Ünlüler Dünyasında Zaman Yolculuğuna Çıkartan 50 Nostaljik Fotoğraf - Son Dakika

Ünlüler Dünyasında Zaman Yolculuğuna Çıkartan 50 Nostaljik Fotoğraf

20.02.2017 09:21

1
Türk sinemasının ünlü ismi Filiz Akın, sosyal medya hesabından yıllar önce çekilmiş bir fotoğraf paylaşıp, takipçilerine "Bu resimdeki seneler önce"Geçmiş Bahar Mimozaları" dizisinde oğlumu oynayan gözlüklü yakışıklıyı tanıdınız mı" diye sordu...

2
Filiz Akın'ın takipçilerinin çoğu, minik oyuncunun Mehmet Günsür olduğunu hemen bildi.

Geçmiş Bahar Mimozaları 1989 yılında TRT 1'de yayımlanmış olan, Okan Uysaler'in yönetmenliğini üstlendiği Filiz Akın, Rutkay Aziz, Mehmet Günsur, Ceylan Palay ve Müşfik Kenter, gibi oyuncuların başrollerini paylaştığı Psikolojik Türk dizisi.

3
Fatih Ürek, yıllar önce çekilen fotoğrafını Instagram'da paylaştı.
Fatih Ürek, yıllar önce çekilen fotoğrafını Instagramda paylaştı.
Ürek, siyah-beyaz fotoğrafın altına 'Yılları sormayın... sol baştan Erkan Can, Özer Tunca, Tevfik Bolulu ve ben...' notunu düştü.

4
Türk sinemasının ‘Kolejli Kızı' Filiz Akın, filmleriyle milyonların gönlünde taht kurdu.
Türk sinemasının ‘Kolejli Kızı Filiz Akın, filmleriyle milyonların gönlünde taht kurdu.
5
Bülent Ersoy, 14 Nisan 1981'de Londra'da geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatıyla kadın oldu.
Bülent Ersoy, 14 Nisan 1981de Londrada geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatıyla kadın oldu.
6
Emrah, yoğun çalışmalarından arta kalan zamanında kendini havuza atmayı pek severdi (1987).
Emrah, yoğun çalışmalarından arta kalan zamanında kendini havuza atmayı pek severdi (1987).
7
1987 yılında Hürriyet Sinema 2. Güzeli seçilince hayatı değişen Gülben Ergen...
1987 yılında Hürriyet Sinema 2. Güzeli seçilince hayatı değişen Gülben Ergen...
Düzgün fiziği ile önce mankenliğe başladı. Podyumların aranılan isimlerinden birisi olan Ergen, uzun yıllar fotomodellik yaptı (1986).

8
Filmlerde figüranlık yaptı, annesinin (Münevver Girik) yanında henüz 13 yaşında sinemayla tanıştı.
Filmlerde figüranlık yaptı, annesinin (Münevver Girik) yanında henüz 13 yaşında sinemayla tanıştı.
Kısa sürede zirveye çıktı. O yıllarda setlerde ünlü de olsanız kendi makyajınızı kendiniz yapardınız (1965).

9
Sanatçılar arasındaki dayanışmaya her zaman rastlarız. İşte yine böyle bir anı ve Erol Evgin, stüdyoda Ersan Erdura'ya vokal yapıyor (1982).
Sanatçılar arasındaki dayanışmaya her zaman rastlarız. İşte yine böyle bir anı ve Erol Evgin, stüdyoda Ersan Erduraya vokal yapıyor (1982).
10
Ajda Pekkan, sahneye Gönül Yazar'ın yardımı ile çıktı. Çünkü giyecek ne bir elbisesi ne de ayakkabısı vardı...
Ajda Pekkan, sahneye Gönül Yazarın yardımı ile çıktı. Çünkü giyecek ne bir elbisesi ne de ayakkabısı vardı...
Yazar giymediği elbise ve ayakkabılarını Pekkan'a verdi. Sonraki yıllarda Ajda Pekkan, Durul Gence ile birlikte Ajda Pekkan&Durul Gence Beşlisi olarak sahneye çıktı (1969).

