Ünlü Mankenlerin Trajik Hikayeleri - Son Dakika

Ünlü Mankenlerin Trajik Hikayeleri

05.10.2013 17:12

Milyonlarca insanın tanıdığı popüler isimlerin yaşadığı trajik olaylar.

1
Dünyanın her yerinde milyonlarca insanın tanıdığı bu ünlüler istedikleri her şeyi satın alabilecek servete sahiplerdi. Güzellikleri, ihtişamlı hayatlarıyla kağıt bebek olarak nitelenen mankenlerin bir anda başlarına gelen felakletlerle yaşamları karardı. İşte mankenlerin başından geçen o trajik hikayeler...
2
Petra Nemvoca:

Objektiflerin karşısında hep gülümseyen Nemcova, hayatta bir insanın başına gelebilecek en korkunç olaylardan birini yaşadı. Bir felaketten kurtuldu ama sevgilisini kurban verdi.

3
Tayland'da önce bir deprem ve ardından korkunç tsunima felaketinin yaşandığı 2004 yılında sevgilisi Simon Atlee ile birlikte bölgede tatil yapıyordu. Depremin ardından gelen dev tsunami güzel mankenin sevgilisi Simon Atlee'yi alıp götürdü. Bu felakette sevgilisini kaybeden Nemcova hayatta kalmayı başardı. Ancak uzun süre psikolojik tedavi gördü.
4
Ruslana Korshunova:

Kazak kökenli 20 yaşındaki manken Ruslana Korshunova, ABD'de borsa ve ekonominin kalbinin attığı Manhattan'daki dairesinin 9'uncu katından atlayarak yaşamına son verdi.

5
Toni Chorley:

Bir zamanların podyum ikonu Twiggy'ye benzetilen ve 'yeni Twiggy' olarak adlandırılan genç manken Toni Chorley, kanser kurbanı oldu.

6
İki yıldır lenf kanseriyle mücadele eden Corley, 23 yaşında hayata veda etti. Chorley, tedaviye olumlu yanıt vermiş ancak hastalığı yeniden nüksetmişti. Daha sonra zatürreeye yakalanan yıldız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
7
Toni Chorley'in 46'ncı yaşını kutlamaya hazırlanan annesi Sharon ise bu mutlu gün yerine kızının cenaze törenini organize etmek zorunda kalınca yıkıldı.
8
Satara Stratton: ABD'de zengin bir ailenin kızı olan Satara Stratton'ın Hollywood'da film yıldızı olma hayalleri hüsranla neticelendi.
9
Birkaç filmde oynadıktan sonra genç kız önce uyuşturucuya bulaştı sonra tecavüze uğradı.
10
8 aydır kendisinden haber alınamayan genç kızı, profesör olan annesi ve polis her yerde arıyor.
11
Dorothy Stratten:

1980 yılında Playboy güzeli olarak ünlenen Stratteh ardından da oyunculuk kariyerine başlamıştı.

12
Ama onun hayallerini de hayatını da kafasına ateşlenen bir silah sona erdirdi.
13
Kriss Taylor:

Avustralyalı manken Krissy Taylor kızkardeşi Nikki Taylor ile birlikte moda dünyasının geleceği parlak mankenlerinden biriydi. Ama zayıf kalmak amacıyla kullandığı solunum cihazı onun henüz 17 yaşındayken ölümüne neden oldu.

14
Vogue, Cosmopolitan ve Elle dergilerinde boy gösteren 17 yaşındaki model Krissy Taylor, iştahını bastırmak için solunum cihazı kullanmaya başlamasından kısa bir süre sonra 1995 yılında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.
15
Elıana Ramos:

Uruguaylı manken Ramos 2007 Şubat'ında evinde ölü bulundu.

16
Genç mankenin yeme bozukluğu nedeniyle zayıf düştüğü ve kalp krizi geçirerek öldüğü açıklandı.
17
Anna Logınova:

Rusya'nın önde gelen popüler modellerinden biriyle Loginova... Ama bu kariyerinden vazgeçip kendisini ölüme götürecek başka bir meslek seçti.

18
Mankenliğin ardından korumalık yapmaya başlayan Loginova, Porsche aracını gasp etmeye çalışan hırsızla girdiği mücadele sonucunda hayatını kaybetti.
19
Anna Nıcole Smith: Playboy dergisine verdiği pozlarla üne kavuşan Smith'in amacı örnek aldığı Marilyn Monroe gibi bir efsane olmaktı. Bunu bir anlamda gerçekleştirdi sayılır...
20
Henüz çok genç bir kızken dedesi yaşındaki milyarder J. Howard Marshall ile evlenen ve o andan itibaren de magazin medyasının ilgisini hep üzerinde toplayan Smith, 2007 yılında aşırı dozda uyuşturucu nedeniyle yaşama veda etti.
21
Mariana Bridi: Brezilyalı manken Mariana Bridi, antibiyotiklere dayanıklı bakterinin neden olduğu genel enfeksiyon nedeniyle tedavi edildiği hastanede feci şekilde can verdi.
22
Ölümünden önce enfeksiyon yüzünden genç mankenin elleri ve ayakları da kesilmişti.
23
Katoucha:

Uzun bir süre kayıp olan eski manken Katoucha'nın cesedi Fransa'da Seine nehrinde bulundu.

24
Katoucha 1980'li yıllarda uluslararası üne kavuşan ilk Afrikalı siyah manken olmuştu. Katoucha, ünlü markalar Yves Saint-Laurent ve Christian Lacroix için çalışmıştı.
25
Jang Ja Yeon:

Japon manken 26 yaşında intiharı seçti.

26
Ja-yeon intiharından bir hafta önce yazdığı mektupta menajerinin kendisini seks kölesi olarak kullandığını, rol kapabilmesi için medya yöneticileri ve CEO'larıyla birlikte olmaya zorladığını anlatmıştı.

Son Dakika Ünlü Mankenlerin Trajik Hikayeleri - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tiktok'ta en çok para kazanan fenomenler belli oldu Küçük Gelin'in Zehra'sı öyle bir değişti ki! Gören bakmaya doyamıyor Ormanda pusuya yatıp yaklaşanı öldürüyorlar! İşte dünyanın en izole kabilesi: Sentinelese Aldatılan kadının intikam şeklini duyan küçük dilini yuttu! Kestiği cinsel organı klozete atıp sifonu çekti 18'ine girer girmez soyundu, 6 saat içinde rekor kırdı