Son Dakika Haberleri: Ünlü YouTuber'a şok hırsızlık iddiası: Tüm videoları çalıntı!

Ünlü YouTuber'a şok hırsızlık iddiası: Tüm videoları çalıntı!

8 gün önce

'JTonYouTube' isimli YouTube kanalı sahibi, sosyal medya fenomeni Enes Batur hakkındaki kanıtlarıyla sunduğu çalıntı video iddiasıyla olay yarattı.

1
Başka büyük kanallarından esinlenilebilir, fikir alınabilir ama bu iddiaya göre Enes Batur'un yaptığı tamamen içeriğin kendisini direkt kopyalamak.
2
YouTube platformunda birçok büyük kanal bulunuyor fakat son dönemin en popüler kanal sahipleri: PewDiePie ve MrBeast. Bu iki kanaldan özellikle MrBeast, orijinal içerikleri ile dünyayı eğlendiriyor.
3
Türkiye'nin en büyük YouTube içerik üreticilerinden olan Enes Batur ise, JtonYouTube isimli YouTube kanalı sahibinin iddiasına göre meğer aylardır o iki YouTuber'ın içeriğini kopyalıyormuş.
4
İddia diyoruz ama JTonYouTube isimli kanal sahibi çok güçlü kanıtlarıyla bu iddiayı doğruluyor. Çalıntı içerikleri ortaya çıkaran JTonYouTube isimli kanal Enes Batur hakkında bir video oluşturdu. Videoda Batur'un, PewDiePie'dan video çaldığını savundu.
5
Dünya bunu konuşuyor!
Dünya bunu konuşuyor!
Dış dünyaya yansıyan bu durum Enes Batur'u pek sevindirmedi. JTonYouTube'un hakkında yaptığı videoya telif atan ve videonun kaldırılmasını sağlayan Enes Batur'a tepkiler daha da büyüdü.
6
PewDiePie ve MrBeast'ten video fikirlerini kopyaladığını söyleyen video sahibi, Enes Batur'un gerçekleri gizlemek için videoyu kaldırttığını aktardı.
7
Konuya ilişkin açıklama yapmaktan kaçınan Batur'a Türk kullanıcıları da sessiz kalmadı. Twitter'da kısa sürede TT oldu ve Batur, eleştiri yağmuruna tutuldu.
8
Enes Batur kimdir?
Enes Batur kimdir?
Türk vlogger ve oyuncu Enes Batur Sungurtekin, 9 Nisan 1998 tarihinde dünyaya geldi. Batur, Youtube dünyasına adımı ilk olarak bilgisayar ve oyun konsolları incelemesiyle attı. Şu an Türkiye'nin en çok aboneye sahip YouTube kanalının sahibi.
9
2017'de düzenlenen 44. Altın Kelebek Ödülleri'nde ilk kez dağıtılan En İyi YouTuber/Instagrammer ödülü kendisine verildi; ancak daha sonra geri alındı. 2018'de düzenlenen 5. Altın Palmiye Ödülleri'nde Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü'nü kazandı. Kendi yaşamını anlattığı ve başrolünü üstlendiği Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? 19 Ocak 2018'de vizyona girdi. Filmde genç fenomene Ceyda Düvenci, Bekir Aksoy ve o dönem sevgilisi olan Başak Karahan eşlik etti.
10
Enes Batur'un 10 milyonu aşkın takipçisi bulunmaktadır..


Haber Yayın Tarihi: 10.08.2019 10:30 

YORUMLAR (39)
  • Subhan kahriman: Ya vidio aynimi hayir hem o ekran görüntüleride tip atip ayni degil ya bu dünya enes baturdan ne istiyor Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Ekinalp Özdemir: Allahın belalarö o bizim için yapıyor içerikleri çalıntı değil o sadece Bizimde yapabildiğimizi anlatmaya çalışıyor Cevap Yaz 7 5 Yayından Kaldır
  • Senanur: Neden hep Enes batur u çekemiyorlar kaç bin kişi video çalıyor ama onun haberleri yapılmıyor neden Enes batur un yaptığı iyilikleri savunmuyolar neden hata yaptığında ortaya çıkıyor neden o kadar iyilik yaptı niye konuşulmuyor her insan hata yapabilir Cevap Yaz 10 1 Yayından Kaldır
  • ahmet öztürk: herhalde 10 yaşın altındasın ki böyle bit yorum yaptın videonun çalıntı olup olmadığını görmek için videonun ana sahibinin videoyu attığı tarihlere bakabilirsin tabi tarihleri ve beynini kullanabiliyorsan 0 0 Yayından Kaldır
  • Efe Aktaş : Nereden bilebilirsiniz belki o enes abiden çalıyor ben enes abinin çaldığında inanmıyorum insanların işi gücü yok başkalarına sarıyorlar Cevap Yaz 7 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Diğer Galeriler

Hollandalı kadın futbolcu Anouk Hoogendijk, güzelliğiyle nefes kesiyor! Güzelliğiyle bir döneme damga vuran Marilyn Monroe'nun cesediyle ilgili şoke eden gerçek, yıllar sonra ortaya çıktı! Kadın dizisinin yıldızı Özge Özpirinçci, kendisini bikinili görüntüleyen magazincilere ters köşe yaptı! Üniversite sınav sonuçları açıklanan binlerce öğrenci, kendilerini sokaklara attı! Eğlencenin dozu fena kaçtı Fırtınadan korunmak için sığındığı konteynerde, ölümle burun buruna geldi!