Son Dakika Haberleri: Ünlü Modeli Gören 6 Aylık Hamile Sanıyordu! Sebebi 6 Sene Sonra Ortaya Çıktı

Ünlü Modeli Gören 6 Aylık Hamile Sanıyordu! Sebebi 6 Sene Sonra Ortaya Çıktı

7 gün önce

Yıllarca cilt ve sağlık problemleri yaşayan 23 yaşındaki Tasha '6 aylık hamile gibi' görünmesinin nedenini öğrenmek için onlarca doktor gezdi ancak bir türlü öğrenemedi...

1
Avustralyalı model Tasha Ross, 15 yaşından beri hormonel sorunlar yaşıyor ve buna bağlı olarak da şişkinlik, sivilce, şiddetli kramplar ile mücadele ediyordu.
2
Genç kadın bu durumuna çözüm için hastaneye ilk gittiğinde doktorlar ona her şeyin 'kafasında olduğunu' söyledi.
3
Ancak her şey doktorların iddia ettiği gibi Tasha'nın kafasında yarattığı psikolojik bir durum değildi.
4
Genç kadının vücudunda şişkinlikler oluştu ve o kadar ilerledi ki herkes Tasha'yı 6 aylık hamile zannetti.
5
Şişkinlikle beraber vücudunda izler de sonradan oluşmaya başladı.
6
Genç kadın çözüm için yılmadı ve 10'dan fazla doktora gitti. Tasha'ya sırasıyla gıda intoleransı, apandisit, IBS gibi yanlış tanılar konuldu.
7
Tasha'nın hastalığının teşhis edilememesi tam 6 yıl boyunca devam etti. 20 yaşında 'artık son' diyerek gittiği doktor yıllar boyunca süren ağrılarının sebebinin 'endometriozis' adlı hastalık olduğunu söyledi.
8
Genç kadının hastalığı tam olarak düzelmese de Tasha karın kaslarındaki şiddetli ağrılarını azaltmak için doktor tavsiyesi ile magnezyum tozu ve naproksen kullanmaya başladı. Tasha artık acıyı kontrol ederek hayatına devam edebildiğini belirtti ve aynı sorunu yaşayanların asla pes etmemesini ve kendiyle barışık olmasını tavsiye etti.
9
Endometriozis nedir?
Endometriozis nedir?
Endometriozis, rahim iç tabakası olan endometriyumun rahim dışında, yumurtalıklar, karın iç zarı gibi vücudun diğer bölgelerinde bulunması anlamına gelmektedir.
10
11
12
13
Haber Yayın Tarihi : 14.05.2019 04:31 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kızının Doğum Günü için Hurda Vosvos'u Baştan Yarattı! Son Hali İnanılmaz Game Of Thrones Oyuncuları Bölüm Başı Ne Kadar Kazanıyor Doğum Oranı Artsın Diye Tüm Çiftlere Ücretsiz Viagra Dağıtılacak! 107 Kilo Olunca Mankenliği Bırakmıştı, Podyumlara Geri Dönüyor Denizli'de Yürekleri Ağza Getiren Kare! Bahçeye Daldı, Kafese Sıkışıp Kaldı