Son Dakika Haberleri: Ünlü Televizyoncu Anthony Bourdain, Otel Odasında Ölü Bulundu

Ünlü Televizyoncu Anthony Bourdain, Otel Odasında Ölü Bulundu

2 yıl önce

ABD'li şef ve yazar Anthony Bourdain 61 yaşında hayatını kaybetti. "Gastronomi dünyasının kötü çocuğu" olarak bilinen ünlü şef Anthony Bourdain'ın intihar ettiği ihtimali üzerinde duruluyor.

1
Bourdain'in CNN'de yayınlanan Parts Unknown isimli programının bir bölümü için Paris'te bulunduğu, yakın arkadaşı Eric Ripert'ın sabah saatlerinde otel odasında Bourdain'in cansız bedenini bulduğu belirtildi. Bourdain yazdığı kitaplar ve yaptığı programlarla kitlelere ulaşmayı başarmıştı.

2
ABD Başkanı Barack Obama ile Vietnam'da yediği yemekle çok konuşulan Bourdain, İstanbul'da dürüm ve ıslak hamburger Mardin'de ise kaburga dolması lezzetlerini tatmış ve tanıtmıştı.

3
Etnik mutfaklar üzerine de uzmanlığı olan ünlü şef Türkiye'ye de defalarca gelmişti.

4
'Lezzet ustası' olarak tanınan ünlü şef yemeğe olan düşkünlüğü genç yaşta ailesi ile Fransa'da yaptığı bir gezi ile başladı. Baba tarafı kökenleri Katolik, anne tarafı Yahudi olan bir ailede büyüdü. Din inancının olmadığına karar verdi. Kökenleri Avrupa'ya, Fransa kıyılarına dayanıyordu, dolayısıyla hayatı boyunca hep Avrupa'da keşif yapmak istedi. Yemeğe olan aşkını ilk kez küçükken Fransa'da geçirdikleri bir aile tatilinde, istiridye yediğinde keşfetti.

5
1970'lerde kolejde okuduğu senelerde restaurantlarda çalışmaya başladı Culinary Institute of America'dan mezun oldu ve New York'da son derece prestijli restaurantları yönetti. 2000'li yılların başında, Times'da en çok satanlar listesine girecek olan, ilk yemek kitabını yazdı.

6
Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly, The New Yorker'da "Bu Kitabı Okumadan Yemek Yemeyin" sloganıyla tanıtıldı. Food Network'den gelen teklifi değerlendirip televizyon programı yapmaya başladı.

7
Hem gezi, hem yemek konulu şovunu Travel Channel'a taşıdı. 2011'de The Layover isimli yeni bir seriye başladı.

8
Her bölümde yeni bir şehri keşfettiği programda, her şehirde 1 ya da 2 gün konaklayarak 10 bölüm programı sürdürdü.

9
2012'de CNN'e geçerek, Anthony Bourdain: Parts Unknown'u yayınladı. Şov bünyesinde Amerika'dan çok Avrupa'nın kıyı şehirlerinin mutfak kültürlerine odaklandı.

10
Kullandığı 'agresif' dilden ve 'cinsel' içerikli göndermelerinden dolayı adı "gastronomi dünyasının kötü çocuğu"na çıktı.

11
Hayatında yediği en kötü yemekleri; nugget, yıkanmamış yaban domuzu rektumu ve fermente edilmiş köpek balığı olarak açıklar.

12
Amerikalıların haddinden fazla et yediğini savundu.

13
Veganlara her zaman saygı duyduğunu belirttir ama onların da dünya üzerinde yaşayan diğer tüm köy insanlarına ve üretimcilere saygısızlık ettiklerini savunur.

14
No Reservations'ın İstanbul bölümünde kebapları, işkembeyi ve ıslak hamburgeri affetmemiştir

15
Dünyaca ünlü gurme Mardin'de en beğendiği yemek olan kaburga dolmasının bir fotoğrafını Instagram hesabından paylaşmıştı.

16
Anthony Bourdain 2016'da ABD Başkanı Barack Obama ile Vietnam'da yediği yemekle uzun süre konuşulmuştu.Haber Yayın Tarihi: 08.06.2018 03:17 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Son görüntüsüyle korkutmuştu! 15 kilo veren İzel, göğüs dekoltesiyle büyüledi! Taraftarların çirkin tezahüratına maruz kalan İtalyan spiker, galaya dekoltesiyle damga vurdu! Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği! Sosyal medya fenomeninin başı çıplak pozlarıyla dertte! Yaşlı adamları kandırmak için kullanıyorlar Öldü sandılar! 6,5 saat kalbi duran kadın hayata döndü