendiğim dergilerden sayfaları kesip arşivledim yıllarca. Burayı yaparken çok ilham verdi onlar. Evde birçok mobilyayı hazır almak yerine marangoza yaptırdım” diye anlatmayı sürdürüyor.

Karışık bir tarzı olduğunu söyleyen Güven, açık duvar renginden ve düz kumaş seçimlerinden dolayı evin modern göründüğünü ama aralarda klasik dokunuşu olan objelerle rustik görünümlü aksesuarlara da yer verdiğini anlatıyor.

14
Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden olan ünlü sunucu Ece Erken, iki ay önce taşındığı dairesinin kapısını Instyle Home'un Ağustos sayısına açtı...
15
Erken evi ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu

-Burası benim kalem. Keyfini de maalesef daha süremedim. Devamlı tadilat vardı evin içinde. Her şey rayına yeni oturdu.

16
Şıklıktan çok, rahatlık veren kıyafet ararım. Bu dekorasyonda da böyledir. Rahat kanepe, rahat iskemleler isterim evimde. Ama azıcık şatafata da hayır diyemem. O yüzden burası tam beni yansıtıyor.
17
İnsan tek başına yaşamaya başlayınca kendini daha iyi tanıyor ve ne istediğini daha iyi biliyor galiba. Yalnız yaşama duygusu ve kararları tek başına alıyor olmak çok hoşuma gidiyor açıkçaası. Ama bu durum beni bazen korkutmuyor da değil.
18
Polat Tower henüz yapım aşamasındayken mal sahibi Adnan Polat bana, ‘Buradan bir daire al, yatırım olsun' demişti. 12 yıl önce 10. katta o zaman oynadığım diziden gelen parayla bir daire satın almıştım. Bir süre de içinde yaşadİm. Sonra satıp yine buradan bir daire almak istedim. Buranın güven veren hissi hoşuma gidiyordu Geçenlerde 24 saat hizmet veren yemek servisini keşfettim. Bazen konforlu bir oteldeymişim duygusu yaşatıyor burası bana.
19
İlk kez albüm yerine bir single'la hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanan Bengü, stüdyo telaşı arasında Kuruçeşme'deki evinin kapılarını InStyle Home dergisi için araladı. Nostaljik çizgilerin öne çıktığı bu dairenin kendisi için çok özel olduğunu belirten ünlü şarkıcı, “Burası tek başına kaldığım ilk ev” diyor. Müzik dünyasına genç yaşta adım atan Bengü, son 10 yıla tam beş albüm sığdırmayı başardı... Kendini kanıtladı, geniş bir hayran kitlesi edinde, kendine göre bir hayat kurdu.
20
İzmir Amerikan Koleji'ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nü kazanıp İstanbul'un yolunu tutmuş Bengü... Bir yandan okuluna devam etmiş, bir yandan Kenan Doğulu'nun vokalisti olarak sahneye çıkmış. “Doğulu kardeşlerle çalışmak hayatımda çok önemli bir dönüm noktasıydı. Daha 21 yaşındaydım ve benim için çok sağlam bir adımdı. Genç yaşta böyle yoğun bir temponun içine girince evde geçirdiğim vakitler daha da değer kazandı tabii” derken gözlerinin içi parlıyor.
21
Eve girdiğinde tadilat da yaptırmamış... “Her şey o kadar temizdi ki, ayrıca uğraşmamı gerektirecek bir durumla karşılaşmadım. Yalnız duvarları sevdiğim kesekağıdı rengine boyattım ve parkeleri cilalattım. Oturacağım kanepenin rahat olması benim için çok önemliydi” diyor. Evdeyse vaktinin çoğu bu kanepede, yanında köpekleri Betty ve Hero, kitap okuyarak geçiyor.
22
Modern tarzda döşediği salondaki yemek masasının hemen yanında son 10 yıla sığdırdığı ödüllerini koyduğu bir köşe var. Evde koyu renk mobilyalar sevmiyor. “Ağırlıkta beyaz ve mümkünse az ve öz aksesuvar olsun” diyor. Nişantaşı Yastık mağazasından alınan Rıfat Özbek ve Erdal Karaman imzalı yastıklar salondaki iki kanepeye renk katmış. “Bunların desenlerine bayılmıştım, buraya da birden bambaşka bir hava kattılar” diyor.
23
“Aşk-ı Memnu”nun Matmazel'i Zerrin Tekindor evinin kapılarını Instyle Home dergisine açtı.
24
Ulus'ta son derece sakin bir site içinde yer alan bu apartman dairesine taşınalı yedi yıl olmuş. Burası onun Ankara'dan İstanbul'a taşındıktan sonra yaşadığı ikinci ev. ıçine tadilat yaptırmadığını, sadece duvarları boyattığını anlatıyor. Bej duvarları, tiyatro sahnesinden ilham aldığını söylediği o meşhur abartı giysili, takma kirpikli, bol makyajlı teatral kadın figürlerinden oluşan yağlıboya tablolar renklendirmiş.
25
“Daha önce atölye ve ev ayrı yerlerdeydi. Gidip gelmek yorucu oluyordu. Oğlum Hira (20) ile yeterince vakit geçiremiyordum. Baktım ki olmayacak, içinde bir odayı atölye yapabileceğim daha büyük bir yere taşınmaya karar verdim” diyor. 210 m2'lik dairede dört oda, iki banyo, mutfak ve salon bulunuyor. Dekorasyonunu ise sadelik ve rahatlık üzerine kurmuş oyuncu. “şimdi buranın böyle düzenli gözüktüğüne bakmayın. Evin her köşesini atölye olarak kullanıyorum aslında” diyor.
26
Hayatta ve alışverişte hızlı hareket edenlerden o. “Öyle hızlıyımdır ki, şaşırırsınız. Mağaza mağaza hiç gezmem. Önce internetten bir güzel araştırma yaparım, sonra gider alırım” diyor. Onun gibi zamanla yarışan böyle üretken birine bu hız yakışıyor doğrusu. Bu evi ise kapısını kapattığında zamanı durdurabildiği ve hiç acele etmek istemediği tek mekan onun için.
27
Zerrin Tekindor, evinde çok ve kullanılmayan eşya sevmiyor. “Bana kalsa halı bile fazla. Ama usulen, taşınıyormuş havası olmasın diye koydum” diyor gülerek. Bu evde onun için duvardaki tablolar ve heykeller önemli. Zeynep Eren, Günnur Özsoy ve oğlu Hira'nın yaptığı heykel gibi... Oğlunun küçükken yaptığı heykeli, okuldaki sergiden satın almış. “Hira da odasındaki Shakespeare tablomu satın almıştı son sergimden.Birbirimizin işlerini yakından takip ediyoruz anlayacağınız” diyor muzip bir şekilde.
28
Sinem Kobal, Batı Ataşehir'de tek başına yaşadığı stüdyo dairede InStyle Home dergisini ağırladı. “Okul”, “Lise Defteri”, “Nefes Nefese” ve 3,5 yıl süren “Selena”dan hatırlayacağınız 22 yaşındaki oyuncu Sinem Kobal, şu sıralar sinemalarda gösterilen, “Romantik Komedi” filminde Didem adında bir genç kadını canlandırıyor. Mutfağında çok sevdiği sebzeleri fırına verirken, bir yandan da filmle ilgili konuşuyor Kobal: “Metropolde yaşayan kadın ve erkekler üzerine eğlenceli ve samimi bir film. ”
29
Onun için filmin başka bir önemi daha var. Bu da artık çocuk karakterlerden sıyrılıp genç bir kadını canlandırıyor olması. “Farklı bir Sinem ile karşılaşacaksınız” diyor. Haksız da sayılmaz! “Dadı” dizisinde evin büyük kızı olarak hafızalara kazındığı gün dün gibi aklımıza geliyor. “Ama 10 sene geçti üzerinden. Benim televizyonda ilk uzun süreli dizi tecrübemdi Dadı” diyor o günleri hatırlayarak.
30
Geçtiğimiz yıla kadar ailesiyle birlikte yaşayan Kobal, bir sene önce 60 m2'lik bu stüdyo daireye taşınmaya karar veriyor. “Bir arkadaşım buradan yatırım yapmamın doğru olacağını söyledi, ben de onu dinledim. Başta burada yaşamak gibi bir niyetim yoktu. Aile hayatından gayet memnundum çünkü” diyor. Bir oda, banyo ve oturma alanına açılan bir mutfaktan oluşan bu kutu gibi daire onun gizli sığınağı olmuş şimdi. “Daireyi sevince yavaş yavaş eşyalarımı getirmeye başladığımı fark ettim” diyor.
31
Ev dekorasyonunda modern çizgiyi sevdiğini söyleyen oyuncu, oturma bölümüne süet bir L kanepe, buna uyan ahşap sehpa ve televizyon ünitesi yerleştirmiş. “Bir kerede alışverişe çıkıp evin eksikliklerini gidermeyi sevmiyorum hiç. Yaşadıkça ve yalnız yaşama alışkanlıklarımı keşfettikçe eşya alırım. Gereksiz şeyleri tutmaya izin vermiyor bu tarz evler. O yüzden ihtiyacınız olanı koyabiliyorsunuz sadece” diyor.
32
Türkiye'nin gelmiş geşmiş en başarılı isimlerinden biri olan Ajda Pekkan evinin kapılarını ilk kez İnstyle Home dergisine açtı.
33
Oldukça modern döşenmiş bir ev onunki.

34
Sade ve Uzakdoğu işi mobilyalar dengeli kullanılarak salonda güzel bir armoni yakalanmış.
35
Aile fotoğrafları ise salonun başköşelerini kapmış gözüküyor.
36
Ünlü sanatçı yatak odasında dışı ayna kaplı bir gardropp kullanmayı tercih etmiş.
37
Evin tüm duvarları beyaz. Salonda az ve öz ama zevkli aksesuvarlar dikkat çekiyor.
38
Salonun baş köşesinde ihtişamıyla göz kamaştıran bir de piyano var.
39
Ajda Pekkan, yorgun sahne çalışmalarının ardından en büyük zevkinin evinde vakit geçirmek olduğunu söylüyor.
40
Evin giriş bölümünde büyük cam bir sehpa göze çarpıyor. Sehpanın üzeri şamdanlarla süslenmiş durumda.
41
Sanatçı evinin bir bölümünü stüdyo olarak kullanıyor.
42
Ajda Pekkan'ın banyosunda bulunan jakuziye Türk hamamı edası verilmiş. Banyo aynasının önü sayısız makyaj malzemesi ve aksesuvar ile dolu.
43
Geçtiğimiz yıl Akgün Otel'in hissedarı Engin Akgün ile nikah masasına oturan Ceyda Düvenci Beykoz Acarkent'te bulunan ve "aşk yuvamız" dediği evinin kapılarını İnstyle Home dergisine açtı.
44
Düvenci'nin salonunda ilk göze çarpanlar mumlar, melekler ve kedi bibloları oluyor. “Çok seviyorum bu figürleri ve onların eve uğur getirdiğine inanıyorum. Evin içinde, havuzun yanında her yerde görebilirsiniz onları” diyor. Neredeyse evin tüm kapı eşiklerine Michelangelo'nun melek figürleri bezenmiş. “Evi dekore ederken eşim ve ben daha önce yaşadığımız evlerimizden uyumlu olabilecek parçaları bir araya getirmeye çalıştık. Bazılarını marangoza vererek şekillerini değiştirdik” diyor.
45
İki salon, beş oda ve altı banyodan oluşan toplam 370 m2'lik bu villanın bahçe katında salon, mutfak, misafir banyosu ve bir yardımcı odası bulunuyor. Üstte ise yine mutfak ve geniş salonlu bir kat daha var.
46
Üçüncü katta eşiyle beraber kullandıkları bir çalışma odası var. İçinde banyosu bulunan yatak odaları ve giyinme odaları da yine bu katta yer alıyor.
47
Bahçedeki ağaç dallarına Bodrum Le Kabbak'dan aldığı kabakları asmış. “Kabaklar bahçeye nostaljik ve romantik bir görünüm katıyor” diyor.
48
Demet Şener, her bir detayın düşünüldüğü evi için "Evlendiğimiz zaman The Ritz Carlton Otel'in rezidansında kalıyorduk. Bu ev de boş duruyordu. İbrahim 10 yıl önce almış ama hiç oturmamıştı. İrem doğunca burya taşındık. Dekorasyonunu ben yaptım. Burası bizin cennetimiz, huzur kalemiz" diyor....
49
Katlar arası ahşap merdivenlerin kullanıdığı evin salon bölümünde renk olarak mor ve tonları tercih edilmiş.
50
Duvarları açık renk olan salonda büyük ve ihtişamlı yemek masası dikkat çekiyor. Masanın hemen arkasında bulunan büfenin üzeri ise aile fotoğrafları ile süslenmiş durumda.
51
İki çocukları olan çift, evin Ömer ve İrem'e ait olan kısımlarında da açık renkleri tercih etmiş.
52
Villanın bahçe bölümünde bir de yüzme havuzu bulunuyor.
53
Sibel Can, çocukları Engin Can, Melisa ve Emir ile yaşadığı Beykoz Konakları'ndaki evinin kapılarını InStyle Home'a açtı.
54
Can'ın 1.200 m2'lik dört katlı, geniş bahçeli evinde, sekiz oda, altı banyo ve iki misafir tuvaleti var.
55
Birkaç kez dekorasyon değişikliği yapan Can, en son içmimar Necibe ve Birol Darcan çiftinden yardım almış.
56
Ünlü sanatçının yatak odasında pastel renkler hakim.
57
Sibel Can'ın sahne kıyafetleri için özel yaptırdığı odada yer alan aksesuvar büfesi bijuteri dükkanını anımsatıyor.
58
Her köşesi, içinde yaşayanların tarzına, karakterine ve meraklarına uygun olarak şekillendirilen evin en dikkat çeken yanlarından biri de hamamı. Misafir banyosunu hamama dönüştüren şarkıcı, “Hamam bu evde şarttı. Tenimin pürüzsüz, sıkı ve gergin olmasının sırrını, çocukluğumdan beri var olan bu hamam ritüeline borçluyum. Tabii bir de masaj ve yoga var” diye konuştu.
59
Sibel Can da bir çok ünlü gibi evin duvarları için açık rengi tercih etmiş.
60
Yemek odasında kullanılan mobilyalar ise koyu renkli.
61
İki kütüphanesi olan Can, dergiye verdiği röportajda ayrıca “Kuantum olumlama üzerine kitaplar okuyorum bu aralar” dedi ve inançlı biri olduğundan, dua etmeden bir gün dahi geçirmediğinden bahsetti.
62
Hiç bir detayın unutulmadığı lüks evin oturma odasında büyük bir şömine var.
63
Katlararsı geçişte ahşap merdivenler kullanılmış.
64
Her daim bakımlı olmayı başaran Sibel Can, kendisine özel bir de makyaj odası tasarlatmış.
65
Beyaz rengin hakim olduğu mutfakta yemek masasının hemen yanıbaşında yer alan plazma Tv dikkat çekiyor.
66
Evin bahçe kısmı dört mevsime uygun olarak tasarlanmış.
67
Evin her köşesinde aile fotoğrafları yerini almış durumda.
68
Berna Laçin (39) ve eşi Tolga Eşiz (39), kızları Ada (7,5) ile bu eve bir yıl önce taşınmış. Ama evi iki yıl önce satın almışlar.
69
Berna Laçin'in Kandilli'deki evi renkli aksesuvarlarla dolu. “Gösterişli ve göz alıcı şeyler tam bana göre” diyen oyuncu, bir biblo dükkanı kadar zengin ve eğlenceli hale getirdiği evinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı.
70
380 m²'lik tripleks ev, geniş yeşil bir bahçeye, oradan da havuza açılıyor.
71
Giriş katında içinde banyosu olan bir odası, misafir tuvaleti, salonu ve büyük bir mutfağı var.
72
Camın önü boydan boya kış bahçesi olarak düşünülmüş.
73
Evde her köşeyi iyi değerlendirmiş Laçin. Birkaç değişiklik de yapmış: “Kapılar değişti ve beyaz lake yapıldı. Banyolar pratik ve steril gözükecek şekilde yenilendi. Üst kat odaları beyaz ahşap parke ile döşendi.” Çini taşı estetik bulduğu için girişte ve mutfakta görmek istemiş. “Buraya, ‘iki ucu delik ev' diyorum” diye konuşuyor
74
Evde üç yatak odası var.Turkuvaz çalışma odası da üst katta yer alıyor.
75
Çalışma odası asma katta konumlanmış. Bu katta iki banyo daha var.
76
Berna Laçin'in kızı Ada'nın odasındaki duvar kağıtları, La Via Design'dan. Laçin, odayı tasarlarken kızının görüşlerini de almış.
77
Laçin “Kızım dört duvarını farklı kağıtla kaplatmak istedi. ‘Öyle şey olur mu?' derken bir baktık en karakterli odalardan biri onunki olmuş.” diyor.
78
Evde toplam dört banyo bulunuyor.Banyoların her birine ayrı bir özen gösterilmiş.
79
Modern ve antika parçaları bir arada kullanmayı seviyor ünlü oyuncu: “Antika parçalara çok meraklıyım. Ama süs gibi durmamalı öyle.” Çukurcuma'daki İstanbul Antik'ten Mertay sık ziyaret ettiği adreslerden. Orta sehpanın ve yemek masasının üzerindeki aksesuvarlar salonuna altın ışıltısı katmayı iyi başarmış. “Altın rengini seviyorum. Apliklerin gövdesini de sırf bu yüzden altın kaplama yaptırdım” diyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ünlü Kadınlar Bu Evlerde Yaşıyor - Son Dakika


Advertisement