11
Caddebostan Maksim Gazinosu'nun ışıklı neonu. Kadroda kimler yok ki!
Caddebostan Maksim Gazinosunun ışıklı neonu. Kadroda kimler yok ki!
Assolist Emel Sayın. Alt kadrosunda ise Göksel Arsoy, Sezen Aksu, Recep Kaymak, Meral Zeren, Zeki Alasya ve Metin Akpınar var. Hey gidi günler, hey gidi gazinolar (1981).

12
‘Panter Emel' lakaplı Emel Yıldız, birçok ünlü oyuncuyu Türk sinemasına kazandırdı. Bunlardan birisi de Fatma Girik'ti (1988).
‘Panter Emel lakaplı Emel Yıldız, birçok ünlü oyuncuyu Türk sinemasına kazandırdı. Bunlardan birisi de Fatma Girikti (1988).
13
Yakınlarının ‘Kara kuru Nükhet Duru' diye takıldığı Nükhet Duru, bu yakıştırmaya her zaman güler yüzüyle karşılık vermesini bilirdi (1977).
Yakınlarının ‘Kara kuru Nükhet Duru diye takıldığı Nükhet Duru, bu yakıştırmaya her zaman güler yüzüyle karşılık vermesini bilirdi (1977).
14
Birlikte birçok film çeken Perihan Savaş ile Mesut Engin, 1973 yılında kamera karşısına geçtikleri ‘Yedi Evlat İki Damat' filminde (1973).
Birlikte birçok film çeken Perihan Savaş ile Mesut Engin, 1973 yılında kamera karşısına geçtikleri ‘Yedi Evlat İki Damat filminde (1973).
15
1983 yılında Türkiye Güzeli seçilen Hülya Avşar'ın daha önce evlenip boşandığı için tacı elinden alındı.
1983 yılında Türkiye Güzeli seçilen Hülya Avşarın daha önce evlenip boşandığı için tacı elinden alındı.
Bir anda herkesin merak ettiği birisi haline gelen Avşar, İzmir Fuarı'na gitti ve Uğur Böcekleri ile birlikte sunuculuk yaptı (1983).

16
Orhan Gencebay ile Sevim Emre aşkının ilk yılları...
Orhan Gencebay ile Sevim Emre aşkının ilk yılları...
O zamanlar oğlu Altan'ın annesi Azize Gencebay'dan boşanmak üzere olan Gencebay, hiçbir yere Emre'siz gitmiyordu (1976).

17
1984'teki ‘Fahriye Abla' filmini ve Müjde Ar'ın hamamdaki sahnelerini hatırlamamak mümkün mü?
1984teki ‘Fahriye Abla filmini ve Müjde Arın hamamdaki sahnelerini hatırlamamak mümkün mü?
18
Ahmet Muhip Dranas'ın aynı adlı şiirinden Yavuz Turgul tarafından uyarlanan 1984 tarihli Fahriye Abla adlı film bir döneme damgasını vurdu.
Ahmet Muhip Dranasın aynı adlı şiirinden Yavuz Turgul tarafından uyarlanan 1984 tarihli Fahriye Abla adlı film bir döneme damgasını vurdu.
19
İbrahim Tatlıses, çocukları Ahmet, Gülşen, Gülden ve kardeşi Hüseyin'le memleketinde fotoğraf çektirirken...
İbrahim Tatlıses, çocukları Ahmet, Gülşen, Gülden ve kardeşi Hüseyinle memleketinde fotoğraf çektirirken...
Dünyaca ünlü Balıklı Göl'de hatıra fotoğrafı çektirirken (1980).

