Ünlü Pop Yıldızının Ölmeden Önceki Son Görüntüsü - Son Dakika

Ünlü Pop Yıldızının Ölmeden Önceki Son Görüntüsü

22.04.2016 10:57

1
Tam adı Prince Rogers Nelson olan şarkıcı 15 Nisan'da grip nedeniyle hastaneye kaldırılmış, ardından taburcu edilmişti. 57 yaşındaki ABD'li dünyaca ünlü şarkıcı Prince, Minnesota'daki evinde ölü bulundu.

2
Ölümü hakkında henüz net bir bilgi olmayan Prince'ın ölümünden 15 saat önce evinin yakınlarındaki bu görüntüsü ortaya çıktı.

3
Ölüm haberinin ardından hayranları, sanatçı arkadaşları evinin önünde toplanmaya başladı. Müzik dünyasından da isimler üzüntülerini ve başsağlığı mesajlarını internet üzerinden paylaştı.

4
Hayranları ağlama krizine girdi.

5
6
Haberi alan eski eşi Mayte Garcia, ağlamaktan helak olmuş halde telefonda konuşurken görüntülendi.

7
8
Prince Rogers Nelson kimdir, Şarkıcı ,söz yazarı, müzisyen, yapımcı, aktör...

Prince Rogers Nelson, ABD'li pop şarkıcısı ve söz yazarıdır. 7 Haziran 1958 de John L. Nelson ve Mattie Shaw çiftinin çocuğu olarak Minneapolis, Minnesota, ABD'de dünyaya geldi. Babası John piyanist ve söz yazarıydı, annesi Mattie ise bir caz şarkıcıydı.

9
Nelson'ın ismi, babasının kurduğu caz üçlüsü “The Prince Rogers Trio”tan gelmektedir. Amerika'nın pop ikonları arasında yer almaktadır. Prince, “Rolling Stone” dergisinin düzenlediği Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı listesinde yirmi sekizinci sırada yer aldı. Kardeşi Tyka'nın 1960'taki doğumundan sonra, Prince'in ebeveynleri boşandı. Prince, üvey babasıyla sorunlar yaşamaya başladı, bu da Prince'in evden kaçmasına neden oldu. Prince, kısa bir süre babasıyla yaşadı. Babası bu dönemde ona ilk gitarını aldı.

10
Prince bir süre sonra arkadaşı Anderson ile beraber yaşamaya başladı. Prince ve Anderson, ortaokula geçtiklerinde, Prince'in kuzeni Charles Smith ile beraber “Grand Central” adlı müzik grubunu kurdu. Prince bu grak çalmaya başladı. Grup zamanla Minneapolis bölgesinde klüp ve partilerde boy göstermeye başladı. Prince, ilgi alanlarının genişlemeye ve değişkenlik göstermeye başladığı zamanda, kendini grubun yapımcısı olarak buldu. Kısa bir süre sonra da grubun en önemli üyesi haline geldi. Prince liseye başladığı sıralarda, “Grand Central” grubu, artık orijinal müziklerle belirmeye başladı.

11
Küçük yaşlarda beste yapmaya başlayan Prince, ilk demosunu 1976 yılında kaydetti. Bu demo ona Warner Brothers Plak Şirketi'yle uzun süreli bir kontrat imzalamasını sağladı. Prince “For You” adlı ilk albümündeki “Soft And Wet” parçası ile R&B listelerinde büyük bir başarı elde etti. 1979'da Time adlı bir grup kurdu ve iki başarılı parça yayınladı.Bunlar “Why You Wanna Treat Me So Bad?” ve “I Wanna Be Your Lover”dı. Daha sonra bas gitarist Cymone kendi solo kariyerine başlamak üzere gruptan ayrıldı ve grubun geri kalanı adlarını taşıyan “Time” adlı bir albüm çıkarttı.

12
Daha sonra grubun seslendirdiği bütün şarkıların sözlerinin Prince'e ait olduğu ortaya çıktı. Prince “Controversy” ve “1999” albümlerini 12 ay ara ile piyasaya sürdü. “Little Red Corvette” parçası albümden çıkartıldı ve ilk defa MTV'de kullanıldı. Prince, Time grubu ile olan anlaşmazlıklarından sonra “Purple Rain” filminin çekimlerine başladı. Filmin soundtrackinde yer verilmeyen “When Doves Cry” parçası ile ilk defa Amerika listesinin başına geçti. Listelerde “Let's Go Crazy”nin 1, “Purple Rain”nin ise 2 numara olduğu dönemlerde Prince 80'lerin en popüler şarkıcılarından biri olmuştu. 1985'te “Around The World In A Day” çıktığında üç hafta boyunca Amerika listesinin başında kaldı.

13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44

Son Dakika Ünlü Pop Yıldızının Ölmeden Önceki Son Görüntüsü - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hiçbir zaman boş kalmamıştı! Bu yıl bu görüntü yürek burktu Madonna'nın 19 milyon dolara aldığı saray yavrusu evinde yok yok! İşte Benim Stilim'in kibirli güzeli Sima Şerafettinova 'Barbie'ye benzeyeyim derken bakın ne hale geldi Tatil sezonunu erken açan Ivana Sert, siyah bikinisiyle şov yaptı 1 ay önce doğum yapan Emily Ratajkowski'den ayna karşısında "Tüm kilolarım gitti" pozu