Ünlüler Dünyasından Ete Tövbe Etmiş Olan 18 Vejetaryan İsim - Son Dakika

Ünlüler Dünyasından Ete Tövbe Etmiş Olan 18 Vejetaryan İsim

06.02.2017 09:16

1
Hayvansal gıdaları, giyecekleri ve diğer tüm yan ürünleri kullanmayı reddederek vaganlığı seçmek ya da yalnızca et tüketmemek ünlü isimler arasında oldukça yaygın bir durum. Ancak öyle bir isim var ki vejetaryan olup olmadığı daha çok merak ediliyor. Son günlerin en çok konuşulan ismi Nusret acaba vejeteryan mı?

2
Survivor sezonlarından birinde adaya konuk olan Nusret'e yarışmacılar favori etini sorunca "Ben vejetaryenim" diye cevaplaması ve sonrasında şaka ya da gerçek olduğuna dair ekstra bir açıklama yapmaması bir anda herkesin birbirine "Yoksa?" diye sormasına yol açmıştı.

3
Bu sorunun cevabı Nusret'in eski katıldığı programların birinde cevap buldu. Vedat Milor'un ünlü restorantları gezdiği programlarından birinde ziyaret ettiği Nusret, Vedat Milor'a kuzu etli içli köfte yerken eşlik ediyordu. Yani son bir yıl içinde fikrini değiştirmediyse Nusret vejetaryan olmayı tercih eden isimlerden değil.

4
Murathan Mungan
Murathan Mungan
Nusret değil fakat bir çok ünlü isim vejeteryanlığı tercih etti. İşte onlardan biri de Murathan Mungan. Edebiyatımızın güçlü kalemlerinden Murathan Mungan'ın vejetarjanlık ile ilgili söylediği sözler şöyle;

"?Kedileri ve köpekleri biz evcilleştirip, hayatımıza dahil etmişiz. Başka bir idrakla bakıyorlar bize. Ben gözleri olan hiçbir canlının ölüsünü yeme hakkını kendimde görmediğim için vejetaryenim. Tıpkı vicdan gibi. İnsanı durup dururken vicdanlı yapamazsınız. İçin hazır olduğunda, tekamül ettiğinde, buraya gelirsin. Zaten bizim bilgiyle ilişkimiz de sakat. Bilgiyi çeşitlendirmeyi bilmiyoruz. Entelektüel camianın en büyük hasarlarından biri, bilgiyi güzel kılamamasıdır"

5
Nevşin Mengü
Nevşin Mengü
Ana Haber bülteninde haber editörü, ana haber sunucusu Nevşin Mengü hayatında neredeyse eti hiç tatmamış.

6
Tarkan
Tarkan
Afrika'da gerçekleştirilen vahşi hayat belgeselini seslendiren megastar Tarkan, İstanbul'a dönüşte vejetaryen oldu.

7
Pelin Batu
Pelin Batu
Ünlü yıldız Pelin Batu et görmeye tahammül dahi edemiyor.

8
Ezgi Asaroğlu
Ezgi Asaroğlu
Oyuncu Ezgi Asaroğlu vejetaryanlığı şöyle yorumluyor;

"Hayvanlar üzerinde test edilmeyen, doğaya saygılı ürünlere ayrı bir ilgim var. Benim için markanın reklam yüzü, şişesi, ambalajı değil; içeriğinde neler olduğu ve markanın dünya görüşü daha önemli. Birkaç yıldır vejetaryen besleniyorum, bunun getirdiği bir duyarlılık oluşuyor. Herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor."

9
Ebru Şallı
Ebru Şallı
Ebru Şallı asla kırmızı et tüketmiyor.

10
Selma Ergeç
Selma Ergeç
Selma Ergeç de vejetaryanlığa çocukken adım atan ünlülerden.

11
Özge Özpirinççi
Özge Özpirinççi
Kırmızı et ve tavuk yemeyip glütensiz beslenen oyuncu, 'Gıda intoleransı testimde glüten çıktı. Sağlık sırrım her sabah içtiğim çörek otu yağı, kefir ve Kastamonu'dan getirttiğim elma pekmezi' diye konuşmuştu.

12
Şevval Sam
Şevval Sam

Şevval Sam da 15 yılı aşkın süredir et tüketmiyor.

13
Paris Hilton

Paris Hilton</p><p>
Paris Hilton da vejetaryanlığı tercih eden ünlülerden

14
Natalie Portman
Natalie Portman
Uzun süredir vejetaryen olan Natalie Portman da 2009 yılında Jonathan Safran Foer'in ‘Eating Animal' adlı kitabını okuyunca vegan olmaya karar verdi. Portman, endüstriyel hayvancılığın çevre üzerindeki olumsuz etkileri üzerine blog da yazıyor.

15
Carrie Underwood
Carrie Underwood

Bir çiftlikte büyüyen Carrie Underwood, 13 yaşında hayvanların nasıl öldürüldüğünü gördüğünde vejeteryan oldu. İki kez en seksi vejeteryanler listesine giren Underwood, 2011 yılında veganlığa geçti.

16
Morrisey

Morrisey</p><p>

Uzun süredir vegan olan Morrisey, bu yıl veganizm ve hayvan hakları konusundaki açıklamalarıyla gündemden düşmedi.

17
Woody Harrelson

Woody Harrelson</p><p>
‘Açlık Oyunları'nın yıldızı 25 yıldır vegan. Organik bir çiftlikte oturan Woody Harrelson, elektromanyetik dalgalar nedeniyle cep telefonu kullanmıyor, Sage adlı vegan restoranın ortaklarından ve dünyanın ilk organik bira bahçesinin sahibi.

18
Joaquin Phoenix
Joaquin Phoenix

Oyuncu 3 yaşından beri vegan ve ‘o an'ı net hatırlıyor. “Ailemle birlikte teknede balık tutuyordum. Hayatı için çırpınan bir canlının ölümüne tanık oldum” diyen Joaquin Phoenix, ‘Go Vegan' kampanyasın tanıtım filminde bir balığın ölümünü canlandırdı.

19
Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres</p><p>

Ellen DeGeneres, beslenme ve hayvan hakları üzerine uzun süre okuduktan sonra 2008 yılında veganlığı seçti. “Veganım, çünkü hayvanları seviyorum” diyen DeGeneres'in 2008'de evlendiği eşi Portia de Rossi de vegan

20
Bill Clinton

Bill Clinton</p><p>

2004 yılında 4'üncü kez baypas ameliyatı geçiren eski ABD Başkanı Bill Clinton, 2010 yılından beri vegan. Vegan olunca 9 kilo veren Clinton, “Sebzeleri, meyveleri ve bakliyatı seviyorum" dedi.

21
Mike Tyson
Mike Tyson

Eski ağırsıklet boks şampiyonu Mike Tyson, 2010 yılında veganlığı seçti ve 3 yılda 45 kilo verdi.

Son Dakika Ünlüler Dünyasından Ete Tövbe Etmiş Olan 18 Vejetaryan İsim - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın "Doğuştan mesafem var" diyerek maske takmıyordu! Merve Boluğur sorumsuz davranışının karşılığını aldı Türkiye Güzeli yayını terk etti! Fahrettin Koca sorusuna verdiği yanıtla pes dedirtti Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi