Ünlü Keman Virtüözüne 4 Yıl Men Cezası - Son Dakika

Ünlü Keman Virtüözüne 4 Yıl Men Cezası

11.11.2014 16:00

1
Ünlü keman virtüozü Vanessa Mae'in Kış Olimpiyat Oyunları'na katılmak için 4 süper büyük slalom yarışını manipüle ettiği ortaya çıktı. Uluslararası Kayak Federasyonu bu yüzden Mae'yi 4 yıl boyunca yarışlardan men etti.

2
Ünlü keman virtiözü Vanessa Mae, Sochi Kış Olimpiyat Oyunları'nda ülkesi Tayland'ı temsil ederek tarihe geçmişti. Sochi'de babasının soyadı Vanakorn'u kullanan Mae, katıldığı 2 yarışı da son sırada tamamlamıştı. Mae'in kış oyunlarına katılmak için 4 süper büyük slalom yarışını manipüle ettiği ortaya çıktı.

3
Uluslararası Kayak Federasyonu, geçen ocak ayında Slovenya'da düzenlenen yarışların manipüle edilmemesi halinde Vanessa Mae'nin olimpiyat oyunlarına katılacak kadar puan alamayacağına hükmetti.

4
Kayak Federasyonu'nun araştırması sonucu çarpıcı bulgular ortaya çıktı. Araştırmaya göre, Slovenya'daki yarışların tek amacı Vanessa Mae'ye olimpiyat oyunlarına katılacak kadar puan kazandırmaktı. Bunu başarmak için Slovenya'da bulunmayan bir kayakçının adı yarış listesine eklendi. Düşen bir kayakçı, yarışı 2. sırada bitirmiş gösterildi.

5
Bir başka kayakçı otomatik olarak açılan çıkış kapısının ilerisinden yarışa başladı. Uluslararası Kayak Federasyonu tüm bu yöntemlerle Vanessa Mae'nin olimpiyat oyunlarına katılmak için son şansı olan yarışlarda baraj puanını geçmeyi başardığını vurguladı.

6
Federasyon, 36 yaşındaki keman virtüözüne 4 yıl yarışlardan men cezası verdi. Vanessa Mae'nin kararı temyize götürme hakkı bulunuyor.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

YORUMLAR
500

Son Dakika Ünlü Keman Virtüözüne 4 Yıl Men Cezası - Son Dakika Spor


Advertisement