20
6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, Çankaya Köşkü'nde yapılan resepsiyonlara sanatçıları davet eder onlarla sohbet eder, şiltler sunardı (1978).
6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, Çankaya Köşkünde yapılan resepsiyonlara sanatçıları davet eder onlarla sohbet eder, şiltler sunardı (1978).
21
Ümit Tokcan, yine sazını eline almış, aynı gazinoda sahneye çıkan arkadaşı Mustafa Sağyaşar'a yeni derlediği türküsünü dinletiyor (1976).
Ümit Tokcan, yine sazını eline almış, aynı gazinoda sahneye çıkan arkadaşı Mustafa Sağyaşara yeni derlediği türküsünü dinletiyor (1976).
22
Muazzez Abacı, Ankara Radyosu'ndaki görevinden ayrılarak İstanbul'a geldi. Kendisine yardımcı olanlardan birisi de Gönül Yazar'dı (1976).
Muazzez Abacı, Ankara Radyosundaki görevinden ayrılarak İstanbula geldi. Kendisine yardımcı olanlardan birisi de Gönül Yazardı (1976).
23
Şükrü Birant, Sadri Alışık ve Ahmet Sezgin bir araya gelip Ahmet Özhan'ı karga tulumba havuza atmaya çalışıyorlar (1977).
Şükrü Birant, Sadri Alışık ve Ahmet Sezgin bir araya gelip Ahmet Özhanı karga tulumba havuza atmaya çalışıyorlar (1977).
İzmir Fuarı'nda program yapan sanatçılar, gündüzleri Efes Oteli'nin havuz başında toplanırlar, aralarında şakalaşırlardı.

24
Kadir İnanır, ‘Haydarpaşa'nın gelini' olarak lanse edilen, birçok filmde rol alan Christina Haydar ve kocasıyla birlikte.
Kadir İnanır, ‘Haydarpaşanın gelini olarak lanse edilen, birçok filmde rol alan Christina Haydar ve kocasıyla birlikte.
25
Nükhet Duru ile Doğan Canku, gazinodaki kulis odasında yemek yiyorlar. Duru ile Canku kısa süren bir de aşk yaşamışlardı (1978).
Nükhet Duru ile Doğan Canku, gazinodaki kulis odasında yemek yiyorlar. Duru ile Canku kısa süren bir de aşk yaşamışlardı (1978).
26
Neşe Karaböcek, Orhan Gencebay ile Yaşar Kekeva'nın sahibi olduğu Kervan Plak'tan çıkan LP'si çok satınca altın plakla ödüllendirildi
Neşe Karaböcek, Orhan Gencebay ile Yaşar Kekevanın sahibi olduğu Kervan Plaktan çıkan LPsi çok satınca altın plakla ödüllendirildi
27
Türk komedi dünyasının üç ünlü komedyeni ile bir ünlü sunucusu aynı kutlamada bir araya gelince, ortaya bu tarihi fotoğraf çıktı (1970'lerin sonu).
Türk komedi dünyasının üç ünlü komedyeni ile bir ünlü sunucusu aynı kutlamada bir araya gelince, ortaya bu tarihi fotoğraf çıktı (1970lerin sonu).
28
Hülya Koçyiğit'in kız kardeşi Nilüfer Koçyiğit, iki Tanju arasında kalınca hemen bir dilek tuttu (1975).
Hülya Koçyiğitin kız kardeşi Nilüfer Koçyiğit, iki Tanju arasında kalınca hemen bir dilek tuttu (1975).
29
TRT'ye parodiler çeken Levent Kırca ve Ali-Ayşegül Atik çifti, bu defa bir ameliyat skecinin hazırlıklarını yapıyorlar (1979).
TRTye parodiler çeken Levent Kırca ve Ali-Ayşegül Atik çifti, bu defa bir ameliyat skecinin hazırlıklarını yapıyorlar (1979).
30
Nükhet Duru, bir döneme damgasını vuran ‘Beş Yıl Önce On Yıl Sonra' grubu ile bir yazlık gazinoda program yapıyor (1984).
Nükhet Duru, bir döneme damgasını vuran ‘Beş Yıl Önce On Yıl Sonra grubu ile bir yazlık gazinoda program yapıyor (1984).
31
Orhan Gencebay'ı bir film çekimi sırasında yakalayan çocuklar, hemen etrafını sarıp onu daha yakından görme fırsatı buldular (1975).
Orhan Gencebayı bir film çekimi sırasında yakalayan çocuklar, hemen etrafını sarıp onu daha yakından görme fırsatı buldular (1975).
32
Çocukların sevgilisi Barış Manço yine çocuklarla birlikte. Hem de kendi adının verildiği sokağın başında (1984).
Çocukların sevgilisi Barış Manço yine çocuklarla birlikte. Hem de kendi adının verildiği sokağın başında (1984).
33
Başrolün kadın kahramanı Hülya Avşar, Orhan Baba'nın omuzlarında (1986).
Başrolün kadın kahramanı Hülya Avşar, Orhan Babanın omuzlarında (1986).
34
Kulaklarda o billur sesinin yarattığı keyifler, gözlerde ise Paşa'nın mini eteği, dizlerinin üzerine kadar çıkan apartman topuklu çizmeleri...
 Kulaklarda o billur sesinin yarattığı keyifler, gözlerde ise Paşanın mini eteği, dizlerinin üzerine kadar çıkan apartman topuklu çizmeleri...
Yakın çevresi “Paşam aman böyle şeyler yapma, Türk halkı bunları kaldıramaz” diye uyarsa da, o sahnedeki yeniliklerini sakınmadan hayata geçirdi.Yakın çevresinin söylediği tepkiler de olmadı.

35
Gülşah Alkoçlar, annesi Hülya Koçyiğit ve Fikret Hakan'la aynı filmde buluşmuştu.
Gülşah Alkoçlar, annesi Hülya Koçyiğit ve Fikret Hakanla aynı filmde buluşmuştu.
36
Bu ne ekmek kuyruğu, ne benzin kuyruğu... Bu bir sinema kuyruğu... 60'lı yılların başı.
Bu ne ekmek kuyruğu, ne benzin kuyruğu... Bu bir sinema kuyruğu... 60lı yılların başı.
Turgut Özatay ve Aysel Tanju'nun oynadığı ‘Hancı' filmi, Ankara Gölbaşı Sineması'nda kapalı gişe gösteriliyor. Biletler karaborsada.

37
Bir dönem içtikleri su bile ayrı gitmezdi aynı bisiklette gördüğünüz Nilüfer'le Kayahan'ın.
Bir dönem içtikleri su bile ayrı gitmezdi aynı bisiklette gördüğünüz Nilüferle Kayahanın.
Nilüfer 1984'te Kayahan'ın ‘Kar Taneleri'ni seslendirdi. Sonra daha birçok eserini. Ama araya dargınlık girince Kayahan ona şarkılarını yasakladı.

38
Pop müziğimizin ikonu, süper starı Ajda Pekkan... Her zaman bakımlı, her haliyle güzel...
Pop müziğimizin ikonu, süper starı Ajda Pekkan... Her zaman bakımlı, her haliyle güzel...
39
Pop müziğimizin ‘Minik Serçe'si Sezen Aksu, lise yıllarında arkadaşlarıyla birlikte... Gözlerinde siyah gözlükleri ve eli cebinde.
Pop müziğimizin ‘Minik Serçesi Sezen Aksu, lise yıllarında arkadaşlarıyla birlikte... Gözlerinde siyah gözlükleri ve eli cebinde.
Aklında ise dersler değil, müzik var. Aksu'nun İzmir'deki belediye otobüslerinde bağıra çağıra şarkılar söylediği yıllar.

40
Emel Sayın sahneye çıkmak için kulis odasından ayrılırken, kulağına bir fıkra anlatarak ona moral veren kişi Müjdat Gezen'den başkası değil.
Emel Sayın sahneye çıkmak için kulis odasından ayrılırken, kulağına bir fıkra anlatarak ona moral veren kişi Müjdat Gezenden başkası değil.
41
Bir dönem sadece rol kabiliyeti, yeteneği, sinemadaki Erkek Fato'luğu değil, aslında bikinili görüntüleri de vardı Fatma Girik'in.
Bir dönem sadece rol kabiliyeti, yeteneği, sinemadaki Erkek Fatoluğu değil, aslında bikinili görüntüleri de vardı Fatma Girikin.
Yine böyle bir günde Fato özgürce deniz kıyısında bikinisiyle koşuyor. Ancak İstanbul'un denizi o zamanlar şimdikinden çok daha temiz.

42
Asla dublör kullanmayan, Cüneyt Arkın'ın apartman balkonunun kenarında gezerken ayağının kayıp ölümün soğuk nefesini hissettiği anın fotoğrafı.
Asla dublör kullanmayan, Cüneyt Arkının apartman balkonunun kenarında gezerken ayağının kayıp ölümün soğuk nefesini hissettiği anın fotoğrafı.
43
Zeki Alasya, Metin Akpınar yıllar yılı tiyatro sahnelerinde de, film setlerinde de ayrılmadı hiç.
Zeki Alasya, Metin Akpınar yıllar yılı tiyatro sahnelerinde de, film setlerinde de ayrılmadı hiç.
Bu fotoğraf da bir tatilde çekildi. Akpınar, havuzdan çıkan Alasya'ya bornozunu tutuyor.

44
Pop müziğin iki divası, Ajda Pekkan ile Nükhet Duru.
Pop müziğin iki divası, Ajda Pekkan ile Nükhet Duru.
Şarkıları, albümleri, sahne programlarıyla rakiptiler elbette. Ama özel hayatlarında da dosttular.

45
1960'ların ilk yarısında Zeki Müren'in İstanbul sahnelerindeki en büyük rakibiydi Adnan Pekak.
1960ların ilk yarısında Zeki Mürenin İstanbul sahnelerindeki en büyük rakibiydi Adnan Pekak.
Bugün yaşı 40'ın üzerinde olanlar onu ve şarkılarını hatırlayacaklardır. Pekak'ın yanındaki ise o dönemin ünlü oryantali Aysel Tanju.

46
‘Boş Ver Arkadaş'la bir anda zirveye çıkan İlhan İrem'in plaj sefası.
‘Boş Ver Arkadaşla bir anda zirveye çıkan İlhan İremin plaj sefası.
47
Temmuz 2000'de ‘Balalayka' filminin çekimine giderken uçakta kalp krizi geçirerek aramızdan ayrılan Kemal Sunal.
Temmuz 2000de ‘Balalayka filminin çekimine giderken uçakta kalp krizi geçirerek aramızdan ayrılan Kemal Sunal.
48
Türk sinemasının unutulmaz aktörü Sadri Alışık, 60'ların ikinci yarısında Saner Film'e çektiği ‘Turist Ömer' serisiyle Türkiye'nin sevgilisi oldu.
Türk sinemasının unutulmaz aktörü Sadri Alışık, 60ların ikinci yarısında Saner Filme çektiği ‘Turist Ömer serisiyle Türkiyenin sevgilisi oldu.
49
Bir dönemin ünlü assolisti Harika Avcı, sanat dünyasına adım attığı ilk yıllarda bir hayli kiloluydu.
Bir dönemin ünlü assolisti Harika Avcı, sanat dünyasına adım attığı ilk yıllarda bir hayli kiloluydu.
50
Demet Akalın için en büyük talih Kadir İnanır ile tanıştığı gündü.
Demet Akalın için en büyük talih Kadir İnanır ile tanıştığı gündü.
Kadir İnanır 80'li yılların ortalarında dört filmlik bir proje hazırlığı içindeydi. Bu filmlerin birinde oynaması için de Demet Akalın'ı seçti. O dönemde kimsenin tanımadığı Akalın'ı, günümüzde tanımayan yok.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ünlüler Dünyasında Zaman Yolculuğuna Çıkartan 50 Nostaljik Fotoğraf - Son Dakika


Advertisement